HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Písek - Vrchlabí 7:3

Z Písku odjel HC Stadion s prázdnou

30.01.2016
Jednoznačnou záležitostí se stalo 31. kolo II.ligy v zápase mezi Vrchlabím, které zajíždělo na led Písku. Po první třetině hosté prohrávali již o dvě branky, v následujících částech se jim nepodařilo se soupeřem vyrovnat krok a Písku tak zaslouženě zůstaly tři body doma.
31.kolo, sobota 30.1.2016, 17:00
Písek
7:3
Panec (Pipek) – Semrd, Jirků, Hanus, Škopek, Hřebíček, Pavlíček, Koutenský, Hrubý – Volf, Vlček, Urbanec, Sýberk, Bernad, Pašek, Slavík, Ferebauer, Růžička, Novák, Duchoň, Vlk
Jelínek (Abrahám) – Klement, Lenoch, Jebavý, Matějka, Kadavý, Matějček, Jandejsek, Hejda – Maďar, Filip, Šťastný, Bittner, Urban, Procházka, Jirků, Šimoníček, Bláha, Srnský, Vacek, Oppelt
Třetiny: 3:1, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 6. Škopek (Hanus, Pašek), 14. Růžička (Jirků), 17. Vlček, 32. Semrád (Hanus, Vlček), 32. Sýbek (Bernad, Semrád), 46. Volf (Urbanec), 54. Vlček – 10. Šťastný (Filip, Maďar), 39. Šťastný (Jandejsek, Procházka), 43. Jirků (Urban). Vyloučení: 4:5 + 10 min. Bittner (VRC) nesp.chov. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 5:3, 6:3, 7:3.

Hostující HC Stadion začal utkání aktivněji. V úvodní minutě se střelou z pravého kruhu prezentoval hostující Klement, ale jeho střelu zablokoval jeden z bránících hráčů. V 5. minutě zahrozili opět hosté. Procházka střelou z mezikruží nevyzrál na domácího gólmana. Na druhé straně se domácí ujali vedení. Ihned po vhazování překonal Jelínka Petr Škopek – 1:0. 10. minuta přinesla srovnání skóre. Filipovu střelu vyrazil brankář domácích pouze do míst, kde se nacházel Tomáš Šťastný, který puk doklepl do prázdné branky – 1:1. Ve 14. minutě si domácí vzali zpátky vedení. Ve vlastním oslabení našel Jirků svého spoluhráče Tomáše Růžičku, kterého vyslal do samostatného úniku a ten bekhendovým blafákem uklidil puk mezi betony bezmocného Jelínka – 2:1. V 17. minutě se domácí prosadili již podruhé ve svém oslabení. Po neshodě hostujícího brankáře se svým obráncem se k puku dostal Filip Vlček a uklidil puk do odkryté klece – 3:1. Minutu poté se mohli radovat domácí počtvrté. Růžičkovu střelu, ale bravurním zákrokem zlikvidoval Jelínek v hostující brance.

Prostřední část začali opět lépe hostující hráči HC Stadionu. V 23 minutě po tečované střele Jandejska zazvonila za zády domácího gólmana horní tyč. Ve 25. minutě měli hosté další příležitost. Procházka vyslal na Pance střelu, ale domácí maskovaný muž předvedl rozštěp a zabránil tak kontaktnímu gólu. Poté následovala další hostující šance. Jirků namířil svůj pokus pouze do brankové konstrukce. 32. minuta přinesla navýšení skóre. Jelínek střelu Vlčka neudržel a Martin Semrád dorazil puk do branky – 4:1. V téže minutě přidali domácí další již pátou branku. Po přihrávkách Bernada a Semráda překonal střelou Jelínka Jan Sýbek – 5:1. V 34. minutě mohli domácí zaznamenat další branku. Urbanec z bezprostřední blízkosti přestřelil prázdnou hostující branku. V 39. minutě hosté snížili skóre. Po přihrávce Jandejska a Procházky se střelou od mantinelu prosadil Tomáš Šťastný – 5:2.

I třetí třetinu začal lépe hostující HC Stadion. 43. minuta přinesla třetí gól hostů. Přihrávka od Urbana našla Tomáše Jirků, který si objel klec a mezi betony domácího brankáře procedil puk do branky – 5:3. Ve 46. minutě si vzali zpět domácí tříbrankové vedení. Střelou z dorážky překonal ležícího Jelínka Jakub Wolf – 6:3. Ve 49. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Vlček, ale Jelínek jeho střelu vyrazil pravým betonem. 54. minuta přinesla další domácí gól. Pohlednou individuální akci předvedl Filip Vlček, který svojí akci zakončil mířenou střelou do pravého horního rohu Jelínkovy brány – 7:3. V 56. minutě nastřelil Semrád od modré hostující tyčku. V 58. minutě se pokoušel Bittner zmírnit hostující porážku. Objel branku, ale jeho střela nenamířila mezi tři tyče domácí klece.

Petr Hlaváč: Po zápase v Písku jsme na dně. Dobré je, že pro nás play off začíná už ve čtvrtek proti Pelhřimovu. Máme před sebou poslední čtyři zápasy a jako bychom prohrávali v sérii 3:0. Teď už musíme jen vítězit, abychom to otočili. Vím, že to ode mě zní jako vtip, ale svému mužstvu naprosto věřím a jsem si naprosto jistý, že ve zbývajících zápasech uhrajeme 12 bodů a do play off půjdeme nejhůře ze 4.místa. PROSÍM!!! Přijťe nás ve čtvrtek všichni, v co největším počtu povzbudit. Budeme Vás potřebovat. Děkuji.