Z Kolína se bod neveze

3.3.2017, Raina Tomanová

Ke čtvrtému zápasu 1. kola play-off Vrchlabí zavítalo opět na led kolínských Kozlů. Po první třetině, ve které padla branka do vrchlabské sítě, v té druhé zase skórovali hosté. Rozhodnout tak musela třetí třetina, ve které padlo nejvíce branek. Kozlové se dvakrát za sebou prosadili, HC Stadion ve 49. minutě snížil na 3:2. Vyrovnat ale nedokázali, Kolín navíc několik vteřin před sirénou ještě vstřelil čtvrtou branku a srovnává tak sérii na 2:2.

SC Kolín - HC Stadion Vrchlabí

OF4, pátek 3.3.2017, 18:07

Branky a nahrávky: 7. Malý (Semirád, Březina), 42. Krajňák (Kadlec st., Voženílek), 42. Zumr (Černý), 60. Panna – 39. Šimoníček (Miškovský), 49. Novák. Rozhodčí: Battěk – Huryta, Kučera. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1054. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

SC Kolín: Koutský (Sejpal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Hyšpler, Zdeněk – Malý "C", Semirád, Kadlec J. st. "A" – Morkes "A", Zumr, Panna – Krajňák, Pešek, Kadlec J. ml., – Kozák, Černý, Kadlec A. – Netušil.

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrham) – Klement, Hejda, Jirků "A", Matějček, Jandejsek, Tržický, Erben, Moník, Procházka, Filip "C", Šťastný, Maďar, Šimoníček, Miškovský, Čurda, Urban, Novák, Chleborád, Svoboda, Oppelt.

Hned na začátku zápase byl vyloučen kolínský Kadlec. Domácí se ale k větším šancím nedostali, Jandejsek se dokonce snažil projet až ke kolínské bráně. Ve 4. minutě byl vyloučen také hostující hráč. Hosté se sice usadili v pásmu, ale Koutský držel svůj tým. V čase 6:31 se jako první v tomto utkání trefuje za Kozly Josef Malý, kterému skvěle přihrál Semirád, a tak neměl problém puk zamést do vrchlabské branky. 10. minuta přinesla dvě akce – nejprve kombinovali před Koutským hosté, následně se blýsknul Jelínek, který zabránil gólu z hokejky Krajňáka. Poté byl vyloučen kolínský hráč. Ani tentokrát se ale HC Stadion neprosadil. Také domácí nevyužili výhodu jednoho hráče navíc. Jelínek se ale musel v brance otáčet, protože několik střel na něj Kozli poslali. V 18. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Koutský proti střele Nováka zasáhl holí. Poslední minuta přinesla vyloučení na hostující straně, ale do konce první třetiny gól nepadl.

Druhou třetinu začali domácí v početní výhodě. Panna se dostal do samostatné akce, ale Jelínek si branku pohlídal. Kolín se častěji dostával k puku a posílal rány do útočného pásma. Ve 23. minutě si se střelou Březiny Jelínek poradil. Ve 24. minutě došlo k vyloučení na domácí straně. Toho málem využili Jandejsek s Čurdou. 25. minuta přinesla vyloučení opět na straně Kozlů. Koutský dvakrát zasáhl proti střele Jandejska. Branka v přesilové hře ale nepadla. V polovině utkání se o branku pokusil Krajňák. Následně byl vyloučen vrchlabský Klement. Další vyloučení bylo na obou stranách. Hra v pěti hráčích ale na vrchlabské straně netrvala dlouho, ve 35. minutě byl vyloučen Šťastný. Ve 38. minutě nahazoval v útočném pásmu Zumr, ale puk za Jelínkem neskončil. Až v čase 38:16 padla branka, ale do kolínské sítě. Svou střelou Jiří ŠIMONÍČEK vyrovnal stav zápase na 1:1.

Do třetí části se pustili hosté střelou na Koutského, který ale puk vyrazil do ochranné sítě. V čase 41:18 Kozlové vstřelili další branku a znovu si vzali vedení. Autorem branky byl Martin KRAJŇÁK, kterému nahrával Kadlec. Uběhlo 11 vteřin a Kolín vedl už o dvě branky! V čase 41:29 navýšil náskok svému týmu Dominik ZUMR, který se rozjel proti Jelínkovi a nemýlil se. Ve 45. minutě se proti Koutskému postavil Šťastný, ale neuspěl. Následovala série vyloučení. Z kolínského týmu byl vyloučen Krajňák a Březina, navíc Kadlec dostal 10minutový osobní trest. Vyloučen byl také vrchlabský hráč. V čase 48:41 snížil na 3:2 vrchlabský Dominik NOVÁK. Tím se hosté dostali do tlaku a Koutský se musel v brance ohánět. V 55. minutě ztratil Koutský svou hůl, ale vrchlabští hráči ho ani tak nedokázali překonat. V čase 59:13 mohl srovnat na 3:3 Čurda a posléze také Maďar, ale domácí brankář předvedl neskutečné zákroky. Navíc v čase 59:44 ještě pojistil výhru domácích Ondřej PANNA, který jel osamocený směrem k prázdné vrchlabské bráně. Výhra tak zůstala na domácí půdě.

Vzájemné zápasy
Vrchlabí - Kolín 2:3