HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 8:4

Z Děčína jedeme s nášupem osmi gólů

17.01.2024
První zápas nadstavby se bohužel HC Stadionu nevydařil. Zajížděl na led Medvědů z Děčína, odkud si přivezl prohru 4:8. Po dvou třetinách byl přitom stav nerozhodný 2:2, ale rozhodla třetí část, ve které se domácí prosadili celkem šestkrát a vrchlabskému celku nedali šanci.
1.kolo, středa 17.1.2024, 18:00
HC Děčín
8:4
HC Stadion Vrchlabí
A. Horák (Skokan) – Vl. Brož (A), Bartoň, Loukota, Charvát, A. Starý, Hercík, Petrásek – D. Tůma (A), Faigl (C), Jouza – Smola, J. Tůma, Jursa – Parshakov, P. Hruška, Chovanec – Nowák. Trenér: David Švagrovský
Vacek (Červinka) – D. Sýkora, Abraham, Boukal, Bendík (A), Kynčl, Kaštánek, Hladík, P. Fiala – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Moník, T. Bláha (A), Tatar – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
Třetiny: 1:0, 1:2, 6:2  Branky a nahrávky: 16. J. Tůma (Smola, Faigl), 27. Jouza (D. Tůma, Faigl), 49. Smola (Charvát, Jursa), 53. Smola (J. Tůma, Faigl), 54. Bartoň (Faigl, Smola), 56. Smola (Parshakov), 59. Smola (Jursa), 60. Charvát (Jursa, Parshakov) – 28. T. Bláha (Tatar, Moník), 40. P. Urban (Kastner, Chrtek), 57. Kastner (P. Urban, D. Sýkora), 58. Tatar (T. Bláha, Abraham). Rozhodčí: Domský – Žídek, Hlinka. Vyloučení: 9:14. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 338. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3, 6:4, 7:4, 8:4.

Hned v úvodu zápasu se do akce dostal hostující Chrtek, ale Horák ránu pokryl. Ve 4. minutě dostal přihrávku Smola, ale Vacek byl pohotový a puk ukryl u sebe. V 6. minutě přišlo první vyloučení v zápase, a to na straně domácích. Hosté se sice usadili v útočném pásmu, ale nic nebezpečného na Horáka neposlali. Nicméně Vrchlabí přesilovou hru nevyužilo, naopak ji v 11. minutě nabídlo Děčínu po vyloučení Chrtka. Děčín se hned dostal do skvělé kombinace, která málem skončila brankou. Tůma si najet proti Vackovi, ale puk skončil na jeho betonu. Poté byl vyloučen hostující Bendík, Medvědi tak měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Hosté již byli ve čtyřech hráčích na ledě, když si šel na trestnou lavici sednout Kynčl. Děčín se držel v útočném pásmu, v 15. minutě ještě přišel trest pro vrchlabského Abrahama. Klasickou přesilovou hru už ale Medvědi dokázali využít, a to v čase 15:43, kdy se trefil Jan TŮMA přímou střelou z mezikruží. V 18. minutě byli současně vyloučeni Jursa a Kaštánek. V závěru třetiny dostal šanci Chovanec, který pálil na Vacka, nicméně ten puk za svá záda již nepustil.

Vrchlabští hráči druhou třetinu započali aktivně, a navíc byl vyloučen domácí Bartoň, takže měli příležitost ke skórování. Horák několikrát zasahoval proti střelám vrchlabských hráčů, ale zatím k vyrovnání nedošlo. Ve 26. minutě poslal nebezpečnou střelu Tůma, který byl velmi aktivní v útočném pásmu. Vacek ale svůj tým podržel. Na Medvědy nestačil až v čase 26:33, kdy přesnou přihrávku dostal Daniel JOUZA, který překonal Vacka. Na tento gól ale hosté již odpověděli – v čase 27:28 si na Horáka vyjel Tomáš BLÁHA a bylo z toho snížení na 1:2. Ve 32. minutě byl vyloučen hostující Jirků, kterého později následoval děčínský Tůma. Zkrácená přesilová hra Vrchlabí nic zvláštního nepřinesla, ve 35. minutě byl navíc vyloučen další domácí hráč. Děčín se po naskočení Brože hned hnal do akce. Ve 39. minutě byl vyloučen Chovanec, a tentorkát se HC Stadionu přesilová hra vydařila. V čase 39:30 vyrovnal Patrik URBAN a pro vrchlabské hráče vykřesal naději na výhru.

Nejzajímavější byla třetí třetina. Zpočátku bylo k vidění několik bezvýraných akcí, až nakonec zahrozili domácí, a to ve 47. minutě, kdy poslal střelu Brož. Vacek si s ní naštěstí pro horaly poradil. V čase 48:03 už ale nestačil na Jana SMOLU, který dorážel puk po střele Charváta. V 50. minutě byli současně vyloučení Parshakov a Kastner, kterého o chvíli později následoval Urban. Oba týma ale dlouho v pěti hráčích nehráli, protože byl vyloučen další vrchlabský hráč. V čase 52:44 toho využil znovu Jan SMOLA a Děčín odskočil o dvě branky. V 54. minutě si šel na trestnou lavici sednout Brož za Medvědy, za vrchlabský tým to byli Urban a Chalupa. V čase 53:29 využil přesilovou hru Adam BARTOŇ, který se trefil mezi betony Vacka. Další vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat, přišlo v 56. minutě na děčínské straně. Vrchlabí sice odvolalo brankáře a poslalo na led dalšího hráče, nicméně byl to právě Děčín, kdo vstřelil branku. V čase 55:27 završil hattrick Jan SMOLA střelou do prázdné branky. V čase 56:13 snížil na 6:3 Lukáš KASTNER, který také využil přesilovou hru. Hosté se pak znovu pokusili o branku v šesti hráčích na ledě. To se jim podařilo v čase 57:30, kdy střílel Jakub TATAR. Bohužel, v čase 58:24 přidal sedmou branku Děčína Jan SMOLA, který znovu trefuje prázdnou klec. V 59. minutě byl vyloučen vrchlabský Kozák, a v čase 59:23 padla poslední branka zápasu, a to do vrchlabské sítě. Na konečných 8:4 upravil skóre Adam CHARVÁT a Děčín tak bral všechny tři body.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnešní zápas jsme nezvládli. Omlouvám se, ale více bych se k tomu nechtěl vyjadřovat. Sedneme si v kabině, rozebereme si to a doufám, že od příštího utkání to bude lepší. Děkuji