HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Chomutov - Vrchlabí 6:1

Z Chomutova vezeme vysokou porážku

13.11.2023
HC Stadionu Vrchlabí se nepovedl zápas proti Pirátům z Chomutova. První i začátek druhé třetiny byly ještě vyrovnané, ale nakonec se domácím podařilo překlopil skóre na svojí stranu. Několik šancí přitom ještě neproměnili. V Chomutově tak tři body zůstávají za výsledek 6:1.
15.kolo, pondělí 13.11.2023, 17:30
Piráti Chomutov
6:1
HC Stadion Vrchlabí
Altrichter (A. Horák) – Březák, Kadeřávek, Eliáš, Seemann, Hora, Váchal, Záruba – T. Svoboda, Hübl (C), Lukeš (A) – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Zajíček, Koblížek, Kostourek – Chrpa (A), Putz, Mála. Trenér: Martin Pešout
Červinka (Vacek) – D. Sýkora, Hladík, Abraham (A), P. Fiala, Kozák, Rychlovský – Jirků, Kastner, Chrtek (A) – Moník, P. Urban (C), Tatar – D. Chalupa, Šlaicher, Krsek – Cerman, Jakubec. Trenér: David Chalupa
Třetiny: 1:0, 3:1, 2:0  Branky a nahrávky: 4. M. Tůma (Eret, J. Svoboda), 24. Kostourek (Zajíček, Koblížek), 33. Kostourek (Eliáš, T. Svoboda), 38. Zajíček (Kostourek, Eliáš), 44. Eret (Seemann, J. Svoboda), 54. M. Tůma – 22. D. Chalupa (Krsek). Rozhodčí: Hlinka – Sýkora, Brtník. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1453. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1.

Začátek utkání ukázal, že se bude jednat o atraktivní zápas. Po úspěchu Vrchlabí na buly sice tým přišel o puk, ale poté se Urban dostal k přihrávce Tatarovi, který byl před brankou. Ke střele se ale nedostal. V čase 3:55 se prosadili domácí. Za Piráty skóroval Martin TŮMA, který se dostal ke střele z mezikruží. O chvíli později Zajíček hledal spoluhráče, kterému by mohl přihrát. Nakonec sám vypálil, ale trefil se mimo branku. Pak došlo k prvnímu vyloučení v zápase, a to na straně hostů. Přesilovou hru ale domácí nevyužili. Domácí Lukeš přihrával v 10. minutě Březákovi, ten pálil, ale vrchlabský brankář vystřelil puk betonem. Akcí bylo vidět dost na obou stranách, ale prozatím se ani jednomu z týmu nepovedlo vstřelit gól. V 15. minutě se k puku dostal Hübl, jeho zakončení ale skončilo vedle pravé tyče. V 17. minutě byl vyloučen vrchlabský Cerman, a tentokrát byli chomutovští hráči o něco aktivnější. Svoboda střílel, Červinka zastavil puk. Chrpa dostal puk od spoluhráče, ale ačkoliv před ním byla odkrytá branka, gól nepadl. Na Červinku se ještě rozjel Eret, ale Červinka změnu stavu nepřipustil. Na druhou stranu mířil Urban, který sice vystřelil, ale jeho pokus skončil nad brankou Altrichtera.

Druhá třetina začala pokusem od domácího Březáka. Tomu se střela sice nepovedla, ale několik jeho spoluhráčů bylo „při ruce”. Puk ale skončil na ramenou Červenky. V čase 21:50 se branky dočkali také hosté. David CHALUPA dojel puk, který na brankáře vystřelil Krsek. Alrtichter byl na dorážku krátký. Chomutov se dostal do situace, která ho na chvíli rozhodila. Tatar toho málem využil, najel si před brankáře, puk zůstal na ledě. Urban to k němu ale už nestihl. V čase 23:48 se podruhé radoval Chomutov. Milan KOSTOUREK mířil mezi betony vrchlabského gólmana, a puk se nakonec došoural do branky. Ve 27. minutě mohl další branku přidat Hübl, který přihrával Svobodovi, Červinka byl připravený. O chvíli později střílel Chrpa, ale znovu tu byl vrchlabský gólman. Znovu zasahoval proti ráně Lukeše, a na druhou stranu se konečně dostal také HC Stadion. Chrtek střílel z mezikruží pouze nad branku. Ostré akce ale pokračovaly, ve 32. minutě si do pásma vjel Záruba, který se dostal až před branku. V čase 32:40 už Chomutov odskočil o dvě branky, znovu tu byl Milan KOSTOUREK. Na druhé straně také proběhlo několik akcí, ale brankou žádný z vrchlabských pokusů neskončil. V čase 37:20 přidal čtvrtou branku domácích Jakub ZAJÍČEK, který střílel z pravého kruhu a konečně se také dočkal vstřeleného gólu.

K další brance mohlo dojít hned ve 43. minutě, kdy se do akce rozjeli Kostourek se Zajíčkem. Vrchlabští pak vyrazili do protiakce, ale Kastner byl zastavený ofsajdem. V čase 43:48 nadvakrát střílel Petr ERET, a druhý pokus skončil za Červinkovými zády. O chvíli později ujeli dva domácí hráči přímo na Červinku, Kostourek ale trefil pouze oblouk branky. Další pokus přišel od Zajíčka, který prokličkoval mezi obránci. Ve 46. minutě byl vyloučen hostující Kozák. V přesilové hře se Pirátům nepovedlo navýšit náskok, ale několik příležitostí k tomu měli. V 51. minutě se přesilovky dočkal také HC Stadion, Sýkora si najel před Altrichtera, ale ten puk vyrazil. Další šance byla z hole Kastnera, který sice mířil do branky, ale gólman se stihl přesunout a puk skončil v lapačce. V čase 53:36 se pošesté prosadil Chomutov, tentokrát to byl Martin TŮMA, pro nějž to byla druhá branka v zápase. Následovalo vyloučení na domácí straně. Urban si najížděl mezi kruhy, ale protože mu do rány vložil hůl soupeř, nemohl vystřelit. V posledních vteřinách ještě střílel Svoboda, ale trefil pouze tyčku.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
„Prvních třicet minut se vyvíjel podle toho, jak jsme čekali. Přijeli jsme sem bránit, věděli jsme, že domácí mají kvalitní ofenzívu, tak jsme se museli zaměřit na obranu. Po našich individuálních chybách, když jsme srovnali zápas jsme si nechali dát další dva góly. A po čtvrtém gólu už nebylo co řešit a zápas se dohrál, jsme trošku zklamaní že jsme nebyli schopni dodržet to co jsme si řekli. Domácí jednoznačně vyhráli 6:1 je výsledek, který té hře nějak tak odpovídá. Chtěl bych pogratulovat a byla dobrá atmosféra“.

Petr Martínek (Piráti Chomutov):
„Oproti minulému zápasu jsme dnes měli výborný pohyb. Dnes jsme se nutili hodně do koncovky a snažili jsme se střílet, protože minulý zápas to bylo málo. Pak z toho pramenili šance, které jsme měli a oni s tím měli celkem problém“.