HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Cheb - Vrchlabí 2:3

Z Chebu vezeme další tři body

02.12.2023
V utkání dvou HC Stadionu se po bezbrankové první třetině zápas povedl tomu vrchlabskému na výbornou. Vrchlabí se dostalo do vedení, domácí dokázali vyrovnat. Také další vedení hostů se domácím podařilo vyrovnat, ale Tatar v 57. minutě poslal potřetí Vrchlabí do vedení a to už hosté udrželi až do konce utkání.
20.kolo, sobota 2.12.2023, 18:00
HC Stadion Cheb
2:3
HC Stadion Vrchlabí
Kašpar (K. Kolář) – Strýček (A), Šik, Innanmaa, D. Petrásek, Vápeník, Zavřel, Kořán (C), V. Stejskal - Karpov, Krutina, Rozhon – V. Skuhravý, M. Skuhravý, Vašíček – Prošek, M. Švec, V. Kvasnička – Klíma, Čejka (A), Tóth Trenér: Václav Skuhravý
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Bendík (A), Boukal, Kynčl, Hladík – Kastner, Chrtek, Šlacher - Krsek, P. Urban, D. Chalupa - Moník, Kozák, Jirků - Tatar, Cerman Trenér: David Chalupa
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2  Branky a nahrávky: 35. Karpov (Šik, V. Stejskal), 55. Vašíček (Šik, Kašpar) – 33. P. Urban (D. Sýkora), 48. P. Urban (Krsek), 57. Tatar (Šlaicher, D. Sýkora). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Filip Sýkora, Jan Uhlík. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 314. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Zápas začal pomalejším tempem, Vrchlabí se sice dostalo do pásma, ale nic nevymyslelo. Domácí se pak dostali do akce ve 3. minutě, ale vrchlabský brankář byl připravený v brance. Na druhé straně zasahoval Kašpar. V 9. minutě byl vyloučen hostující Moník, chebští se sice snažili o otevření skóre, ale nic z toho nebylo. Ve 12. minutě kombinalo Vrchlabí, Urban přihrával Sýkorovi, ale Kašpar byl připravený. A také HC Stadion se dočkal přesilové hry, vyloučen byl domácí Strýček. Hostům se ale přesilová hra vůbec nepovedla. Kašpar pak ramenem vyhodil puk mimo brankoviště, poradil si také s další střelou od hostujícího hráče. V poslední minutě první části dostal dobrou přihrávku Kastner, ale zakončoval na připraveného Kašpara.

Druhá část nezačala dobře pro Vrchlabí, protože byl vyloučen Chrtek. Chebští se rychle dostali do útočného pásma, ale na Vacka nic nevymysleli. Ve 24. minutě byl za Kašparem souboj o puk, nakonec se dostal až před brankáře. Raději ho přikryl lapačkou. Ve 26. minutě byl vyloučen domácí Šik. Chebu se ale oslabení dařilo, ujeli dva na jednoho, ale nic z toho nakonec nebylo. Ve 27. minutě mohl skórovat Chalupa, ale zablokoval ho obránce Chebu. Ve 30. minutě trefil Urban pouze gólmana. O chvíli později střílel chebský hráče, ale Vacek zasáhnul skvěle. V čase 32:27 otevřel skóre utkání Patrik Urban, který dobře nastavil hokejku po střele Sýkory. Dlouho jim ale vedení nevydrželo. V čase 34:01 vyrovnal Petr KARPOV, který se trefil téměř stejně jako soupeř. Ve 36. minutě byli vyloučeni hráči Chebu i Vrchlabí, za chvíli se ke spoluhráči přidal ještě domácí Skuhravý. Další trest přišel na chebské straně. Dvojnásobnou přesilovou hru nedokázal HC Stadion Vrchlabí využít.

Třetí třetina mohl skórovat Šlaicher, ale přestřelil branku. Chalupa se pak dostal do přečíslení společně se spoluhráčem, ale Kašpar vytáhl beton a jistému gólu zabránil. Kašpar měl celkově hodně práce, protože Vrchlabí toužilo dostat se znovu do vedení. To se mu povedlo v čase 47:56, kdy se znovu trefil Patrik URBAN, který si rychle vyměnil puk s Krskem. V 50. minutě byl vyloučen Kozák, chebští drželi útočnou třetinu, ale nakonec se po několika zákrocích Vacka změna stavu nenastala. V 54. minutě byli vyloučeni Prošek i Bendík, a konečně se prosadili také domácí. V čase 54:22 se trefil Jaroslav VAŠÍČEK, jehož první ránu sice brankář vyrazil, ale podruhé už se dokázal prosadit. V čase 56:51 se do vedení znovu dostal HC Stadion, autorem byl Jakub TATAR, puk nakonec po několika pokusech skončil v brance. O chvíli později byl vyloučen domácí Rozhon, ale na domácích bylo hodně vidět, že je poslední obdržená branka rozhodila. Cheb sice hrál v posledních vteřinách v šesti hráčích, ale na třetí gól Vrchlabí už nedokázal odpovědět.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnes další zlaté tři body. Myslím, že jsme byli lepším týmem a nakonec zaslouženě zvítězili. Střed tabulky je velmi vyrovnaný, každý zápas je, dá se říct, o šest bodů a z toho plyne určitá nervozita. Věřím, že až se dostaneme do osmičky a situace se uklidní, tak i kvalita hry se zvedne. Teď je to především boj.