HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ml.Boleslav 0:3

Vrchlabští marně dobývali boleslavskou branku!

29.09.2007
Patrik Huber,Jakub Gabriel
Domácí utkání s týmem z Boleslavi nedopadlo pro Vrchlabí moc dobře. Vrchlabští hokejisté prohráli 0:3, když ani jednou nepřekonali skvěle chytajícího Šindeláře. Hned na začátku utkání využili hosté svoji první přesilovku a zásahem Gombára vedli 1:0. Po dlouhé pauze vstřelili hráči z Boleslavi další dvě branky ve třetí třetině a pojistili si tak svoje vedení. V příštím utkání se Vrchlabští setkají se silným týmem Berouna, kterému v prvním zápase podlehli na nájezdy.
7.kolo, sobota 29.9.2007, 18:00
0:3
Ml.Boleslav
Falta - Rýgl, Vála "C", Nakládal, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Matějíček, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Kříž, Horčička "A", Plodek - Přeučil, Vantuch, Gengel - Valko, Bárta, Nevyhoštěný
Šindelář - Bauer, Drábek, Jindra, Kolafa, Lukáč, Mazanec, Všetečka - Mikulík, Nouza, Král, Gombár "C", Rumpel, Ivan "A", Eiselt, Handlovský, Rod, Gajovský, Gulaš, Sýkora "A", Vlk
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2  Branky a nahrávky: 4. Gombár, 47. Mazanec, 49. Handlovský. Rozhodčí: Souček - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1972. Průběh utkání: 0:3.

První třetina: Hosté vedli díky využité přesilovce

Od začátku utkání hosté tlačili, postupně na Faltu nevyzrál Ivan s Bauerem. Chvíli poté se nechal vyloučit Přeučil a hosté toho dokázali využít. Král střílel od modré a Gombár tečoval nad lapačku Falty - 0:1. Hosté si v 7. minutě mohli zopakovat přesilovou hru, když byl vyloučen Gengel za krosček, ale početní výhodu jim překazil spoluhráč Handlovský. Až v polovině 1. třetiny se domácí dostali do šance, Plodek střílel přes obránce, ale těsně minul levou tyčku. Potom se domácí v přesilovce dostali do další šance, Gangel si pěkně prohodil obránce a nahrál Vyskočilovi, který se ovšem před Šindelářem neprosadil. Ke konci úvodní třetiny mohli hosté zvýšit své vedení, když Marek Ivan nastřelil pravý horní spoj Faltovy branky.

Druhá třetina: Domácí se herně zlepšili, ale vyrovnání nepřišlo

Valko se ocitl ve velké příležitosti na srovnání, ale z otočky z mezikruží trefil pouze Šindelářův levý beton. Poté měli hosté další početní výhodu, ale nevyužili a navíc se první minuta odehrála prakticky v jejich třetině. V polovině druhého dějství byl vyloučen hostující Bauer, a tak Vrchlabští měli pár dobrých šancí na srovnání stavu. Od 33. minuty měli hráči hostí velké šance, ale potom jim nápor překazil Mazanec faulem a šel si odpykat dvě minuty za držení. Pro domácí to byla další možnost, jak vyrovnat. To se ale nepovedlo. Vrchlabští hokejisté sice odehráli celou dobu v útočném pásmu, ale stříleli pouze z ostrého úhlu Tvrdek s Valkem a neuspěli.

Třetí třetina: Hosté rozhodli utkání, své vítězství pojistili dalšími dvěma góly

Se startem třetí třetiny promarnili vrchlabští hokejisté další početní výhodu. Hosté znovu udeřili, a to v čase 46:17, kdy Mazanec střílel od modré. Falta měl zakrytý výhled, a tak střela propadla až za jeho záda - 0:2. Další branka přišla o tři minuty později a opět do vrchlabské sítě. Handlovský si po brankářově nahrávce projel středním pásmem a parádně zavěsil - 0:3. Domácí se tak v polovině poslední třetiny dostali do svízelné situace, protože za deset minut vstřelit tři branky tak těžkému soupeři je téměr zázrak. Potom v přesilové hře dal Chaloupka perfektní nahrávku přes celé střední pásmo Hořčičkovi, kterému se ale v samostatném nájezdu napodařilo překonat Šindeláře. Po zbytek utkání se dohrávalo v poklidném tempu, oboum z týmů totiž bylo jasné, kdo ze zápasu vytěží tři body a odejde jako vítěz.