HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - Vrchlabí 3:4sn

Vrchlabí znovu uspělo na nájezdy, v Táboře však vedlo 3:0!

10.01.2011
Jaroslav Svoboda
T á b o r - Po první třetině se zdálo, že vrchlabští hokejisté oškubou táborské Kohouty na kost a odvezou si z jihu Čech tři bodíky. Vedli hladce 3:0, to ještě trefili tyč a v úvodních dvaceti minutách prakticky nedali domácím žádnou šanci. Jenže pak procitl domácí hrdina Mrkvička, který dva góly dal a na třetí přihrál. Poněvadž Vrchlabí do třetí sirény již na brankáře Jakuba Čecha nevyzrálo, dospěl zápas do prodloužení a následně i do nájezdů. V nich již hosté zabrali a díky trefám Bezoušky s Vrtkem zabalili na cestu domů prémiový bodík a druhou výhru po nájezdech v řadě.
35.kolo, pondělí 10.1.2011, 18:00
Tábor
3:4sn
Čech - Hartmann, Černý, Havran, Petráček, Koktan, Kanov, Hastrman - Šperger, Kocar, Štrba, Nedorost, Mrkvička, Matušík, Voříšek, Kratzer, Kolomý, Vild
Koutský - Drábek V., Matějíček, Duben, Pácal, Zukal, Chaloupka, Poživil, Čížek - Hubáček, Kříž, Látal, Vrtek, Bezouška, Drábek J., Tvrdek, Urban, Hanzl, Kubeš, Filip, Bláha
Třetiny: 0:3, 2:0, 1:0 - 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 21. Mrkvička, 35. Nedorost (Mrkvička, Matušík), 49. Mrkvička (Matušík, Nedorost) - 3. Hanzl (Filip), 11. Kubeš (Chaloupka, Drábek J.), 14. Vrtek (Duben, Čížek), rozh. nájezd Bezouška. Rozhodčí: Zubzanda - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

Vrchlabští hokejisté v posledních kolech zuřivě útočí na pozice pro vyřazovací boje, naopak Tábor začal na tyto pozice mírně ztrácet.

Ani velmi důležitý souboj s Vrchlabím nezačal pro jihočeské Kohouty ideálně, vrchlabští hokejisté vstoupili do utkání neohroženě a také gólově. Po úvodním tlaku se ke kotouči dostal na pomezí brankoviště Jan Hanzl a puk neohroženě procedil skrze betony domácího brankáře Čecha. Domácí těžili spíše z brejků, v jednom z nich nedokázal zkrotit přihrávku Nedorost a tak mohli opět těžit ze svých šancí hosté. Ošemetnou skrumáž nejprve Čech pohlídal, při Tvrdkově bombě zasahovat nemusel, kotouč mířil mimo. Ovšem při následné Kubešově teči Chaloupkovy rány už Čech zasahovat nemohl – milimetrová teč přímo do růžku branky poslala Vrchlabí do dvoubrankového vedení.

Rozjetí hosté i v dalších minutách svírali Tábor, navíc se s postupem času dostávali místy až do drtivého tlaku. Z něho také pramenila třetí branka, kdy po přihrávce čerstvé vrchlabské posily Miroslava Dubna dostal kotouč do sítě Vrtek, který využil nepříliš dobrého výhledu gólmana a touš poslal pod vyrážečkou do branky. Stalo se tak v přesilové hře, nicméně obraz vývoje utkání připomínal početní výhodu hostů i při hře pěti proti pěti. Domácí stěží drželi tempo s rozjetými hosty a po první třetině, která skončila vedením Vrchlabí v poměru 3:0, nenasvědčovalo nic tomu, že by Kohouti mohli pomýšlet na bodový zisk.

Jenže jedna třetina výsledek nedělá a o tom se Vrchlabí v dalším průběhu přesvědčilo. Bleskový vstup do prostřední dvacetiminutovky vyšperkoval gólem Vojtěch Mrkvička, který zčista jasna a bez ohlášení po individuální akci snížil. Táborité s tímto gólem povstali z popele a Štrba se Špergrem mohli ihned snížit na rozdíl jediné branky, ale svůj brejk nezužitkovali. Přesto se Kohouti dočkali, tentokrát v přesilovce. Při Kubešově vyloučení namazal Mrkvička na hůl Nedorostovi, který skrze Koutského procedil kotouč do sítě. Poslední minuty druhé třetiny již byly odehrány v režii domácích, kteří se vrátili do zápasu, ale srovnat se jim zatím nepodařilo.

O to ofenzivněji se do další části hry vrhli domácí hned po úvodním bully třetí třetiny, jenže Koutský zavřel klec a domácí ztratili mušku. Necelých 500 diváků pak trnulo při závaru před Čechem, který domácí dokázali vyřešit. O chvíli později se již skóre měnilo, ovšem ve prospěch Tábora. Hrdina utkání Vojtěch Mrkvička dostal vymazlenou přihrávku od Jakuba Matušíka a nedal Koutskému nejmenší šanci. Vrchlabský gólman prožil další krušný moment v 53. minutě, Kanova v brejku však vychytal.

Do vypršení vymezeného času v třetí třetině hosté ani domácí nic kloudného nevymysleli, a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm byli aktivnější hráči Vrchlabí, čemuž napomohlo i Mrkvičkovo vyloučení, největší šanci si však připsal domácí Zdeněk Šperger. Tváří v tvář Koutskému ale vyhořel a tudíž došlo na divácky velice atraktivní disciplínu – samostatné nájezdy.

V nich byli úspěšnější hosté, když Bezouška s Vrtkem vyzráli na Čecha a rozhodli tak o prémiovém bodu pro Vrchlabí. To se tak o další bodík vzdálilo v tabulce právě Táboru, který je zatím na pozici prvního nepostupujícího týmu do vyřazovacích bojů.