HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Vrchlabí 1:3

Vrchlabí veze z ústeckého ledu tři body

24.01.2024
Vrchlabí se v nadstavbové části konečně dočkalo a získalo tři body. Na ledě v Ústí nad Labem se mu podařilo zvítězit poměrem 3:1, ačkoliv to byl někdy těžký boj. Po dvou prohrách v nadstavbě se tak HC Stadion znovu dočkal radosti z výhry a další může přidat přesně za týden doma proti Letňanům.
3.kolo, středa 24.1.2024, 18:00
Ústecký Slovan s.r.o.
1:3
HC Stadion Vrchlabí
Stahl (Klika) – Trefný (C), Hovsepjan, Amirov, Funk, Popela, Eklund, Mareš – M. Simon, Bernat, M. Dubský – Huovinen, Anosov, Rudovský – M. Bláha II, Špaček, Nedoma – Krédl, Yailov, Linet. Trenér: Kanis
Červinka (Kamenický) – Srnský, D. Sýkora, Boukal, P. Fiala, Kynčl, Hladík, Abraham, Perička – Cerman, D. Chalupa, Krsek – Kastner, Kozák, Chrtek – Jirků, Moník, T. Bláha (A) – Tatar, Šlaicher, P. Urban (C). Trenér: Chalupa
Třetiny: 0:1, 0:2, 1:0  Branky a nahrávky: 60. Anosov (Funk, Amirov) - 2. Krsek (D. Sýkora, P. Urban), 26. P. Urban (Chrtek, T. Bláha), 34. Chrtek (Abraham, Hladík). Rozhodčí: Šmika – Kubíček, Figer. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1035. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3.

Zápas začali lépe hostující hráči, když se ve druhé minutě dostal do úniku Krsek. Stahl ale zakročil. Nestačil už ale na další pokus stejného vrchlabského hráče v čase 1:47. Filip KRSEK ústeckého gólmana prostřelil a dostal HC Stadion do vedení. V 6. minutě byl vyloučen domácí Popela. Bláha sice vystřelil, ale Stahl zasáhnul. Nakonec hosté výhodu nevyužili. Červinka si poradil se střelou od Amirova, v 15. minutě pak měl Stahl problém s pukem, který mu skákal u brankoviště. O chvíli později už to mohlo být o dvě branky, ale po Chalupově střele zazvonila tyč! Vhazovalo se před Stahleml, ale do konce třetiny už ani jeden z týmů nezahrozil.

Druhá část už byla na akce bohatější. Ve 23. minutě mohl šanci využít Kastner, který dorážel puk do prázdné branky, ale Stahl se stihl přesunout. Netrvalo dlouho a také na druhé straně se domácí dočkali akce. Bernat se ale neprosadil, a další šance byla na straně HC Stadionu. V čase 25:58 už to bylo 2:0 pro hosty, když se trefil Patrik URBAN, který neměl problém puk dostat do prázdné svatyně Slovanu. Červinka musel zasahovat proti dvěma pokusům, ale tlak ustál. Ve 29. minutě byl vyloučen domácí Simon. Vrchlabí svou šanci nevyužilo, naopak se samo dostalo do oslabení po vyloučení Krska. Amirov se o branku pokusil několikrát, ale Červinka byl pozorný. Vrchlabí zvýšilo náskok v čase 33:50, kdy se k puku dostal Ondřej CHRTEK, který ho dostal do branky. Ve 37. minutě byl vyloučen domácí Krédl, Slovan chvíli hrál v šesti hráčích na ledě. Dobře se ale bránil, takže HC Stadion přesilovku nevyužil.

Třetí třetina začala lépe pro domácí, kteří zamkli Vrchlabí v útočném pásmu. Ve 44. minutě se do šance dostal vrchlabský Kastner, na druhou stranu pak mířil Bernat, ale trefil jen lapačku Červinky. Slovan Ústí dělal v zápase spoustu chyb, které HC Stadion mohl trestat. Ve 49. minutě byl vyloučen vrchlabský Abraham, a ačkoliv se domácí několikrát hnali do akce, gól z toho nebyl. Odkrytá branka číhala na Simona v 50. minutě, ale svou šanci promarnil. Hosté ale byli v lepší pozici. V 53. minutě byl vyloučen domácí Rudovský, na druhé straně šel na trestnou lavici Kozák. Další dvojité vyloučení přišlo o minutu později. Červinka zasahoval maskou po střele Dubského. Situaci si ale zkomplikovalo Ústí, protože přišlo vyloučení Bláhy. Stahl se sice snažil ušetři cenné vteřiny tím, že podržel puk, ale znovu byl na trestnou lavici poslaný Bláha, ani Vrchlabí ale nebylo ušetřeno, trest dostal Chrtek. Do konce zápasu ale přišla změna stavu. Nejdříve nepřesně mířil Funk, ale nakonec se Slovan také dočkal. V čase 59:48 se trefil Arťom ANOSOV a zařídil domácím jedinou branku. Vrchlabí si tak odvezlo cennou výhru 3:1.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnešní utkání jsme zvládli, až na samotný závěr, velmi dobře. Zaměřili jsme se na defenzivu, protože od toho se odvíjí vše ostatní. Myslím, že jsme měli celý zápas pod kontrolou a zaslouženě bereme tři body. Už se těšíme na domácí led a fanoušky. Tak ve středu všichni na zimáku. Děkuji