HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jihlava - Vrchlabí 2:0

Vrchlabí si připsalo třetí porážku v Tipsport Cupu

11.08.2009
Patrik Huber, Jan Pečeňák
Ve svém třetím zápase v letním hokejovém poháru zajížděli hokejisté Vrchlabí na led jihlavské Dukly. Po předchozích porážkách od extraligových týmů z Kladna a Pardubic nedokázal tým z Podkrkonoší bodovat ani na hřišti Jihlavy a odváží si prohru 2:0. Poslední možnost, jak získat body do tabulky Tipsport Cupu, budou mít vrchlabští hokejisté v úterý 18. 8., kdy se na domácím kluzišti utkají s pražskou Slavií.
TsC3, úterý 11.8.2009, 18:00
Jihlava
2:0
Benda (Řehoř) - Staněk, Malena, Ficenc, Takáč, Posmyk, Novák, Kašpar, Kružík - Hodek, Bakus, Čachotský - Rytnauer, Minčák, Man - Bezděk, Hanzal, Fiedler - Hrbatý, Zeman, Krupka
Ševčík (Brož) - Bendík, Pácal, Flašar, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Hanzl, Novajovský - Tvrdek, Filip, Hruška - Kubeš, Hubáček, Rusnák - Urban, Mikšovský, Andres - Zubek, Sajdl
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 16. Man (Rytnauer, Minčák), 41. Bakus (Hodek, Čachotský) . Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček . Vyloučení: 4:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 461 . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0 .

Úvod utkání nepoznamenaly šance, jak si mnozí přáli, nýbrž vyloučení. Jihlavští první přesilovou hru nevyužili. Poté se nechal vyloučit domácí Staněk a možnost početní výhody tu byla i pro hostující mužstvo z Krkonoš. To mohlo jít do vedení, vytvořilo si totiž po pěkné kombinační akci 100% šanci, jenže třiadvacetiletý útočník Hruška nedokázal po přihrávce od Filipa usměrnit kotouč do prázdné branky, stav se tedy neměnil. První gólový moment přinesla 15. minuta. Volného okénka ve vrchlabské obraně využilo duo Rytnauer a Man, jež pádili na osamoceného obránce hostí. Přečíslení provedli zkušeně, první jmenovaný se zbavil stahovačkou svého strážce a pohodlně nahrál Jiřímu Manovi, pro nějž už nebyl problém doklepnout puk do sítě - 1:0.

Dukla měla nadále územní převahu, z které logicky pramenil větší počet gólových šancí. Tu další měl Krupka, avšak ten zamířil po pár milimetrů výše, než chtěl. Puk orazítkoval horní konstrukci Ševčíkovi branky. Vrchlabští tak měli notnou dávku štěstí. Utkání postrádalo na zajímavých momentech, k vidění byly pouze méně nebezpečné střely pro brankáře. Nakonec ještě jedna šance do konce prostřední části přišla. Horalé mohli odcházet do šaten za vyrovnaného stavu, to by však musel Rusnák zamířit lépe, než do Bendova ramena. Obrovská šance zůstala nevyužita a byla i možná klíčová pro konečný výsledek utkání, ale o tom už můžeme jen spekulovat.

Opět se potvrdilo nepsané pravidlo "nedáš-dostaneš". Rusnákovu nevyužitou brankovou příležitost z konce druhé třetiny domácí potrestali hned v úvodu poslední části. Po pěkné kombinaci domácích před vrchlabským strážcem tyčí Ševčíkem, se k puku dostal veterán Oldřich Bakus, který bekhendem pohodlně zdvojnásobil vedení Jihlavských - 2:0. Třetí třetina utkání byla více než podobná té první. Diváci viděli po skromnu brankových příležitostí. Až tři vteřiny před koncem utkání se prosadil znovu čtyřiatřicetiletý Bakus, ovšem Ševčík měl dnes tyče dobře postavené.