HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Milevsko 5:2

Vrchlabí pokračuje ve vítězné šňůře, doma porazilo Milevsko

21.12.2013
Raina Jarošová
Dalším vítězstvím HC Stadionu skončilo utkání, v němž domácí přivítali poslední tým tabulky Milevsko. Po první třetině, ve které padlo na obou stranách po jedné brance, nakonec HC Stadion zvítězil díky druhé třetině, ve které dokázal vstřelit hned čtyři góly a připsat si tak všechny tři body do tabulky.
23.kolo, sobota 21.12.2013, 18:00
5:2
Milevsko
Abrahám – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Hlaváč – Jakubec, Filip M., Fořt, Jirků, Šťastný, Veselý, Březina, Filip D., Gengel, Marks, Bláha, Svoboda, Oppelt.
Škubal (od 38. Pipek) – Štych, Dvořák, Procházka, Hlinka, Bartůněk, Srdínko – Fořt, Sumerauer, Hamerle, Decsy, Król, Homolka, Záhora, Novotný, Reiniš, Novák, Nevolný, Šterba, Fišera, Korous.
Třetiny: 1:1, 4:1, 0:0   Branky a nahrávky: 19. Kolář (Gengel), 22. Vondráček (Gengel), 27. Šťastný (Vondráček), 38. Hamerský (Veselý), 38. Kolář (Hlaváč, Březina) – 4. Procházka (Hamerle), 32. Procházka. Rozhodčí: Kareš – Novák, Potůček. Vyloučení: 12:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 935. Průběh utkání: 1:1, 5:2, 5:2.

První minuta první části byla velmi obezřetná. Do útočného pásma se dostal jako první HC Stadion, ale hráči Milevska vyhazují. Ve 2. minutě se pokusil o branku hostující Fořt, ale domácí Abrahám svoji svatyni ubránil. O minutu později jsme mohli vidět první vyloučení a hned dvojnásobné. Na trestnou lavici se šli posadit vrchlabští Kolář a Klement. Hráči Milevska tak měli k dispozici skoro dvouminutovou přesilovku 5 na 3, kterou v čase 3:52 využili a ujali se vedení 1:0. Branku si připsal Pavel Procházka po přihrávce Hamerleho. Domácí museli dohnat jednobrankové manko, ani Klementovi ani Fořtovi se to však nepodařilo. Další střelu Vrchlabí brankář Škubal dokázal vykrýt. V polovině první třetiny se i domácí Vrchlabí dočkalo přesilové hry, během níž jenom těsně minul branku Šťastný. Milevsko se úspěšně ubránilo a také hosté si zahráli další přesilovou hru. Tentokrát ji však v gól nedokázali proměnit. Už s plným počtem hráčů se HC Stadion dostal do několika pozicí, ze kterých by se dala vstřelit branka. Veselému ani Fořtovi, který zkusil dostat puk za Škubalova záda v pádu, se to nepovedl. Vrchlabský tlak zúročil až minutu a půl před koncem Daniel Kolář, který střílel od modré a Škubal musel hledat puk v brance. Za nerozhodného stavu 1:1 se tak odcházelo do šaten.

Druhá třetina nemohla začít lépe. Ve 22. minutě navyšoval vedení Vrchlabí na 2:1 David Vondráček, který po vzoru Koláře také střílel od modré čáry. Následovalo další vyloučení na straně Milevska, které zůstalo nevyužité. Ve 27. minutě už to bylo 3:1 pro vrchlabské, když se po samostatné akci prosadil Tomáš Šťastný a připsal si tak důležitou branku. V polovině utkání jsme mohli vidět další dvojnásobnou přesilovku milevských hráčů. Tentokrát HC Stadion dokázal ubránit, Bláha se dokonce pokusil překvapit hostující brankáře. Hned nato zlikvidoval velkou šancí domácí Abrahám. Když bylo Vrchlabí již v plném počtu, využilo Milevsko menší závan před Abrahámovou brankou a snížilo náskok na 3:2, autorem branky byl znovu Pavel Procházka. Hosty branka nabudila a stále se motali kolem vrchlabské branky. Následovala další vyloučení na obou stranách, žádnému týmu se ale nepodařilo využít příležitosti. Tři minuty před koncem hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení pro milevský tým. Hamerle ale vrchlabského brankáře nepřekonal a stav utkání zůstal 3:2. Po skvělé akci a hlavně přihrávce od Veselého se z gólu radoval Ondřej Hamerský a přispěl tak k navýšení skóre na 4:2. Další branku přidal Daniel Kolář a donutil hosty vyměnit brankáře – místo Škubala nastoupil Pipek. Do konce třetiny už branka nepadla, domácí třetinu vyhráli poměrem 4:1.

V poslední části nevyužil šanci domácí Březina, který střílel z velkého úhlu, ale brankář Pipek šanci likviduje. Na druhé straně pálil milevský Bartůněk, ale také neúspěšně. I v této třetině jsme mohli vidět spoustu vyloučení, na vrchlabské straně následovaly hned dva tresty za sebou. Ve velké šanci se ocitl vrchlabský Bláha, ale Pipek mu nedal šanci. Po menší šarvátce za hostujícím brankářem byli současně vyloučení domácí Oppelt a Dvořák, který dostal dvě minuty navíc. Několik desítek vteřin dlouho přesilovku 5 na 3 ale HC Stadion nevyužil a stav stále zůstával 5:2. O šestou branku se pokusil Patrik Fořt, který mohl proměnit nařízené trestné střílení, Pipek ale změnu stavu nedovolil. V poslední třetině jsme branku neviděli, ale i tak se domácí radovali z vítězství 5:2 nad posledním Milevskem a do nového roku vstoupí se šesti výhrami v řadě.

Pavel Biegl, trenér: Dnes to nebylo to pravé ořechové, trápili jsme se v koncovce. Naštěstí nám dnes stříleli beci... Zápas byl ovlivněn řadou zbytečných vyloučení, nemohli jsme se tím pádem dostat do potřebného tempa. I přes herní trable zůstaly body doma a to se počítá. Všem příznivcům vrchlabského hokeje přeji příjemné prožití vánočních svátků a hodně zdraví, štěstí a co nejvíce krásných chvil prožitých při našich utkáních v roce 2014.

Martin Abrahám, brankář: Kluci dneska odvedli parádní výkon dozadu, akorát rozhodčí dneska nic moc nezapískal, ale poradili jsme si s tím a doufáme, že navážeme další výhry a bude se nám dál dařit. V dalším zápase, který se bude hrát v Kolíně, budeme fanoušky potřebovat, obzvlášť když se teď vyhrává, do Kolína je to kousek a bude to hodně dobrý a rychlý hokej a bude to za to stát :-)