HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Beroun - Vrchlabí 3:2

Vrchlabí pátou výhru v řadě nepřidalo

14.12.2009
Jan Pečeňák
Po pěti zápasech za sebou, ve kterých naši hokejisté bodovali, opět poznali hořkost porážky. V posledním kole základní části totiž podlehli na ledě Berouna. Celkově to znamená, že po třiceti odehraných zápasech jsou vrchlabští hráči na osmém místě a za soupeře v nadstavbové části jim budou týmy umístěné na lichých příčkách. Nadstavbová část začíná již ve středu 16.12 a ve vrchlabské Elektromont aréně přivítáme od 18:00 tým HC Chrudim.
30.kolo, pondělí 14.12.2009, 18:00
Beroun
3:2
Cikánek (Fiala) - Nedvěd, Cunik, Růžička, Bolf, Braniš, Malý, Vošmik - Švagrovský, Rudovský, Vlček, Novotný, Diviš, Kupec, Karpov, Šinágl, Valský, Luňák, Tůma
Ševčík (Biegl) - Matějíček, Pácal, Bendík, Chmelíř, Hrach, Čížek, Jaroměřský - Filip, Rusnák, Gengel, Gajovský, Klimt, Andres, Kříž, Látal, Hanzal, Zíma, Mikšovský, Kotrba
Třetiny: 1:1, 2:0, 0:1   Branky a nahrávky: 8. Luňák (Tůma, Vošmik), 25. Karpov (Šinágl), 38. Valský (Luňák) - 18. Pácal (Rusnák), 60. Rusnák (Filip, Andres). Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Úvodní minuty patřily vzájemnému oťukávání a ani jedno z mužstev se k vážnějšímu ohrožení branky nedostávalo. Nic na tom nezměnila ani první přesilová hra domácích. Až po jejím skončení se jako první osmělili Berounští a hned z toho byla první branka utkání. Nejprve sice Divišovu střelu vyrazil Ševčík, ale na další střelu na svou branku byl již vrchlabský brankář krátký. Tůma přihrál u tyčky stojícímu Lukáši Luňákovi a ten z bezprostřední blízkosti zametl puk do branky – 8. minuta 1:0. Vrchlabští mohli bleskově odpovědět, ale Andres proti Cikánkovi nadvakrát neuspěl.

Hosté se stále častěji objevovali v útočném pásmu a Medvědi se bránili pouze za cenu nedovolených zákroků. Proto Vrchlabští měli ideální příležitost k vyrovnání v početní výhodě dvou mužů v poli. Několikrát se dostali k ohrožení branky, aktivní byl v tomto ohledu především Bendik, ale ani jeden z jeho pokusů od modré čáry v síti neskončil. Přesněji mířil již při hře pět na pět Gengel, ale kotouč po jeho teči skončil pouze na tyči berounské svatyně. Nakonec se však hosté dočkali a dokonce ve vlastním oslabení. Rusnák vyslal do úniku Tomáše Pácala a ten nedal gólmanovi šanci střelou pod horní tyčku – 18. minuta 1:1. Nerozhodný stav již do konce prvního dějství vydržel.

Obrátit stav zápasu mohli hráči Vrchlabí hned v úvodu třetiny, kdy se po chybě obrany dostal do dobré střelecké příležitosti Gajovský, ale trefil pouze Cikánka. Na druhé straně zahrozil Vlček, ale Ševčík se překonat nenechal. Stejně si vrchlabský gólman vedl i při pokusu Diviše. O malou chvíli později se přeci jen domácí dostali opět do vedení, i když trochu šťastně. Tomáš Karpov netrefil puk podle svých představ, ale kotouč přesto zapadl za Ševčíkova záda – 25. minuta 2:1. Na další brankovou příležitost si však diváci museli několik minut počkat.

Po polovině zápasu se do úniku dostal Rudovský, udělal vrchlabskému brankáři kličku, ale dostal se mimo střelecký úhel. Proto zvolil nahrávku na lépe postaveného Novotného, ten však trefil pouze břevno. O několik vteřin později byl blízko zvýšení náskoku Diviš, ale Ševčík v posledním okamžiku zabránil jasné brance. I v pokračujících minutách byli aktivnější hokejisté Berouna a v 38. minutě se dočkali třetího gólu. Ševčík rozehrával puk zpoza branky tak nešťastně, že přihrál přesně na hůl Luňáka, který ač sám mohl skórovat, přihrál ještě Jakubovi Valskému, který bez problémů uklidil puk do prázdné branky – 3:1. Stejným výsledkem již také třetina skončila.

I od úvodních vteřin třetí části měli puk na svých hokejkách častěji domácí hráči, ale vrchlabská obrana je k ohrožení branky nepouštěla. Defenziva hostů poté bez větších problémů odolala i dvěma po sobě jdoucím oslabením. Delší pobyt Vrchlabí před brankářem Medvědů přinesla až přesilová hra. V té pálil od modré čáry Bendik, ale trefil pouze Cikánka. Na druhé straně se při plném počtu hráčů na ledě zkoušel prosadit Cunik, ale netrefil branku. Po něm se do dobré příležitosti dostal Kupec, který však z mezikruží trefil pouze Ševčíka.

Až v závěru třetiny se hostující hráči dostali k výraznějšímu ohrožení soupeřovy branky. Nejprve si Cikánek poradil se střelou Klimta, ale na pokus Štefana Rusnáka byl již krátký. Ten dostal přesnou přihrávku před branku a bekhendovou střelu vykřesal pro hosty 22 vteřin před koncem malou naději na vyrovnání. To však Berounští nedopustili a mohli se radovat z další výhry na domácím kluzišti.