HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Tábor 1:2

Vrchlabí padlo proti silnému Táboru

04.11.2023
HC Stadion Vrchlabí na domácím ledě podlehl soupeři z Tábora. Po první bezbrankové třetině byl zápas velmi vyrovnaný, ale v té druhé zabrali hosté, a na jejich dva góly dokázalo Vrchlabí reagovat pouze jednou, a to v 58. minutě. Do konce zápasu vrchlabští hráči výsledek zvrátit nedokázali, a tentokrát jsou bez bodů.
13.kolo, sobota 4.11.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
1:2
HC Tábor
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Hladík, Bendík (A), Kynčl, Boukal, Perička, Kerekanič – Chrtek, Kastner, T. Bláha (A) – Tatar, P. Urban (C), Moník – Jirků, Kozák, Cerman – Krsek, Šlaicher, D. Chalupa. Trenér: Tomáš Jirků
Gába (T. Dvořák) – Plášil, Hubata, Suchánek (A), Říha, A. Čížek, Hajič – Severa, Zadražil, Krliš – Seidl (C), Matušík (A), Šulek – Milfait, Dančišin, Zeman – L. Prášek, Zíb, Bárta. Trenér: Tomáš Matušík
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:0  Branky a nahrávky: 58. Kastner (T. Bláha, Chrtek) – 29. Hajič (Zeman, A. Čížek), 38. Dančišin (Hajič, Milfait). Rozhodčí: Šmika – Kettner, Stacho. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 808. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2.

Urban se hned v úvodu utkání dostal do šance, ale Gába předvedl skvělý zákrok. Na druhé straně ve třetí minutě střílet Severa, Vacek puk vykryl. Urban pak trefil tyč. V 6. minutě se Prášek natlačil před Vacka, puk skončil v jeho výstroji. O chvíli později se o střelu pokus Šlaicher, ale táborský gólman puk vyrazil. Následovalo vyloučení na straně hostů. Kastnerovo zakončení skončilo nad brankou Tábora. Ve 14. minutě byli současně vyloučeni Moník a Prášek, ale oba týmy nic nevymyslely. Chrtek pak zahrál vysokou hůl a Bláha se nedostal do dobré pozice k zakončení. Bendík nahazoval od modré čáry, Tatar tečoval pouze vedle branky.

Ve druhé třetině se do akce hrnul Moník, bekhendový pokus skončil u Gáby. Ve 23. minutě byli vyloučeni domácí Chalupa a táborský Prášek. Vrchlabského hráče následoval Kastner. Tábor ale přesilovku nevyužil. Ve 26. minutě byl vyloučen hostující Zíb, Krsek minul, když byl sám proti brankáři. V čase 28:59 otevřel skóre utkání Tomáš HAJIČ, proti kterému byl Vacek krátký. Ve 32. minutě si šel na trestnou odpočinout domácí Kynčl. Vacek si několik střel soupeře pohlídal, a ve 35. minutě Tatar neprostřelil Gábu. O chvíli později na druhé straně Vacek ukázal skvělý zákrok proti Šulkovi. V čase 37:41 poskočil Tábor o dvě branky díky Milanu DANIČIŠINOVI, který jel sám na Vacka a puk poslal pod horní tyč.

Třetí část začala o něco pomalejším tempem. Žádné velké akce se během prvních minuty nekonaly, Domácím se nedařilo udržet útočné pásmo, Tábor naopak už nikam nespěchal. Ve 48. minutě byl vyloučen hostující Čížek, následoval o chvíli později vrchlabský Chrtek. Vacek byl v brance připravený, když se na něj v 50. minutě řítil Severa. Poté přišlo vyloučení táborského Matušíka, ale nic zásadního diváci neviděli. Gába puk pohlídal po střele HC Stadionu. V čase 57:34 Vrchlabí snížilo zásluhou Lukáše KASTNERA, který propálil brankáře. Poslední minuty hrálo Vrchlabí bez brankáře, Vacek zůstal na střídačce, ale ačkoliv se domácím povedlo usadit se v útočném pásmu, gól nepřišel. Tatar byl nejblíže gólu, ale Gába se na brankovišti roztáhl. Oddechového času využil také Tábor, ale k ničemu dalšímu nedošlo. Tábor si z Vrchlabí odvezl cennou výhru 2:1.