HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Semechnice 6:1

Vrchlabí doma opět vítězně

21.10.2012
Raina Jarošová
Další kolo KHL se odehrálo na domácím stadionu HC Stadionu Vrchlabí a dopadlo opět výborně. První třetina byla na první pohled nejistá, potom se ale vrchlabští hráči dali dohromady a nakonec je výsledek 6:1.
5.kolo, neděle 21.10.2012, 17:00
6:1
Semechnice
Biegl - Hlaváč, Pulec, Matějíček, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle - Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Jakubec, Bláha, Oppelt, Jirků, Blažej, Kovář, Marek
Vacek - Chudý, Jánský, Novotný, Prouza - Gois, Frýda V., Čapek, Lukášek, Rejchrt, Dvořák, Zošiak, Frýda P., Cvejn
Třetiny: 1:1, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky:14. Oppelt (Blažej M.), 34. Jakubec, 35. Svoboda M. (Bláha, Lepka), 40. Oppelt (Bušek), 49. Lepka (Svoboda M.), 51. Svoboda M. - 15. Gois (Rejchrt). Rozhodčí:Janovský - Havelka, Řezníček.Vyloučení:8:8. Využití:1:0. V oslabení:1:0. Diváci:573. Průběh utkání:1:1, 4:1, 6:1.

První třetina začala ve Vrchlabí liknavým tempem. Ve 4. minutě se před brankou chystal ke střele Lepka, ale minul a nepodařilo se dorazit ani R. Svobodovi. Jakubec kroužil kolem brány, ale nedal, stejně na tom byl i Hamerský, Matějíček poté trefil brankáře. Pak se nějaký čas na ledě nic zajímavého nedělo, hokejisté se honili za pukem od brány k bráně. Až v 8. Minutě se Jirku netrefil z bezprostřední blízkosti, ani dorážka se nepovedla. Semechnická obrana byla semknutá a střely na brankáře blokuvala. V šanci se v 11. minutě objevil Jakubec, ale puk mu hostující brankář lapačkou sebral. Pak 13. minuta přinesla akci Jakubce s Kovářem, střelu brankář vyrazila dorážku vykopnul hostující obránce. Další Jakubcova střela šla do těla. Konečně ve 14. minutě dorazil Oppelt Blažejovu přihrávku do brány. Ale Semechnice o půl minuty později vyrovnály Gois, Rejchrt asistence. Šanci na posun výsledku měl Blažej s Jirků, ale mířili vedle. Poté opět Jakubec šikovně přihrál M. Svobodovi, ten ale přihrávku nedovedl zpracovat. Vrchlabští byli sice lepší v počtu střel na branu, jenže střely byly nepřesné a chybělo důrazné a rychlé zakončení. V 19. minutě Semechnice domácím ujely a Biegl měl plnou lapačku práce. V čase 19:34 se nechal za podražení vyloučit Blažej, ale v oslabení se po buly utrhl Jirků, ani jemu nebylo souzeno zakončit. 19:58 vyloučen Jánský ze Semechnic za hákování, síly na ledě se vyrovnaly.

V 23. minutě nabídli hosté domácím přesilovku, golman sice měl spoustu práce, ale domácím chyběl důraz. Ve 26. minutě domácím bez problémů ujel Rejchrt, ale Biegla nepřekonal, 28. minuta opět nevyužitá přesilovka ze strany domácích. Zato po přesilovce si domácí drželi útočné pásmo a střely na brankáře šly ze všech stran. A konečně se vrchlabští dočkali, 34. minuta a v přesilovce se trefil Jakubec. A za chvíli ujelo trio Lepka – Bláha – Svoboda a M. Svoboda zavěsil do levého rohu. Od dalšího golu, kdy puk již byl na brankové čáře zachránil Semechnice pozorný obránce, golman vůbec netušil, kde puk je. Těsně před sirénou ještě ze strany dorazil Buškovy přihrávku Oppelt a vrchlabští vedli o 3 branky.

Ve 43. Minutě se po dlouhé době přesunula hra do útočného pásma hostí a Novotný pálil, domácí brankář však střelu zlikvidoval. Třetí třetina přinesla aktivnější hru domácích, hosté ze Semechnic hlavně bránili. Ve 49. minutě se trefil Lepka. Vzápětí se nechal vyloučit Matějíček, a aby se nenudil, následoval jej Hamerský. Semechnice ovšem nevyužili přesilovku 3:5, kterou jim Vrchlabí nabídlo. Vrchlabští se konečně sebrali a začali hrát hokej, který odpovídal jejich úrovni a ambicím. V 51. minutě potvrdil vedení domácích R. Svoboda. Tři body za výhru zůstaly ve Vrchlabí.

Pavel Biegl:Ve vší úctě k soupeři by rozdíl mezi námi a Semechnicemi měl být daleko větší, než jaký byl výsledek. Podali jsme velice nezodpovědný výkon a přesto že se říká, že po hodech bývá půst, musíme být ve hře daleko koncentrovanější. Přístup některých hráčů mě mrzí.