HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec n. N. 6:7sn

Vlci otočili duel a odvezli si dva body

20.01.2016
Marek Komárek
Porážka Klatov v Trutnově otevřela vítězi dnešního utkání cestu na třetí místo tabulky. Ani jeden ze soupeřů ale tuto šanci nevyužil. Vrchlabí patřila první třetina klání. Rychle nabytý tříbrankový náskok se zhroutil na začátku třetiny poslední a Vlci dokonce chvíli vedli. Zaslouženou dělbu bodů zařídil Matějka. Zápas nerozhodlo ani pětašedesát minut hry. Šikovnější ruce měli v nájezdech hostující hráči a přeskočili tak na čtvrtém místě právě naše hokejisty.
28.kolo, středa 20.1.2016, 18:00
6:7sn
Jablonec n. N.
Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Matějka, Klement, Lenoch, Kadavý, Matějček, Jandejsek, Hejda – Šťastný, Filip "C", Jirků "A", Procházka, Urban, Bittner, Bláha "A", Šimoníček, Maďar, Oppelt, Vacek, Srnský
Stejskal (Bouška) – Petrmichl "C", Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec – Šulc "A", Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Demel "A", Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Homolka, Vodseďálek
Třetiny: 4:1, 1:2, 1:3 - 0:0  Branky a nahrávky: 1. Šťastný (Jebavý), 9. Šťastný, 10. Klement (Procházka), 18. Lenoch (Procházka), 26. Urban (Bittner), 55. Matějka (Filip, Šťastný) – 14. Demel (Pavlů), 26. Nevyhoštěný (Demel, Peřina), 28. Nevyhoštěný (Demel), 42. Bříška (Petrmichl), 44. Zeman (Brokeš), 49. Tondr (Mulač), rozh. náj. Demel. Rozhodčí: Smékal – Novák, Potůček. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 722. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:6, 6:6.

Začátek zápasu začali aktivněji hráči HC Stadionu. V úvodní minutě se po přihrávce Jebavého dostal do samostatného úniku Tomáš Šťastný a střelou k levé tyči otevřel skóre – 1:0. Ve 4. minutě se ke střele od modré dostal domácí Klement, ale jeho nepříliš tvrdá střela skončila na hrudi Stejskala. V 6. minutě se znovu do akce hrnuli domácí, ale Šimoníčkova střela z úhlu hostujícího gólmana nepřekvapila. 9. minuta přinesla domácím dvoubrankové vedení. Po chybě hostující obrany se sám před Stejskalem zjevil Tomáš Šťastný a bravurně zakončil za jeho záda – 2:0. Minutu poté bylo k vidění první vyloučení a na trestnou lavici usedli hosté. Hostující hráč se ani na trestné lavici neohřál a odjížděl, zní, protože domácí bleskově využili přesilovou hru. Procházka vyhrál buly na Martina Klementa a jeho nekompromisní projektil do šibenice navýšil vedení domácích o tři góly – 3:0. Ve 14. minutě se hostům podařilo snížit skóre. Přihrávka Pavlů mířila na Tomáše Demela, který si najížděl z pravé strany a střelou do protipohybu překonal Jelínka – 3:1. V 18. minutě si domácí vzali zpět tříbrankové vedení. Přihrávka z hokejky Procházky našla na pravé straně Patrika Lenocha a ten střelou pod horní tyčku rozjásal domácí fandy – 4:1. V samotném závěru se sám před Jelínkem zjevil hostující Nevyhoštěný, ale nedokázal najít na domácího gólmana recept.

Prostřední část zápasu přinesla vyloučení na straně hostí. V 24. minutě se k tvrdé střele odhodlal domácí Procházka, ale jeho střela mířila pár centimetrů od pravého horního rohu hostující branky. Minutu na to přišlo vyloučení i na straně domácích. V polovině přesilové hry hosté snížili. Po přihrávkách Demela a Peřiny se ke střele dostal Michal Nevyhoštěný a střelou o tyč nedal Jelínkovy šanci – 4:2. Na druhé straně přišli domácí s rychlou odpovědí. Po přihrávce od Bittnera se střelou prosadil Patrik Urban – 5:2. Poté následovalo vyloučení na straně hostí a domácí mohli navýšit vedení. Netrvalo dlouho a Vlci ujeli domácí obraně a snížili. Přihrávku od Demela si zpracoval Michal Nevyhoštěný snížil na rozdíl dvou branek – 5:3. 30. minuta přinesla šanci hostům se dostat na dostřel jediné branky. Lukáš Tondr dostal famózní nahrávku před Jelínka, před kterým byl úplně osamocen. Poté zkusil velmi povedenou kličku, kterou Jelínka poslal na druhou stranu a byl sám před prázdnou klecí. Puk mu ale zřejmě sjel a kontaktní gól tak nedal. Ve 36. minutě se Bláha rozjel proti Stejskalovi a zkoušel ho překonat střelou mezi betony, ale neuspěl. 38. minuta přinesla šanci domácích. Matějka objížděl branku, ale svojí přihrávkou nikoho nenašel.

Třetí třetinu začali aktivněji hostující Vlci. Ve 42. minutě hosté snížili na rozdíl jediné branky. Střela Kamila Bříšky skončila za zády domácího brankáře – 5:4. Dvě minuty po kontaktním gólu mohli hosté vyrovnat. Střela Brokeše, ale skončila pouze na horní tyči. Netrvalo dlouho a hosté vyrovnali. Parádní ranou pod víko se prezentoval Tomáš Zeman – 5:5. Ve 49. minutě se hostům podařilo otočit zápas. Lukáš Tondr se obtočil kolem branky a Jelínkovi, který byl ještě na druhé straně branky, nedal šanci – 5:6. Minutu poté se snažili domácí ihned vyrovnat. Po přihrávce od Filipa se ke střele dostal dnes dvou gólový Šťastný, ale jeho střela mířila pouze do prostřed branky. V 55. minutě se domácím podařilo vyrovnat. Filip skvěle vypíchl kotouč z obranného pásma a ten zamířil na nekrytého Jana Matějku, který střelou k levé tyči dal naději domácím na tří bodové vítězství – 6:6. V 59. minutě se pokusil rozhodnout zápas hostující Tondr. Jeho střela mířila mezi Jelínkovy betony, ale ten je včas zaklapl.

Na začátku prodloužení se ke střele dostal domácí Jebavý, ale jeho střelu uschoval ve svojí lapačce. Další šanci v prodloužení si vypracoval Procházka, obešel dva Vlky, ale na třetího už nevyzrál. Na konci prodloužení se k největší šanci dostal hostující Nevyhoštěný. Sám se rozjel na Jelínka, ale ten střelu do horního rohu chytil.

Jako první se v samostatných nájezdech rozjel proti Jelínkovy hostující Tondr, ale svojí střelou Jelínka nepřekonal. Za domácí v první sérii se rozjel Oppelt, ale ani on na brankáře nevyzrál. Jako druhý se za hosty rozjel Bříška a ten střelou nad beton poslal Vlky do vedení – 0:1. Na druhé straně se Urbanovi vyrovnat nepodařilo – 0:1. Jako třetí za Vlky jel Tomáš Demel a rozhodl nájezdy – 0:2.

Josef Březina (vedoucí mužstva): „Po začátku, kdy jsme byli jako na kolotoči, si nemůžeme přát víc než tenhle výsledek. Na jednu stranu je to škoda. Dotáhli jsme stav, dostali jsme se dokonce do vedení, zbytečnou a hloupou chybou jsme umožnili domácím srovnat a v prodloužení už to bylo vabank. Na nájezdy naši hráči ukázali lepší nervy a asi jsou v tom i trošku zkušenější.“
Vrchlabí jako možný soupeř pro play off?
„Už jsme se s kolegy z domácího týmu bavili. Vrchlabí je atraktivní soupeř. Chodí tady hodně lidí, určitě by přijeli fanoušci i k nám do Jablonce. Zápasy by měly dobrou atmosféru. Vrchlabí hraje hodně kvalitní hokej. Hlavně hrají vůbec hokej naproti jiným soupeřům.“

Petr Hlaváč (trenér): “Začali jsme dobře, tlačili jsme se do brány, stříleli jsme. Měli jsme šance. Až na asi dvě drobné chyby jsme hráli perfektně. Přišlo asi trochu sebeuspokojení. Jablonec změnil hru, chvílemi jenom vyhazoval. Hráčům už se nechtělo jít dopředu jako v první třetině. Mírné polevení vyvrcholilo brankou v naší přesilovce na 5:3. Pak se to s námi vezlo. Obrana byla hodně nedisciplinovaná, vytvoříme někdy tolik chyb, že to je až neuvěřitelné. Jablonec nic velkého netvořil, my jsme si nebyli schopni přebrat hráče. Potom přišla křeč, přestali jsme střílet, byli jsme rádi alespoň za vyrovnání. V prodloužení jsme pět vteřin před koncem nechali hráče samotného, nikdo na ledě o něm nevěděl. Nerozumím tomu.“
Jablonec jako možný soupeř pro play off?
„Pro nás by to bylo nejlepší možné řešení. Atraktivní pro diváky, nemuseli bychom příliš cestovat. Je to soupeř k poražení. Ideální by bylo skončit na čtvrtém místě a začínat doma. Dnes jsme na Jablonec ztratili, musíme tak získat někde o dva body více než Vlci. Máme horší vzájemné zápasy. Máme před sebou nyní sice slabší soupeře, ale týmy posilují o hráče, kteří ani nebudou moci nastoupit v případném play off. Nikdo nechce hrát play out. Nebude to nic lehkého. Tábor prohrál minulé kolo v Klášterci, Klatovy dnes v Trutnově, to je velké varování. Je to škoda ztratit takhle dobře rozehraný zápas jako dnes.“