HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HK Mountfield HK - HC Krkonoše 9:3

V Hradci byla na pořadu vysoká prohra krkonošských juniorů

11.12.2012
Juniorka zajížděla do Hradce Králové. Utkání dopadlo daleko lépe pro domácí tým, který vyhrál 9:3.
19.kolo, pátek 7.12.2012, 18:00
HK Mountfield HK
9:3
Mahdal, Jeřábek - Rejl, Červený, Štědrý, Kováč, Pištora, Konečný, Souček, Suk, Půlpán A. , Filip, Pravda, Procházka, Šťastný, Brita, Kastner, Půlpán T. , Nedvídek, Ropický, Bartoň, Ouzký
Abrahám - Junek, Krsek, Janoušek, Srnský, Kozák, Vacek, Smékal, Lukášek, Kocián, Havelka, Vencl, Mišinec, Kadavý, Tatar, Kolek,
Třetiny: 3:2, 5:1, 1:0   Branky a nahrávky: Šťastný(Půlpán A.), Filip(Pravda), Procházka(Ropický), Kocián(Havelka), Vencl, Ouzký(Pravda), Půlpán T.(Kastner), Bartoň, Pravda, Brita(Štědrý), Vencl(Kocián), Brita(Šťastný)
Do zápasu jsme moc slavně nenastoupili, již v prvních deseti sekundách padl první gól domácího týmu. Diváci jásali a právem, protože za 27 sekund padl další gól za záda Martina Abrháma. Potom ve druhé minutě fauloval Tatar, domácí využili přesilovou hru a zvýšili své vedení na 3:0. Ve čtvrté minutě jsme dostali šanci od rozhodčích - po faulu na Kociána byl odpískán nájezd, bohužel nebyl proměněn. Po šesti minutách kdy se zdálo vše ztraceno se rozhodl Kocián vzít puk, projet mezi obránci a zavěsit pod víko soupeřova branky. O osm minut později skóroval Vencl a dotáhl soupeře o jedinou branku. Soupeř trochu přitvrdil svojí hru a odnesl to Honza Tatar, který se potkal s tvrdým obráncem. Při boji o kotouč u modré čáry byl naražen Konečným na zakončující část mantinelu a vypadalo to, že si do konce zápasu Honza nezahraje, ale oklepal se a pokračoval. Rozhodčí Konečného vyloučil na 10+2 min.Do kabiny se šlo s optimistickým úsměvem. Ten nás ve druhé třetině rychle opustil, soupeř ve dvacátédruhé min. vyhrál vhazování, vystřelil a dal gól. Ve dvacátéosméminutě Lukášek nešťastně odrazil bruslí puk do vlastní branky. O minutu později projel hřištěm Bartoň a vstřelil nám šestou branku. Jako by toho nebylo dost, o minutu později fauloval Mišinec a rozhodčí odpískal opět nájezd, ale proti nám. Pravda se tohoto úkolu zhostil lépe než Kocián a svojí šanci proměnil. Za další dvě minuty Fauloval Lukášek a hosté hráli přesilovou hru, kterou využili hned v první minutě. Nálada na obou stranách nebyla moc dobrá a tak faulovalo i domácí mužstvo. Ve třicátépáté minutě jsme hráli přesilovou hru a po skvělé nahrávce Kociána mohl Vencl zavěsit do prázdné brány. Třetí třetina se odehrávala také dramaticky. Jen jsme vlezli na led, už Brita po třiceti sekundách skóroval. Zbytek třetiny jsme se snažili něco dělat s nepříznivým stavem, ale marně. Ve čtyřicátédeváté minutě fauloval Vencl a rozhodčí opět odpískal nájez. Martin Abrahám už toho měl plné zuby, ale dokázal se skvěle koncentrovat na Půlpánův A. nájezd a chytil. Martin se svým skvělým výkonem zasloužil o to, že jsme nedostali desítku.