HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Náchod 11:2

Střelecká smršť ve Vrchlabí

14.12.2011
Po bezbrankové první třetině, otevřelo Vrchlabí skóre zápasu na začátku druhé třetiny a své brankové tažení dotáhlo až na třígolový náskok. Náchod sice do konce druhé třetiny stihnul jednu branku, ale poslední třetina byla střeleckou žní domácích hráčů.
15.kolo, středa 14.12.2011, 18:00
11:2
Náchod
Biegl (Effemberk) - Provazník, Hlaváč, Matějíček, Zázvorka, Bušek, Rathouský, Jakubec, Šrámek, Srnský, Oppelt, Filip M., Svoboda, Marek, Žďára, Blažej, Jirku, Filip D.
Navrátil (Mertlík) - Pavlík, Michel, Dostál, Matys, Chudý, Komárek, Hudeček, Zeman, Leeder, Petr, Hradecký, Vondřejc, Škoda, Verner, Šejnoha
Třetiny: 0:0, 3:1, 8:1  Branky a nahrávky:28. Oppelt (Filip M.), 30. Bušek (Šrámek), 33. Šrámek (Jakubec), 42. Oppelt, 46. Srnský (Šrámek), 47. Svoboda (Filip), 47. Rathouský (Filip), 49. Zázvorka (Filip), 52. Marek (Rathouský), 59. Šrámek (Bušek, Blažej), 60. Filip (Svoboda) - 36. Šejnoha (Škoda), 57. Petr (Škoda) . Rozhodčí: Kubišta, Rozsypal, Maštalíř. Vyloučení:7:13 + Šejnoha OT . Využití:4:0. Diváci:610 . Průběh utkání:0:0,3:1,11:2 .

Zápas druhého se třetím sliboval zajímavou podívanou a tipovat vítěze by si odvážil opravdu málokdo.

První třetina se odehrávala na obou stranách kluziště a žádný tým nedokázal vstřelit úvodní branku zápasu.

I začátek druhé třetiny se nesl ve stejném duchu a tak se první branky diváci dočkali až ve 28. minutě, kdy Martin Filip po krásné akci přihrál Tomáši Oppeltovi který otevřel gólový účet zápasu. O necelé dvě minuty to již bylo o dvě branky, to se trefil Lubomír Bušek. V čase 32:13 zvyšoval Alan Šrámek již na 3:0. Na tři branky během necelých pěti minut dokázali hosté odpovědět ve 36. minutě, kdy snižoval Jan Šejnoha a do šaten se šlo za stavu 3:1.

Pravý brankový kolotoč se však roztočil v poslední části hry, kdy nejdříve v čase 41:32 zvýšil Tomáš Oppelt, za další tři minuty vstřelil pátý domácí gól Jan Srnský a v čase 46:21 to již bylo 6:1 po trefě Martina Svobody a hostující trenér si vzal oddechový čas. Bohužel pro hosty, se za dalších 22 vteřin opět měnilo skóre po střele Jana Rathoutského.

Po velké bitce před polovinou třetí třetiny pokračovala kanonáda Vrchlabí, neb osmou branku domácích vstřelil v čase 48:54 Pavel Zázvorka. Devátý zářez do náchodské branky si připsal Tomáš Marek na konci 52. minuty. V čase 56:18 se měnilo skóre i na druhé straně, kdy za hosty skóroval Václav Petr. Desítku načepoval rovnou minutu před koncem Alan Šrámek. Těsně před koncem zápasu se po čtyřech asistencích dočkal i hezkého gólu nejzkušenější hráč domácích Martin Filip.