HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Žďár nad Sázavou - HC Krkonoše 6:7

Senzační výhra mladšího dorostu! Tři body veze z ledu lídra ze Žďáru

13.12.2012
Tomáš Pavlík
Na stadionu lídra tabulky - Žďáru nad Sázavou kluci sehráli další klání. Se svým těžkým sokem však dokázali zahrát perfektně a vezou si domů tři body po výhře 7:6.
17., neděle 9.12.2012,
Žďár nad Sázavou
HC Krkonoše
Peška, Kuna, Machovec, Nasky, Jankovský, Trejbal, Kopic, Hunáček, Švanda, Němec, Šmída, Havránek, Kaut, Machala, Prchal, Nedvěd, Srnský, Roozmarín, Štefka, Macek
Vomáčka, Sobotka, Exner, Tatar, Věříš, Kynčl, Lamač, Sedláček, Moník F., Krsek, Jiřička, Špetla, Pelcl, Mach, Křížek, Mazač, Chlouda
Třetiny: 2:0, 2:3, 2:4  Branky: 2 Věříš, Moník F., Exner, Tatar, Sedláček, Chlouda
Už na začátku nám bylo jasné, že toto utkání nebude lehké a hráči si musí plnit své povinnosti. A to se opravdu první třetinu nedařilo. A tak šli domácí do zaslouženého vedení po první části hry 2 : 0. Na začátku druhé třetiny to vypadlo, jak kdyby na led nastoupil úplně jiný tým. Hráči z Krkonoš začali plnit své úkoly, řádně bruslit a napadat soupeře už při rozehrávce, to dostalo domácí do velkého tlaku s množstvím chyb, které se dovedly proměnit v branky. Hráčům z Krkonoš se tato hra vyplatila a zásluhou bylo vyrovnání na 2:2. Poté se podařilo jít i do jednobrankového vedení 3:2. Ale to zmizelo po necelých 5. minutách, kdy rozhodčí 2x za sebou poslal Krkonoše do oslabení a domácí obě přesilovky využili. Takže po druhé třetině svítilo skóre 4:3. Do třetí třetiny hráči opět nastoupili nabuzeni s touhou po vítězství. Hned ze začátku 3.třetiny se hostujícímu týmu povedlo vyrovnat. A zápas pokračoval v rychlém tempu na obouch stranách. A to přineslo i hodně gólu. Konečné skóre se zastavilo na 6:7 pro Krkonoše. Kdy po skvělém kolektivním výkonu a skvělých zákrocích gólmana Vomáčky a podpory fanoušků si hráči z Krkonoš odvážejí důležité tři body z ledu prvního týmu tabulky.