HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Beroun - Vrchlabí 3:2

Pokračování ve Vrchlabí

10.02.2011
Je rozhodnuto. Berounští Medvědi porazili Vrchlabí 3:2 a to znamená, že v sobotní a nedělní podvečer bude v Krkonoších o zábavu postaráno. Medvědi se po včerejším debaklu vzpamatovali a jejich dnešní výkon přinesl vyrovnání série. Vrchlabským tradičně nevycházela koncovka, ale zatím není nic ztraceno.
PK2, čtvrtek 10.2.2011, 18:00
Beroun
3:2
Beroun: Furch (Novotný) - Nedvěd, Hertl, Zacpálek, Jelínek, Látal J., Jebavý, Višňák - Vlček, Kupec, Švagrovský - Novotný, Hašek, Rudovský - Pavel, Karpov, Besser - Doležal, Tůma, Pacovský - Polák
Koutský (Ševčík) - Čížek, Dudáš, Drábek V., Pácal, Matějíček, Hanzl, Zukal, Bauer - Loskot, Hubáček, Beck - Urban, Filip, Látal O. - Radil, Kousal, Rusnák - Zíma, Bláha, Drábek J.
Třetiny: 1:0,1:1,1:1  Branky a nahrávky:6. Kupec (Pavel), 37. Vlček, 44. Novotný (J. Nedvěd, Švagrovský) - 31. Filip (Drábek V.), 45. Filip . Rozhodčí: Lacina, Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 5:6. Využití:1:0. Průběh utkání: 1:0,2:1,3:2.
Druhý zápas začali Medvědi s větší obezřetností. Hned v úvodních minutách jim Vrchlabí věnovalo početní výhodu po vyloučení Rusnáka, ale Beroun se ke Koutskému ani nedostal. Následující minuty přinesly stejně jako včera hru útočníků, ale ani jedna strana nepřekonala gólmana. Furch si poradil se střelami Urbana, Bláhy, Kousala či Filipa. Koutský se nenechal zaskočit Doležalem. První branky se dočkali domácí v 16. minutě. Pavel krásně zavezl kotouč do pásma a našel výborně najetého Martina Kupce, který trefil kotouč přesně k tyči, Koutský se nestihl přesunout.

Srovnání stavu se skoro povedlo v 21. minutě Patriku Beckovi, jež zavezl kotouč do útoku a vypálil, Furch zasáhl vyrážečkou, k dorážce se dostal Loskot, ale domácí gólman byl pozorný a opět vytáhl zákrok vyrážečkou. A hosté nedokázali využít přesilovku, Furch byl úspěšnější. V další šanci se Rudovský s Vlčkem, ale jejich manévr hosté prokoukli. Vyrovnání přinesla až 31. minuta. Drábek vypálil od modré a před brankou tečoval kotouč Martin Filip. Na to vzápětí odpověděl Pacovký, ujel sám až do útočného pásma, bránil mu Zukal, který ale nezabránil střele, Koutský chytil kotouč do náruče. Hra se přitvrdila a přibylo vyloučení. Medvědi ale ani dnes nedokázali skórovat při přesilovce 5:3. Další gól si Beroun připsal díky hostujícím hráčům, kteří v 37. minutě srazili Vlčkovu střelu do sítě. Do třetí třetiny šel tedy Beroun s vedením, ale zároveň v oslabení.

Matějíček odešel na trestnou lavici a Jiří Novotný ve 44. minutě proměnil přesnou přihrávku Nedvěda. Ale po zalehnutí puku v brankovišti berounským Látalem bylo nařízeno trestné střílení a Martin Filip blafákem do bekhendu proměnil. Mužstva se přetahovala, kdo si dříve vytvoří tlak a berounský Kupec skoro vytěžil další branku. Vrchlabí se také dostalo ke slovu, ale ani Rusnák, Matějíček a Dudáš Furcha nezaskočili. Loskot neproměnil ani další trestné střílení hostů. Po oddechovém čase poslali trenéři na led nejlepší střelce, ale ani oni už výsledek nezvrátili.

Nyní je jisté, že sobotní a nedělní podvečer bude ve vrchlabské DD Elektromont aréně souboj o play-off pokračovat.