HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Ml.Boleslav - Vrchlabí 4:0

Na Vrchlabí přišla v Boleslavi vynikající návštěva, viděla výhru domácích

03.08.2010
Jitka Čechová
Vypadalo to, že se v Mladé Boleslavi rozhodli připravit týmu z Podkrkonoší něco jako domácí prostředí. Mlžný opar, který zahaloval ledovou plochu, musel každému, kdo do Metrostav Arény dorazil, připomínat vysokohorské prostředí. A že těch diváků bylo hodně! Na první přátelské utkání si našla cestu víc než tisícovka fanoušků ledního hokeje a nutno dodat, že se bylo na co dívat. Vrchlabí sice nakonec svému extraligovému soupeři podlehlo 0:4, určitě to ale nebyl tak snadný zápas, jak naznačuje skóre.
přát., úterý 3.8.2010, 17:30
Ml.Boleslav
4:0
Schwarz (29. Valent) – Lehikoinen, Čížek, Macháček, Hay, Vrba, Marušák, Jaroměřský, Soukup – Nouza, Divíšek, Rizk – Fabuš, Pabiška, Macho – Jensen, Vrbata, Matějovský – Bahenský, Gajovský, Handlovský – Tondr, Loskot, Sajdl
Ševčík (32. Skrablej) – Matějíček, Mocek, Bendík, Chaloupka, Hanzl, Pácal, Poživil, Poskočil – Urban, Zíma, Bezouška – Beck, Kubeš, Hubáček – Rusnák, Tvrdek, Filip – Andres, Bláha, Drábek – Látal
Třetiny: 0:0, 3:0, 1:0  Branky a nahrávky: 27. Jensen (Vrbata), 34. Rizk (Divíšek), 36. Vrba (Divíšek), 46. Bahenský (Čížek). Rozhodčí: . Vyloučení: 9:10. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1150.

Šanci vyzkoušet si přesilovku dostali jako první Boleslavští, příliš se jim ale nevyvedla a několikrát se navíc musel předvést i Schwarz. Díky dešti to v Metrostav Aréně vypadalo jako na skotských vřesovištích – všude samá mlha, ze které se občas doslova jako nějaký přízrak vynořil hráč. Poněkud překvapeni tak zůstali Boleslavští, když se před Schwarzem zjevil Kubeš. Netrefil odkrytou branku. Podobný kousek se po pochybení hostů povedl také Divíškovi, který si však s pukem hrál příliš dlouho a vrchlabskému brankáři se tak za asistence obránce podařilo udržet čisté skóre.

Když už to začínalo vypadat, že se dominance ve hře začne přiklánět na stranu Boleslavi, fauloval Handlovský a na koně se tak znovu dostali hosté. Na Schwarze během dvou minut šlo hned několik nebezpečných střel, ani jedna však za jeho záda neprošla. Středočechům chvilku trvalo, než našli cestu zpátky do útočného pásma, a když už se to povedlo, pálil Bahenský těsně vedle. Ani následná přesilovka se domácím nevyvedla, a tak první třetina, která byla pro oba celky vlastně první letošní třetinou vůbec, skončila bez branek.

Ještě před začátkem druhého dějství se mlhu nad ledem na chvilku podařilo rozehnat a hráči tak začali vidět dál než na čepel své hokejky. Jako první zahrozili Vrchlabští, ještě větší šanci si ale připravili jen o chvilku později Mladoboleslavští – Lehikoinenovi se podařilo zavést puk a přišoupnout jej na kolegu Matějovského. Ten pálil z první, jenže minul. Následné vyloučení Matějovského mělo na okamžik přenést převahu na stranu hráčů z Podkrkonoší, namísto toho padla první branka Mladé Boleslavi.

Hostující obraně ujel Joe Jensen. O chvilku později vyrobili Vrchlabští prakticky tutéž chybu, na Ševčíka tentokrát ujížděli Rizk s Divíškem proti jedinému obránci. Hostujícího gólmana zachránila tyčka. Hodně aktivní Jean-Michel Rizk se ale nakonec přece jen prosadil, ukázkovým způsobem vymetl Skrablejovi pavučinky v rohu brány. V početní výhodě se navíc trefil ještě Lukáš Vrba a Boleslav se tak chopila výrazného vedení 3:0.

V úvodu třetí dvacetiminutovky šli Vrchlabští opět do čtyř, podstatně svědomitěji ale zapracovali v obraně a Mladoboleslavští se tentokrát v koncovce mnohem víc zapotili. Své štěstí pak navíc před Schwarzem na opačné straně hřiště zkoušeli v hokejové šermované holí Látal a Drábkem. Zvítězil boleslavský brankář. Převaha extraligového týmu začínala být víc než patrná. Ve 46. minutě se v brankovišti v doznívající výhodě z přesilovky nejlépe zorientoval Zdeněk Bahenský a zvýšil tak už na 4:0.

Svěřenci trenéra Řeháčka se nevzdávali, nutno podotknout, že se hra z podstatnější části přestěhovala před Schwarze. Na něj však neplatili ani dorážky, ani přímé střely a narazili i ti, kdo to zkoušeli s nějakou tou kličkou. V 58. pak boleslavský gólman vychytal i samostatný nájezd Urbana, což se dalo považovat za rozhodující – Vrchlabí se zkrátka a dobře ve svém prvním přípravném utkání gólově neprosadí.