HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - HC Krkonoše 7:4

Mladší dorost zaspal první třetinu

14.09.2015
Pokud by krkonošští hráči hráli v Táboře od začátku na 100%, výsledek zápasu mohl být daleko příznivější. Nezbývá, než se poučit z vlastních chyb.
2.kolo, neděle 13.9.2015, 13:00
Tábor
7:4
Bláhová, Baloun, Šafář, Černošek, Čížek, Hubata, Šedivý, Štekr, Volčík, Adamec, Bednář, Harazín, Himpan, Kratochvíl, Masopust, Komma, Petřík, Lang
Novotný, Trejtnar, Kesner, Mikysa, Minařík, Bonaventura, Mistr, Řehák,Lanta,Muller, Lukeš, Bujárek, Kunert Teuber, Matloch, Novák, Červíček, Šebek, Libnar
Třetiny: 4:2, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: Muller (Libnar), Šebek, Červíček, Mistr (Červíček, Libnar) .
Druhé mistrovské utkání čekalo mladší dorost v Táboře. Dlouhá cesta však týmu neprospěla a v začátek první třetiny tak pomalu bruslili, obrana byla slabá a útočnicik se také neprosadili. . Toho využili domácí a během prvních 7 minut vstřelili tři branky. Hosté z Krkonoš dokázali odpovědět až v čase 11:29, kdy se jim podařilo snížit stav na 1:3. Další gól domácích padl za záda hostujícího brankáře za necelé 3 minuty, ale krkonošští ho dokázali potrestat vsítěnou brankou v čase 15:11. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:4.

Po důrazné domluvě našich trenérů se kluci dostávali postupně do tempa a druhá třetina byla již téměř vyrovnaná. Nebýt některých individuálních chyb, mohl se stav utkání změnit v prospěch hostí. Nutno však podotknout, že dnes při nich nestálo ani hokejové štěstí. V této dvacetiminutovce padly dva góly za záda hostujícího brankáře a pouze jednou do brány domácích.
V závěru utkání byly chvíle, kdy hosté sice táborské přehrávali, na výsledku to však znát nebylo. Ani v této třetině se totiž nepodařilo proměnit více střeleckých šancí, na obou stranách padlo po jedné brance. Hosté měli dokonce možnost hrát přes tři minuty powet play, výsledek se však již nepodařilo zvrátit. Body tedy zůstávají v Táboře a hostům nezbývá, než se ponaučit z chyb, které udělali a zapracovat na sobě.

(Zpracováno z podkladů vedoucí mužstva Věry Matlochové)

Trenér HC Krkonoše: V první polovině zápasu byl lepší soupeř, postupem času jsme to však začali měnit. Bohužel už to nestačilo na to, abychom výsledek obrátili.

Tým HC Krkonoše: Prvních 15 minut jsme absolutně podcenili soupeře a dostali jsme tak zbytečné góly.