HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Krkonoše - Č.Budějovice 4:2

Mladší dorost opět vítězný

29.02.2016
Další důležité vítězství si v posledním zápase na domácím ledě připsal tým mladšího dorostu.
29.kolo, neděle 28.2.2016,
4:2
Č.Budějovice
Pluháček, Trejtnar, Kesner, Mikysa, Minařík, Matloch, Bonaventura, Mistr, Kahl, Jirkovský, Borovec, Novák, Červíček, Šebek, Březák, Záliš, Libnar, Hynek
Dvořák, Loucký, Rehout, Beránek, Ryba, Vávra, Lefan, Suhaj, Tejček, Melichar, Brousek, Pouzar, Pojar, Anderle, Šťastný
Třetiny: 1:0, 0:1, 3:1  Branky a nahrávky: Záliš (Borovec, Červíček), Libnar (Mistr, Borovec), Hynek (Minařík), Libnar (Borovec) .
Dá se říct, že celý zápas byli domácí aktivnějšími hráči, velmi často se objevovali před brankou hostujícího týmu. I když zápas vyhráli, přesto však mohli nastřílet daleko více gólů. První branka padla v čase 13.15 a postaral se o ni Vojta Záliš za asistence Davida Borovce a Martina Červíčka. To byla ale jedinná proměněná šance, protože do konce první dvacetiminutovky pak gól už nepadnul ani na jedné straně. Zato byly k vidění tři vyloučení, z nichž jedno bylo opět posouzeno příliš tvrdě. Jedná se o trest Patrika Matlocha, který dostal osobní trest za nesportovní chování- spíše za diskutování s rozhodčím, ohledně jiného faulu na něj. Takže jmenovaný si odseděl 10 minut na trestné lavici. Další třetina se vyvíjela podobně, akorát s tím rozdílem, že tentokrát svou šanci proměnili hosté z Českých Budějovic. Hrálo se tedy za vyrovnaného stavu a opět to začalo na ledě jiskřit. Padl další tvrdý trest, tentokrát TH, naštěstí to ale nebylo na domácí straně. Závěr utkání se se obě strany snažily o vstřelení branky, domácím se to naštěstí povedlo v čase 47.23, kdy Roman Libner zvýšil stav na 2:1. Asistenci si připsal Tomáš Mistr a David Borovec. Neuběhlo ani 5 minut a opět se bodovalo. Tentokrát doslova v mele před brankou využil situaci Tomáš Hynek a vsítil puk do hostující branky. Asistoval mu při tom Václav Minařík.Čas ubíhal a zdálo by se, že je téměř rozhodnuto, to by ale hosté nesměli vstřelit branku půl minuty před koncem zápasu. Stav se tedy změnil na 3:2. Jihočeši odvolali brankáře a šliv šesti. Tento tah se jim však moc nepovedl, protože jim ujel domácí hráč Roman Libner a krásně puk zasunul do prázdné branky. Bylo to po přihrávce Davida Borovce, který si tímto připsal svou třetí asistenci v tomto zápase. Body tedy zůstaly doma.