HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Olomouc 5:2

Lukáš Král se vrátil a zářil

31.10.2007
Patrik Huber
Vrchlabští hokejisté dnes získali další důležité body, když porazili ve vyrovnaném utkání Olomouc. Výborný výkon podal Lukáš Král, který přišel na výpomoc z Chrudimi a blýskl se dvěma góly. Na další zápas Vrchlabí zajíždí až do Brna, kde se v hale Rondo utkají s favorizovanou Kometou. Utkání začíná v 17:00.
17.kolo, středa 31.10.2007, 18:00
5:2
Olomouc
Falta - Rýgl, Vála, Bendik, Chaloupka, Vyskočil, Hrach - Tvrdek, Pajič, Brynecký, Bárta, Horčička, Nevyhoštěný, Přeučil, Kříž, Plodek, Gengel, Král, Jech
Sedlář - Bartoň, Janáček, Kříž, Ondrušek, Paška, Vyrůbalík, Zapletal, - Bordowski, Bouz, Brančík, Čuřík, Janečka, Knebl, V. Meidl, Ministr, Smejkal, Sršeň, Zbořil, Žajgla
Třetiny: 1:1, 2:1, 2:0  Branky a nahrávky: 7. Brynecký (Rýgl, Tvrdek), 23. Přeučil, 29. Král (Horčička), 57. Kríž (Přeučil), 60. Král (TS) - 1. Brančík (Zajgla, Bartoň), 28. Meidl (Brančík, Zajgla). Rozhodčí: Fraňo - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 8:7, navíc Zbořil (OLO) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1721. Střely na branku: 16:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Deset vteřin po úvodním buly prověřili domácí poprvé brankáře hostí, ale ten se překvapit nenechal. První branka utkání padla v čase 0:41, když otevřel skóre hostující Brančík - 0:1. Domácí museli hned od začátku utkání dotahovat náskok soupeře. Vrchlabští měli v 7. minutě šanci vyrovnat, když dostali výhodu početní převahy a vyrovnat se jim přeci jen podařilo. Od modré tvrdě vypálil Rýgl a jeho střelu tečoval do sítě Brynecký - 1:1. Další šanci měl domácí hráč Bárta, který se pěknou kličkou zbavil hostujícího obránce, ale na Sedláře nevyzrál. Ve 12. minutě se hostující Bordowski protlačil až před Faltu, který ale zasáhl skvěle. Další šanci měl Pavel Kříž, který vystřelil na Sedláře. Ten sice pokryl, avšak nebezpečí pro hosty stále hrozilo, jelikož sudí viděl faul na Kříže, a tak přišla přesilová hra pro domácí. Mora ji ale v poklidu ubránila. První třetina byla velmi vyrovnaná a do šaten se tak odcházelo za stavu 1:1.

V čase 22:40 ujel ve vlastním oslabení Petr Přeučil a kličkou do bekhendu poslal domácí do vedení - 2:1. Vrchlabští se ve 27. minutě dostali do vyložené šance, když Král nahrával před bránu Gengelovi, který ale z blízkosti přestřelil Sedlářovu klec. Hosté se dočkali vyrovnaní ve 29. minutě utkání, kdy pálil Brančík a úspěšnou dorážku si připsal Meidl - 2:2. Hosté se z vyrovnání dlouho radovat nemohli, protože domácí našli rychlou odpověď v podobě vedoucí branky, kterou vsítil navrátilec Král - 3:2. Po dlouhé době přišla opět šance. Lukáš Král se řítil směrem na Sedláře, ale střelou mezi betony neuspěl. Po druhé třetině byl stav 3:2.

V úvodu závěrečné třetiny pálil z blízka Tvrdek, ale Sedlář výborně pokryl jeho střelu. Hosté v přesilovce orazítkovali Faltovo břevno. Při domácích tak stálo velké štěstí. Olomouc byla ve velkém náporu a dostala se i do obrovské šance, ale skvělý Falta opět podržel svůj tým. Jelikož se Vrchlabští nechali dvakrát rychle vyloučit, měli hosté téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Několik šancí sice měli, ale domácí se i s trochou štěstí ubránili. Domácí hokejisté v čase 56:25 utekli poprvé na na rozdíl dvou branek, když po krásné kombinační akci vsítil gól Pavel Kříž - 4:2. V poslední minutě utkání jel sám na branku Lukáš Král, který byl zahákován a rozhodčí nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil sám faulovaný a krásnou střelou nad beton Sedláře dal výsledku konečnou podobu - 5:2.

Josef Řeháček (asistent trenéra HC Vrchlabí ):

Jsme spokojeni s vítězstvím. Konečně se nám podařilo vyhrát na domácím ledě. I přes několik nemocných a zraněných hráčů. Kluci od začátku bojovali, dobře bruslili. Jen škoda té první minuty, kdy jsme dostali zbytečný gól, ale důsledností v koncovce se nám podařilo vyrovnat. Na začátku druhé třetiny jsme byli lepší, dostali jsme se do vedení, ale soupeř vyrovnal, avšak díky rychlé brance na 3:2 se hra opět uklidnila. Rozhodující moment byl ve třetí třetině, když jsme ubránili oslabení 5 na 3. Zápas jsme dohrávali na pět beků a 3 útoky a musím kluky pochválit za bojovnost. Co se týká Lukáše Krále, tak hokej pořád hrát umí a rozhodně nám v dnešním zápase pomohl..

Petr Fiala ( trenér HC Olomouc ):

Musím domácím pogratulovat k vítězství. Těžko se to hodnotí, ale my jsme si dnes nezasloužili vyhrát. V dnešním zápase jsme nebyli důslední, nebyla dobrá komunikace mezi hráči a škoda těch několika neproměněných šancí, které jsme měli. Nějaký tlak jsme si utvořili až v posledních sedmi minutách, velkou šanci jsme měli v přesilovce 5 na 3, ale naši hráči ji zahráli špatně.