HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Krkonoše - Třebíč 4:8

Juniorka podcenila soupeře

15.10.2014
Junioři se v nedělním zápase spolehli na malý počet hráčů soupeře a ten jim ukázal, že na počtu nezáleží.
8.kolo, neděle 12.10.2014, 13:00
4:8
Třebíč
Kozák (14. Kořínek) - Erban, Klust, Zákravský, Souček, Janata, Chleborád, Junek, Kozák M. - Vacek, Háze, Krsek, Baudyš, Langpaul, Smékal, Kerekanič, Šeda, Janoušek, Stanev, Tatar, Černota
"Svoboda (40.Juda) – Matov, Roupec, Abrahám, Pelikán, Jirák, Oburka, Kučera, Hort, Vantuch, Mašek
Třetiny: 0:3,0:3,4:2  Branky a nahrávky: 43.Háze (Šeda, Souček), 47.Langpaul (Háze), 53.Janoušek (Junek), 60.Klust (Smékal) – 7.Roupec (Vantuch, Kučera), 8.Jirák (Abrahám, Roupec), 15.Roupec (Vantuch, Matov), 21.Roupec (Pelikán, Jirák), 24.Vantuch (Mašek, Pelikán), 28.Abrahám (Jirák, Roupec), 46.Mašek (Vantuch, Matov), 54.Jirák (Hort, Kučera). Vyloučení: 7:6, navíc Tatar 5+OK, Počet střel: 22:29
Cílem v tomto zápase bylo uhrát s velkým favotritem soutěže co nejpřijatelnější výsledek. Poté, co soupeř přijel pouze s deseti hráči a prakticky od začátku zápasu dohrával díky zranění dokonce jen v devíti, bylo naším cílem soupeře rychlým bruslením unavit a pokusit se zvítězit. Bohužel pro nás, byl to právě soupeř, byť značně oslabený, kdo od začátku diktoval tempo hry.

Po řadě nepřesností, hrubých chyb v obraně a neplnění taktických pokynů, nám soupeř udělil lekci v produktivitě a po dvou třetinách svítil na tabuli již beznadějný stav 0:6. Vyhraná poslední třetina v poměru 4:2, dává naději, "že když se chce, tak to jde". To si však chlapci musí uvědomit ještě před samotným zápasem a ne, když jim teče do bot. Pokud se junioři rychle nevzpamatují, jen těžko mohou pomýšlet na slušné umístění v této soutěži.