HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Krkonoše - Přerov 4:5

Zápas proti zubrům z Přerova měl díky výrokům rozhodčího velmi zvláštní průběh.
10.kolo, neděle 26.1.2014, 13:00
4:5
Přerov
Čáp, Abrahám - Kadavý, Krsek, Srnský, Tatar, Smékal, Vacek, Dufek, Urban, Kerekanič, Janata, Mikulík
Loučka, Grigárek - Běhal, Mašíček, Šťastný, Kundrátek, Adámek, Duda, Gazdy, Řezáč, Kebza, Čelko, Školoud, Němec, Kubal, Siegel
Třetiny: 3:1, 1:2, 0:2  Branky a nahrávky: Čelko(Kundrátek), Janata(Kerekanič), Dufek(Tatar), Srnský(Kadavý), Vacek(Směkal, Tatar), Řezáč(Kundrátek, Šťastný), Mašíček(Řezáč), Duda(Šťastný), Řezáč(Čelko) .
Krkonoše do zápasu nastoupily ve velmi malém počtu hráčů, musely si půjčit 3 hráče ze staršího dorostu, aby vůbec mohly nastoupit. V čase 6:14 rozhodčí vyloučil do konce utkání Urbana za kritiku rozhodčího.V 7. minutě Čelko při přesilové hře vstřelil první gól pro Přerov. O minutu později Janata střelou od modré při domácí přesilové hře skóre srovnal na 1:1. V 17. minutě Dufek při přesilovce překonal Loučku a zvýšil na 2:1. V 19. minutě rozhodčí vyloučil dva hráče Přerova, také za kritiku na 10 min. Ve 20. minutě Kadavý nahrál před branku Srnskému a ten až napodruhé Loučku překonal. Smékal ve 24. minutě posunul puk na Vacka a ten s přehledem zavěsil pod víko 4tý gól Krkonoš. Po tomto gólu Loučka vystřídal za Grigárka a zároveň branku zaklel. Od tohoto okamžiku se chlapcům nepodařilo i přes vyložené šance žádný gól vstřelit. To nabudilo soupeře natolik, že dokázal zápas neuvěřitelně otočit ve svůj prospěch. Ve 33. minutě Řezáč využil přesilové hry a náskok Krkonoš snížil na 4:2. Ve 40. minutě Mašíček využil další přesilovou hru a snížil skóre na 4:3. Čtvrtý gól Přerova byl velice sporný, Abrahám měl puk pod sebou, v tom na něj spadl přerovský útočník, takže se Abrahám nemohl zvednout. Do skrumáže přijel Šťastný, puk Abrahámovi vypíchl a Duda mohl dávat gól do prázdné branky. V 51. minutě vstřelil Řezáč vítězný gól Přerova, v té samé minutě Dostal za kritiku trest 10 minut Dufek. To už nezbylo moc krkonošských hráčů na střídačce. V 56. minutě Kundrátek dostal 10 minut za nadávky protihráči. O minutu později fauloval Smékal, holí bouchl do mantinelu, rozhodčí ho vyloučil na 10 minut a ještě odpískal nájezd. Abrahám s přehledem Čelka vychytal. Rozhodčí byl zajisté se svým výkonem spokojený.