HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jičín - Vrchlabí 2:3p

Jičín i na domácím ledě podlehl

04.12.2011
Jana Poskerová
Proti celku Jičína se vrchlabští hráči postavili již podruhé, v nedělním zápase to bylo v nové jičínské hale. Na vrchlabské čekala obhajoba vítězství a hned po úvodních minutách zápasu bylo jasné, že soupeř bude těžký. Celých šedesát minut byl na ledě sváděn boj o každý puk a byli to vrchlabští, kteří celý zápas dotahovali na vedoucí Jičín. Až v 56. minutě vyrovnal stav hostující Svoboda a poslal zápas do prodloužení. A do prodloužení nastupovalo Vrchlabí v početní nevýhodě, ale i tak vzali situaci pod svou kontrolu a byl to Martin Filip, který rozhodl, že vítězství bude opět na kontě Vrchlabí.
12.kolo, neděle 4.12.2011, 17:00
Jičín
2:3p
Vrchlabí
Beneš, Kaulfus, Najman, Buchar, Moucha, Anděl, Starý, Novotný, Pivinský, Haken, Abel, Slabý, Hladík, Zörkler, Mizera, Klaban, Kollman, Rybín
Biegl - Hlaváč, Mádle, Bušek, Matějíček, Zázvorka, Provazník, Jakubec, Žďára, Jirků, Oppelt, Filip M., Svoboda, Mašek, Blažej Ma, Šrámek, Marek
Třetiny: 1:1,1:0,0:1-0:1  Branky a nahrávky:8.Bušek, 55.Svoboda, 62. Filip - 5. Kollman, 30. Hladík. Rozhodčí:Svoboda, Brandejs, Pechánek . Vyloučení:6:6 . Využití:0:1. Průběh utkání: 1:1,2:1,2:2,2:3 .
Při nedělním zápase se hrálo s plným nasazením od prvního hvizdu rozhodčího. Z bojovné vřavy vyšli jako první s golovým náskokem jičinští, kdy po urputném boji skóroval v 5. minutě Kollman. Následná přesilovka Vrchlabí vyrovnání nepřinesla a hra i nadále pokračovala ve vysokém tempu. Teprve 8. minuta přinesla vyrovnání z Buškovy hole. V dalších brankových příležitostech se postupně blýskli Mádl, který nepřekonal Benešovu lapačku, neprošla ani dělovka Matějíčka od modré. Jako sršání si před domácí branou počínalo trio Filip - Zázvorka - Matějíček, ale marná snaha, zakončení se již v prní třetině nedočkal nikdo.

Do druhé třetiny nastoupil Jičín velmi ostře a na ledě se předváděla bojovná hra s výbornou prací obrany a brankářů na obou stranách. V 25. minutě Filip nastřelil tyčku, Oppeltova dorážka šla bohužel mimo. V šanci se ocitl take Hlaváč, ale přes skrumáž hokejek gol nedal. Zato v 30. minutě se opět radoval Jičín a to po brance Hladíka. Vrchlabí se už do konce druhé třetiny nedařilo náskok stáhnout.

Poslední třetina pokračovala stále v živém tempu a přibývalo golových šancí, které ovšem oba brankáři bravurně likvidovali. Ve 48. minutě bojoval u brány Filip, ale v místo puku vymetal domácí brankář svou vlastní přilbu a vylučovalo se. Následující přesilovku měl na holi gol opět Bušek, ale Benešova lapačka šla na jisto. Byl to v 55. minutě Svoboda, kdo vytěžil z tlaku před domácí branou a skore zápasu vyrovnal. Do konce hrací doby se stav nezměnil a chystalo se prodloužení.

Do prodloužení nastoupili vrchlabští v početní nevýhodě, ale po vypršení Jakubcova trestu to byl Martin Filip, kdo zápas ukončil.

Ohlasy trenérů

Pavel Biegl: Byli jsme si vědomi, že se soupeři každým zápasem, v němž neboduje, vzdaluje finalová šestka, do které výkonnostně rozhodně patří, a proto tedy bude hrát s maximálním úsilím. Předpoklady se naplnily a diváci viděli na špatném ledě atraktivní zápas výborné úrovně. Oproti Bydžovu byl náš přístup ke hře naštěstí diametrálně odlišný. V průběhu času jsme získávali půdu pod nohama a obrat v utkání byl pro kluky odměnou za předvedený výkon. K práci rozhodčích se od jisté doby snažím v komentářích nevyjadřovat a nebudu to dělat ani dnes. Kdo utkání viděl, udělá si úsudek určitě sám. Jen tak nějak těžko vstřebávám skutečnost, že na utkání domácího Jičína je delegován hlavní sudí z Jičína, ještě nedávno aktivní hráč místního HC..."