HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 4:2

Horalové porazili na domacím ledě Medvědy z Děčína

16.10.2013
Raina Jarošová
HC Stadion Vrchlabí na domácím ledě porazil Medvědy z Dečína poměrem 4:2. Dvě třetiny vyhrálo Vrchlabí, ani ve třetí se však hostujícímu týmu nepodařilo skóre vyrovnat a z Elektromont Arény si odváželi prohru.
8.kolo, středa 16.10.2013, 18:00
4:2
Děčín
Jeschke – Vondráček, Lenoch, Hlaváč, Provazník, Hamerský, Klement, Poskočil – Fořt, Filip M.(C), Jirků, Šťastný, Gengel, Filip D., Svoboda, Bláha (A), Březina, Marek, Marks
Formánek (Lavinger) – Hříbal, Procházka, Kaltenböck, Motejlek, Molnár (A), Saska, Faigl, Oliverius (C), Zika (A), Merta, Racek, Kuchynka, Drnec, Chládek, Vacek Müller, Šetka
Třetiny: 2:1, 2:0, 0:1  Branky a nahrávky: 9. Hamerský (Jirků, Filip M.), 17. Šťastný (Filip D., Gengel), 29. Březina (Bláha), 34. Vondráček (Gengel, Šťastný) – 20. Drnec, 47. Merta. Rozhodčí: Bejček - Marek, Rybáček. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 740. Průběh utkání: 2:1, 4:1, 4:2.

První třetina začala lépe pro domácí tým. Hned ve druhé minutě mohli proměnit přesilovou hru, hostující brankář Formánek však podržel svůj tým. První šanci na gól dostal hostující Müller, ale také Jeschke ubránil svoji svatyni. V osmé minutě tu bylo druhé vyloučení a opět na straně Děčína. Tentokrát však Vrchlabí přesilovku využilo, střelou od modré dostává Vrchlabí do vedení Ondřej Hamerský. Gólové šance byly na obou stranách, ve 14. minutě si přesilovku zahráli i hosté z Děčína. HC Stadion se však i ve čtyřech hráčích snažil prosadit, po nepřesné přihrávce se ale Bláha do gólové příležitosti nedostal. Hru v oslabení domácí ustáli a v 17. minutě zvýšil jejich náskok Tomáš Šťastný po přihrávce Daniela Filipa. Sedm vteřin před koncem se Medvědům podařilo snížit, když se trefil Tomáš Drnec a do šaten se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí Stadion.

Druhou část začalo vyloučení domácího Poskočila. Ani tuhle příležitost však Děčín nevyužil, ačkoli se Faigl dostal až před brankáře Jeschkeho, trefil pouze tyč a stav byl stále 2:1. Ve 26. minutě se svými zákroky blýsknul domácí Oto Jeschke, když vychytal celkem tři hostující hráče, kteří se snažili vyrovnat. V půlce zápasu Vrchlabí znovu odskočilo na rozdíl dvou branek zásluhou Ondry Březiny, který ujel hostujícím obráncům a hostujícího Formánka překonal střelou nad beton. Poté se hráči proti sobě postavili ve hře 4 proti 4 po vyloučení Müllera a následně také Vondráčka. Patrik Fořt se ocitl v největší šanci zápasu, ale náskok domácích nenavýšil. Povedlo se to však v 34. minutě Davidu Vondráčkovi střelou z mezikruží. Do třetí třetiny vstupovali opět lépe domácí hráči, po druhé třetině byl stav 4:1.

Poslední část zápasu přinesla spíše opatrný hokej. Hosté se snažili v útočném pásmu protlačit puk za Jeschkeho záda, ten však chránil svoji branku, ani Faigl ani Merta se proti němu neprosadili. Ve 47. minutě si ale David Merta spravil chuť a snižoval pro Medvědy na 4:2 po situaci dva na jednoho. HC Stadion však hlídal poslední desetiminutovku, Březina se dokonce dostal do obrovské gólové šance, ale brankář Lavinger další branku nepustil. Osm minut před koncem byl vyloučen domácí Bláha za faul loktem a Děčín měl opět příležitost snížit. Sám na brankáře se ale rozjel vrchlabský Fořt, ale jeho blafák nevyšel. V poslední minutě třetí třetiny byli vyloučeni dokonce dva hráči Stadionu Vrchlabí a závěr zápasu byl velmi zajímavý, protože Medvědi hráli se šesti hráči v poli. Oslabení ale HC Stadion ustál a před domácími diváky pokořil Medvědy z Děčína výhrou 4:2.