HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havířov - HC Krkonoše 3:2sn

Havířovu podlehla juniorka na nájezdy

16.12.2013
Až do Havířa se vydal tým juniorky a vybojoval aspoň jeden důležitý bod. Domácí týmu podlehly Krkonoše až na nájezdy.
3.kolo, čtvrtek 12.12.2013,
Havířov
3:2sn
Turšner – Cháňa, Gawlas, Flamík, Potočný V., Weisser - Vyčesaný, Suchý, Lenomar, Caruk, Diviš, Matějek, Synek, Taras, Staš
Abrahám – Kadavý, Havel, Souček, Marks, Krsek, Kerekawič, Srnský, Junek, Tatar, Smékal, Vacek, Dufek, Urban, Kozák, Janoušek
Třetiny: 2:0, 0:0, 0:2  Branky a nahrávky: 15. Matějek (Synek), 19. Suchý (Diviš), rozh. náj. Matějek – 45. Srnský (Kerekawič), 56. Krsek (Kadavý, Urban). Rozhodčí: . Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 2:2, 2:2, 3:2.
Zápas s Krkonošemi začal v havířovském rytmu. Havířov si vypracoval velkou řadu šancí, zatímco hosté dlouho čekali na svou první střelu.

Důkazem je brejk dva na jednoho, kdy adresoval Diviš puk Suchému, ale ten ve velké šanci puk nezpracoval. Ve 12. minutě se prokličkoval Matějek přes několik hráčů, ale v koncovce zaúřadovala lapačka Abraháma.

Na první branku utkání si museli diváci počkat do 15. minuty. Dominik Synek si sjel za branku, naznačil, že pojede na druhou stranu a vrátil puk Tomáši Matějkovi, který stál u pravé tyčky a ten puk zavěsil nad lapačku Abraháma. V 17. minutě se Havířov dostal do velké dvoj-šance. Vyčesaný nejdříve z brejku trefil Abraháma, ale Caruk z druhé vlny byl hodně nebezpečný, nicméně i zde byl Abrahám včas.

V 19. minutě předvedl svou přesnost Dominik Suchý, když trefil z vrcholu kruhu prostor nad rameny hostujícího brankáře.

V polovině utkání se Krkonoše začaly pomalu osmělovat a přeci jen se více prosazovaly, ale ne brankově. Ve 29. minutě totiž ujížděl na Abraháma Staš, ale brankář Krkonoš byl v utkání velkou jistotou.

Ve 32. minutě to potvrdil, a to ve velkém stylu. Suchý byl sám před téměř prázdnou brankou a ležícím brankářem, ale Abrahám vykopnul betony nad sebe a jejím koncem puk vytěsnil! Na konci druhé třetiny se Krkonoše dostaly do možná největší šance v zápase. K puku se dostal ihned po vyhrané buly Jan Srnský, ale jeho bomba přeletěla o malý kousek branku.

Třetí třetina, ale vyvrátila všechno, co se dosud odehrávalo. Krkonoše se dostávaly do velkých šancí, jako například Urban, který se po přihrávce na zadní tyčku jen o malý kousek minul.

Ve 43. minutě trefil Patrik Urban tyčku. Co se nepodařilo doteď, se podařilo později. Ve 45. minutě dostal Jan Srnský přihrávku před branku a nekompromisně dorazil puk za Turšnera – 2:1. O zápletku bylo postaráno.

V 50. minutě zahrozil nebezpečnou střelou Marks. Havířov si vypracoval obrovskou šanci. Na konci celé souhry byl Lenomar, kterého neuvěřitelně vychytal fantastický Abrahám.

V 56. minutě se stalo nečekané. Krkonoše vyrovnaly. Jan Kadavý vyslal střílenou přihrávku cíleně na zadní tyčku, kde stál volný Radek Krsek a ten puk usměrnil výborně pod horní tyčku – 2:2. V závěru třetiny se mohly dostat Krkonoše dokonce ke třem bodům, ale taky Havířov. Suchý byl sám před Abrahámem, ale bekhendem ho nepřekonal.

Utkání skončilo po základní hrací době nerozhodné 2:2, a proto následují v Lize juniorů rovnou nájezdy. Jelikož se prosadili všichni Havířovští (Suchý, Lenomar, Matějek) a hosté pouze zásluhou Markse, putovaly dva body na havířovskou stranu.

Rozhodující branku si připsal Tomáš Matějek.

Jaromír Venglář (trenér AZ Havířov): Hráči pod dojmem vývoje hry ve dvou třetinách a výrazného držení kotouče, si mysleli, že mají utkání vyhrané. Soupeř ale po kontaktním gólu ožil a nakonec, i když se štěstím, vyrovnal. Vše je to o hlavách domácích hráčů.

Radovan Biegl (trenér HC Krkonoše): Poprvé v sezoně se mi podařilo složit dohromady všechny tři pětky. Na první třetině se asi podepsala dlouhá cesta. Domácí nás tam přehrávali hlavně pohybem a důrazem kolem branky. Postupem času se to lepšilo. Třetí třetina, už by se dalo říct, byla podle mých představ. Dali jsme tam dva góly – vymazali dvoubrankové manko. Všechny tři nájezdy udělali Havířovští velmi dobře. Myslím si, že můžeme být s bodem spokojeni. Každý bod z venku v této skupině je přínosem. Já tu prohru na nájezdy beru.