HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jaroměř 4:3

HC Stadion zvítězil v prvním kole PO nad Jaroměří

09.01.2013
Raina Jarošová
V prvním kole PO se na vrchlabském ledě utkaly týmy HC Stadion Vrchlabí a HC Jaroměř. Důležitý zápas po prohrané první třetině pro Vrchlabí nakonec skončil vítězně pro HC Stadion, který zvítězil těsným výsledkem 4:3. Další zápas se odehraje v neděli na stadionu v Jaroměři.
ČF1, středa 9.1.2013, 18:00
4:3
Jaroměř
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Majer, Lepka, Bláha, Jirků, Jakubec, Urban, Fořt, Oppelt, Marek, Svoboda M.
Vich, Křovák - Koblížek, Kotrč, Bujňák, Vaněk, Růta, Podzimek, Rudolfský, Hamáček, Vejman, Křepinský, Kukal, Novotný, Svoboda M., Krause, Hrabica, Kocián, Hetfleiš, Pekárek, Krištof, Jirásek
Třetiny: 0:1, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 27. Pulec (Jakubec), 32. Jirků, 41. Lepka (Jirků), 49. Fořt (Jakubec, Hamerský) - 9. Podzimek (Růta), 30. Vejman (Kocián), 54. Kocián (Hrabica). Rozhodčí: Derner - Pechánek, Pošvář. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 660. Průběh utkání: 0:1, 2:2, 4:3.
V 18,00 začalo první utkání play off a to druhého se sedmým. Na ledě proti sobě stanuly týmy Vrchlabí a Jaroměře. Hned v druhé minutě nabídla Jaroměř domácím přesilovku. Hamerský nastřelil dělovkou tyčku a dorážka jeho spoluhráče branku minula. Hra se nesla v nervozním duchu a domácí nevyužili ani další přesilovku. Za to v 9. minutě přihrál Růta volnému Podzimkovi a ten jel sám na Biegla, kterého překonal. Ve 12. minutě mohli hosté svůj náskok zvýšit, ale svou početní převahu nedokázali využít. Do konce první třetiny se hra nesla v duchu nepřesných přihrávek a neuspořadaného herního projevu.

Druhou třetinu začali domácí v početní nevýhodě, ale Jaroměř se neprosadila. Nervozita hráčů se projevila na chování a tak Vrchlabí hrálo skoro čtyři minuty v početní výhodě a ve 27. minutě přihrál Jakubec na modrou Pulcovi a ten parádním švihem vyrovnal. Jaroměř ale v přesilovce ve 30. minutě zásluhou Vejmana, který vyhrál strkanici u Bieglovy branky, šla opět do vedení. Jaroměř se však neradovala dlouho, Jirků, který byl v obrovské šanci sám před Vichem, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Ochozy bouřily a Jirků srovnal na 2:2.

Do třetí třetiny se nastupovalo za nerozhodného stavu a byl to Lepka,který dorážel puk přes ležícího Vícha, a Vrchlabí šlo poprvé v zápase do vedení. Podobnou skrumáž opět u hostujícího brankáře vytvořili hokejisté ve 45. minutě, ale tentokrát Vích ubránil. Podlehl však Fořtovi, který zpracoval Jakubcovu přihrávku a Vrchlabí vedlo o dvě branky. Jaroměř, Kocián, potrestal vyloučení domácích a v 54. minutě snížil na rozdíl jediné branky. Ale Stadion už nabyl svoji jistotu a po počáteční nervózní hře začal být lepším týmem a golový náskok si udržel. První kolo play off skončilo vítězně pro domácí HC Stadion Vrchlabí.

Ivan Houda (Hlavní trenér, HC Stadion Vrchlabí): Jak už jsem říkal, play-off je úplně o něčem jiném a Jaroměř vůbec není nějaké slabé mužstvo. V mužstvu mají hodně zkušených hráčů a věděl jsem, že to bude těžké. Je pravda, že dneska byl problém v tom, že se nám nedařilo zakončovat. Vytvořili jsme si nějaké šance, ale neproměnili jsme je a ty časy, kdy jsme byli každému schopni dát pět šest sedm branek, to se v play off stávat nebude. Tam to bude všechno o gól. A jinak, první druhá třetina nic moc, chlapi vymýšleli. Teprve pak si dali říct. A třetí třetina už vypadala trošku jinak - podle mých představ, ale stejně to utkání bylo těžké až do konce. Nechci to svalovat na rozhodčího, ale rozhodčí tomu taky napomohl.