HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jindr. Hradec 11:2

HC Stadion rozstřílel Jindřichův Hradec

06.02.2016
KLH Vajgar, který přijel na vrchlabský stadion bojovat o tři body, odjel z utkání s 11 brankami ve své síti. Přitom po první třetině byl stav vyrovnaný 2:2. V dalších částech se však ukázala vrchlabská síla, za 40 minut vstřelili devět branek a rozhodli tak zápas ve svůj prospěch.
32.kolo, sobota 6.2.2016, 17:00
11:2
Jindr. Hradec
Jelínek (Abrahám) – Klement, Lenoch, Jebavý, Kadavý, Jandejsek, Hejda, Chleborád – Maďar, Filip "C", Šťastný, Matějka, Urban, Bittner, Oppelt, Jirků "A", Bláha "A", Procházka, Šimoníček, Srnský, Vacek
Švihálek (od 54. min Marek) – Pípal, Tržil, Port, Koňařík, Popelka, Kohút, Břečka – Šesták, Voříšek "C", Sviták, Severa, Kuriljak, Drda, Bílek, Fencl, Tomšík, Košťál
Třetiny: 2:2, 5:0, 4:0  Branky a nahrávky: 13. Bláha (Kadavý, Jirků), 18. Matějka (Klement), 22. Matějka (Urban), 23. Šťastný (Lenoch, Filip), 33. Bláha (Jirků), 37. Srnský (Procházka, Urban), 39. Kadavý (Urban), 46. Srnský (Filip), 53. Bláha (Kadavý, Jebavý), 54. Procházka, 58. Maďar (Šťastný, Filip) – 14. Severa (Voříšek), 16. Severa (TS). Rozhodčí: Tomáš Veselý – Jan Čížek, Mgr. David Potůček. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 747. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2, 7:2, 8:2, 9:2, 10:2, 11:2.

První třetina nabídla poměrně nečekaný výsledek. Ačkoliv byli domácí favorité a zápas měl být skoro jasnou záležitostí, úvodní část zápasu tomu moc nenapovídala. Sice domácí otevřeli skóre jako první, když se v početní výhodě prosadil Tomáš Bláha, ale následně přišla studená sprcha od hostů z Jindřichova Hradce. Po minutě od úvodního gólu přišla totiž vyrovnávací branka od Jiřího Severy. Ten samý hráč pak dokázal otočit skóre a vsítil vedoucí gól na 2:1. To nebyl úvod, který si domácí před zápasem malovali a HC Stadion byl evidentně tímto stavem zaskočen. Před koncem první periody však domácí dokázali vyrovnat a po Klementově nahrávce srovnával skóre Jan Matějka.

Druhá třetina už naplnila předzápasové prognózy a byla jasně v režii HC Stadion. Po pohledné kombinaci mezi Janem Matějkou a Patrikem Urban zakončil první zmíněný mezi gólmanovi betony a už na začátku druhé minuty druhé třetiny byl stav opět příznivější pro domácí. Chvilku po vedoucím gólu dostali hráči z Krkonoš další příležitost na změnu stavu. Fencl byl vyloučen za hákování a domácí měli k dispozici přesilovku, kterou už v tomto zápase jednou využít dokázali. A podařilo se jim to i napodruhé. Ve 23. minutě jí využil nejlepší domácí střelec Tomáš Šťastný. Poté nastala gólová odmlka a na ledě se nic neočekávaného nedělo. Vrchlabí si hlídalo výsledek a bylo na ledě lepší týmem. Další gól přišel tedy až o deset minut později, když se gólově prosadil Tomáš Bláha. Vedení o tři branky už bylo pro Vrchlabí hodně nadějné. Ve druhé třetině to však nebylo od domácího výběru poslední slovo. První gól v letošní sezóně vstřelil Jan Srnský a navýšil na 6:2. Následně přišlo vyloučení hostujícího Kohúta a domácí opět dokázali faul náležitě potrestat. Gól vsítil Jan Kadavý a výsledek po druhé třetině byl najednou 7:2.

Třetí třetina už se mohla dohrát s klidem. Domácí si v druhé části vypracovali pětibrankové vedení a mohli hrát už jen na udržení výsledku. To se však nestalo a vrchlabští hráči chtěli po sérii neuspokojivých výsledků nabídnout svým fanouškům co nejvíce gólové podívané. První však mohli ve třetí třetině skórovat hosté. Šesták v přesilovce sám před Jelínkem udělal kličku do bekhendu a vrchlabského brankáře vystavil úplně mimo hru. Největším problémem mu však bylo jeho vlastní zakončení, když kotouč poslal nečekaně těsně mimo branku. V důsledku tlaku hráčů z Jindřichova Hradce pak přišlo vyloučení Jandejska a přesilovka 5:3, která trvala jednu minutu a padesát sekund. Hosté jí však promarnili a na ledě opět začalo hrát více na puku Vrchlabí. Na osmé brance domácích má velký podíl Martin Filip, který na sebe natáhl dva obránce o dobrou přihrávkou našel úplně volného Jana Srnského, který ranou pod horní tyčku zaznamenal svojí druhou branku v zápase. Domácí si se soupeřem hráli jako kočka s myší a na ledě existoval jen jeden tým. V 53. minutě završil svůj hattrick v utkání Tomáš Bláha. Necelou minutu po něm, dokázal desátou branku vrchlabského týmu vstřelit Michal Procházka. Desátou branku už hostující brankář Švihálek neunesl a do branky musel Marek. Ten už do konce zápasu obdržel jen jeden gól, když při přesilovce na 11:2 upravoval Patrik Maďar.

Třetí třetina připomínala už tedy spíš exhibici. Domácí v zápase 32. kola nasázeli poslednímu Vajgaru jedenáct gólů a opět se posunuli do elitní šestky zaručující přímý postup do play-off.

Petr Hlaváč: Bylo to pro nás důležité utkání kvůli seběvědomí. Výsledek nelze brát vážně, protože důstonější roli by tu sehrál Spartak Semechnice, a to je nechci urážet. Toto opravdu s 2. ligou nemá nic společného. Nicméně i s takovým soupeřem jsme byli schopni po patnácti minutách prohrávat, to je neuvěřitelné. Budeme stále pracovat na přesilovkách a bránění, stejně jako přebírání hráčů, to je naše slabina. Do Brodu se těšíme, už v sérii prohráváme jen 2:3 a teď máme poslední dva zápasy na otočení stavu. Nevím, co svaz vymyslí s Pelhřimove, ale jak je známe, máme se všichni na co těšit. Tak hurá do Brodu pro tři body.

Jiří Jakubec, sportovní manažer HCSV: S Petrem Hlaváčem se známe již velice dlouho a rozumíme si jak po hokejové, tak po lidské stránce. Spolupracovat s ním mě baví a na drtivou většinu otázek dokážeme najít společnou odpověď. Nicméně s některými jeho výroky nesouhlasím. Například s komentářem k výkonu Jindřichova Hradce. My jsme k zápasu nastoupili v plné sestavě, se snahou si zvednout naše sebevědomí. Proto jsme soupeře rozhodně nepodcenili a po toporném začátku jsme ho nakonec jednoznačně přehráli. Vzhledem k tomu, že jsem ve Vajgaru strávil kus hokejového života a znám jejich hokejové prostředí, tak mohu potvrdit, že se jedná o klub s obrovskou hokejovou tradicí. Vychovali zde mnoho skvělých hráčů (Kotalík, Marek, Sailer atp.) a to, že klub v současnosti zažívá horší období, není důvod k znevažování jejich jména. My se v tuto chvíli musíme soustředit především na naše výkony a s pokorou vykročit do dalších zápasů.