HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Hronov 4:2

HC Stadion doma poráží WIKOV Hronov

08.11.2023
Další tři body do tabulky si připisuje krkonošský celek, který na domácím ledě dokázal porazit soupeře z Hronova. V každé třetině padly dva góly, z toho celkem čtyři do hronovské branky. Vrchlabí zůstává na šestém místě v tabulce.
14.kolo, středa 8.11.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
4:2
HC Wikov Hronov
Červinka (Vacek) – Abraham, D. Sýkora, Hladík, Bendík (A), Kynčl, Kerekanič, Perička – Chrtek, Kastner, T. Bláha (A) – Tatar, P. Urban (C), Moník – Jirků, Kozák, Cerman – Krsek, Šlaicher, D. Chalupa. Trenér: David Chalupa
Pittr (Kubeček) – Táborský (A), Jass (C), Babrusev, Voňka (A), Cestr, Pavelka, Kopecký – Murtazin, Šedivý, Vrtek – Popitič, M. Hájek I, Kirillov – Vaňkovský, Matouš, Lederer. Trenér: Martin Táborský
Třetiny: 2:0, 0:2, 2:0  Branky a nahrávky: 5. Kastner (Chrtek, T. Bláha), 14. T. Bláha (Kastner), 41. T. Bláha (P. Urban), 54. Tatar (T. Bláha, Krsek) – 25. Lederer (Vrtek, Táborský), 35. Vrtek (Murtazin). Rozhodčí: Veinfurter – Hájková, Jiruška. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 722. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2.

V úvodu zápasu byl vyloučen domácí Bláha, a to hned po 27 vteřinách. Hronov se ale k ničemu nedostal, naopak to byl HC Stadion, kdo otevřel skóre zápasu. V čase 4:38 se trefil Lukáš KASTNER, který si skvěle najel a Pittra překonal střelou z mezikruží. V 9. minutě byl vyloučen hostující Kopecký. Kastner nahazoval před branku, puk tečoval Urban, ale Pittr chytá. Moník se o střelu pokusil o chvíli později, ale hronovský brankář znovu puk dobře viděl. Domácí se druhé branky dočkali v čase 13:07, kdy Kastner poslal přihrávku na dobře rozjetého Tomáše BLÁHU. Kličku Pittr nečekal a na Bláhu zívala prázdná branka. V 17. minutě byl ve velké šanci Popitič, ale zakončil pouze do Červinkovy náruče. Na druhé straně střílel Kynčl, jeho pokus brankář pouze vyrazil před sebe, kde číhal Chalupa, ale nebyl úspěšný. V poslední minutě první části byl ještě vyloučen hronovský Táborský, takže si do druhé třetiny domácí odnesli necelou minutu přesilovky.

Vrchlabí vyslalo několik střel, ale výhodu hráče navíc nevyužilo. Ve 24. minutě střílel Popitič, ale jeho pokus skončil vedle tyčky. Hosté se dočkali až v čase 24:09, kdy snížil Jan LEDERER, na kterého byl Červinka krátký. Ve 28. minutě byl v dobré pozici Chrtek, následně se do akce dostali Tatar s Urbanem. Zakončení skončilo na betonech Pittra. Ve 30. minutě byl vyloučen domácí Kynčl, a Hronov měl šanci vyrovnat. Nakonec byl ale vyloučen i Jass. Vrchlabí ani tuto přesilovku nevyužilo, naopak se prosadili hosté. V čase 34:57 to byl Vladislav VRTEK, kdo se nejlépe zorientoval před vrchlabskou brankou a puk do ní poslal. Domácí se pak dostali do kombinace, ale nakonec z toho nic nebylo. Ve 38. minutě byl vyloučen hostující hráč. Kastner střílel od modré, ale Pitt si puk pohlídal.

Začátek třetí třetiny patřil znovu HC Stadionu. V čase 40:43 se prosadil Tomáš BLÁHA, pro kterého to byl druhý gól v zápase. Ve 44. minutě poslal střelu Hájek, ale šla mimo branku. Následně byl vyloučen vrchlabský Chalupa, Červinka musel několikrát zakročit, ale nebylo to nic, s čím by si neporadil. V 51. minutě si šel na trestnou lavici sednout Babrusev, ale byli to právě hosté, kdo zahrozil. V 53. minutě měl Popitič na holi gól, ale Červinka ukázal skvělý zákrok. Hronovští šli o chvíli později do tří, ale pouze na pár vteřin. V čase 53:46 přidal čtvrtou vrchlabskou branku Jakub TATAR, který puk doklepl do branky nahození od Bláhy. Poslední minuty se Hronov snažil s výsledkem něco udělat. Červinka ukázal skvělý zákrok proti Murtazinovi, nakonec si hosté vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. Před Červinku se ještě dostal Šedivý, ale ten si puk ukryl k sobě.