HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kralupy 2:1

Bereme tři body za výhru nad Kralupy

22.11.2023
Konečně se HC Stadion raduje z výhry, ačkoliv to bylo těsné. Nad soupeřem dokázal zvítězit 2:1, i když po první třetině byly ve vedení Kralupy. Ve druhé části ale dokázal otočit stav utkání a těsný náskok si krkonošský celek udržel až do konce zápasu.
17.kolo, středa 22.11.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
2:1
HK Kralupy nad Vltavou
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Boukal, Bendík (A), Hladík, Kaštánek, Kuneš, P. Fiala – Chrtek, Kastner, Jirků – Moník, P. Urban (C), Krsek – Tatar, Kozák, D. Chalupa – Ji. Jakubec, Šlaicher, Cerman. Trenér: David Chalupa
L. Novotný (48.–49. Sochůrek) – Zajíc, T. Pejchal, Kehar, Kapoun, A. Straka, David (C) – Zídek, Hrala, Bezouška (A) – Štípek, Šilhavý (A), Kellerstein – Soukup, Husarik, Bradáček – Marek. Trenér: Martin Příhoda
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0  Branky a nahrávky: 32. Abraham (Chrtek), 35. Moník (P. Urban, Krsek) – 4. Kellerstein. Rozhodčí: Veinfurter – Gregar, Kalina. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 592. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Úvodní buly vyhrál HC Stadion, Jirků hned po pár vteřin střílel. Ve 3. minutě mohl skórovat Zajíc, ale Vacek byl dobře postavený. Na co už nestačil, byla střela Adama KELLERSTEINA v čase 3:04. Kralupy se pak znovu dostaly do šance, ale Vacek zakročil. V 5. minutě přihrával Kastner Chrtkovi, Novotný si tyčku pohlídal. Domácí se moc k puku nedostali, ale nakonec byl v 10. minutě vyloučen hostující Kehar. Přesilová hra se však Vrchlabí vůbec nevydařila. Také z jejich týmu byl vyloučen hráč, a Kralupy dokázaly vymyslet několik útočných akcí. Žádná však brankou neskončila. Chalupa pálil v 18. minutě, ale už neměl moc prostoru, jeho pokus skončil v rohu.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen hostující Kehar, Vrchlabí přesilovku znovu promarnilo. Další šanci ale domácí dostali ve 25. minutě, kdy byl za zdržování hry vyloučen kralupský brankář. Jeho trest odseděl Soukup. Moníkovi se povedlo trefit pouze břevno, ale více toho HC Stadion nestihl. O chvíli později mohl skórovat Tatar, ale trefil pouze Novotného, od kterého se puk odrazil. Dorážka ale mířila nad branku. Krsek si pak poradil s obráncem, puk ale za Novotného nedostal. HC Stadion se tak dočkal až v čase 31:02, kdy Chrtek přihrával Lukášovi ABRAHAMOVI, který vyslal prudkou střelu přímo do branky. Chalupa pak mohl přidat další gól, ale zabránil mu kralupský brankář. Nakonec se to Vrchlabí přeci jen povedlo. V čase 34:28 otočil na 2:1 Filip MONÍK po skvělé akci s Urbanem a Krskem. Vyloučení ale zkomplikovalo domácím situaci, výhodu naštěstí Kralupy neproměnily v branku. Bendík se v 38. minutě dostal do šance, ale Novotný byl připravený.

Třetí třetina sice nenabídla žádnou branku, nicméně o to více zajímavých akcí a také vyloučení. Ve 44. minutě si na trestnou lavici šel sednout Kastner, ale i v oslabení dokázalo Vrchlabí zahrozit. Chalupa se dostal s Urbanem do útočné třetiny, Novotný vyrazil puk betonem. Ve 46. minutě Chrtek schytal ránu a krvavé zranění si musel nechat ošetřit. Novotný ve 47. minutě zachránil skvělým zákrokem svůj tým od dalšího gólu. Poté byl vyloučen hostující David, Novotného mohl překonat Kastner, ale puk do branky nedostal. Následovalo trestné střílení na které se vystřídali brankáři – místo Novotného se do branky postavil Sochůrek. Chrtek se proti němu hned rozjel, ale nebyl úspěšný. Při následném přerušení hry se do branky vrátil opět Novotný. Kellerstein mohl vyrovnat v 51. minutě, ale puk mu přeskočil hokejku. Hosté se ještě nevzdávali. V 55. minutě byl vyloučen domácí Bendík. Bezouška trefil pouze břevno. Novotný v 59. minutě odjel na střídačku a posléze si Kralupy vzaly oddechový čas. Kehar ale trefil pouze lapačku Vacka a nakonec se ze tří bodů radovali domácí hráči.