HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 1:2p

Benátky si domů vezou bod navíc

04.10.2023
Domácí zápas nedopadl pro HC Stadion dobře, ačkoliv získal alespoň jeden bod. Ve druhé třetině sice vstřelil první gól, ale nakonec Benátky srovnaly a zápas dospěl do prodloužení. Po necelé minutě rozhodl Havlas a zařídil tak pro Benátky bod navíc.
4.kolo, středa 4.10.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
1:2p
HC Benátky nad Jizerou
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Hladík, Kynčl, Bendík (A), Boukal, Perička – Šlaicher, Kastner, D. Chalupa – Tatar, P. Urban (C), Krsek – T. Bláha (A), Chrtek, Moník – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: Tomáš Jirků
Brázdil (Hofman) – Antoš, Lytvynov, Klodner, Kliment, V. Čížek, Tondr, Mašek – Hozák (A), Šafránek (C), Řepík – L. Kučera, Havlas (A), Martínek – Jankovský, Zumr, Plíšek – J. Dvořák, Hejňák. Trenér: Martin Novák
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 36. Tatar (P. Urban, Krsek) – 55. Martínek (Lytvynov, L. Kučera), 61. Havlas (Lytvynov, L. Kučera). Rozhodčí: Červenka – Kubíček, Pěkný. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 581. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

Začátek duelu začal nepříjemně pro hostující tým, protože došlo k vyloučení Antoše. Hosté se ale dobře bránili, několikrát vyhodili až z Vackovi a žádný pokus ze strany Vrchlabí nevyšel. V 5. minutě Brázdil vyrazil střelu od Moníka. O chvíli později se před branku natlačil Martínek, ale Vacek byl připravený zasáhnout. Velké štěstí měl ale domácí brankář proti pokusu Řepíka, který tečoval kotouč. Následovala hned několik příležitostí na vrchlabské straně. Nejdříve střílel Kozák, poté to proti Brázdilovi zkoušel Boukal, nakonec mířil Moník mezi betony gólmana, ale kýžená branka nepřišla. V 16. minutě pokračoval v útočení Jirků, Kastner zase střílel z pravé strany, ale Brázdil držel Benátky nad vodou a velmi často mu pomohly jeho betony. Do konce první třetiny už nepřišel ani žádný pokus od Benátek.

Druhou část začali aktivnější znovu domácí, konkrétně si před Brázdila najeli Kastner s Chalupou. Vacek si ale také konečně zachytal proti střele Zumra ve 24. minutě. Ve 26. minutě byl vyloučen hostující Klodner, ale znovu Vrchlabí nevyužilo přesilovou hru. Hosté si v plném počtu dlouho nezahráli, vyloučen byl Havla. V polovině utkání Kynčl trefil tyč a puk se odrazil na hůl Kastnera. Ten měl prázdnou branku před sebou, ale Brázdil se stihl přemístit a znovu ukázal, že puk jen tak za záda nepustí. Ve 31. minutě střílel Šlaicher, Sýkora trefil pouze lapačku gólmana. Chalupa s Kastnerem byli znovu před Brázdilem ve 32. minutě, ale puk mu do branky nepropasírovali. 35. minuta přinesla velkou šanci hostů, která ale nebyla proměněna. Naopak, konečně se prosadil HC Stadion. V čase 35:14 našel Urban dobře postaveného Jakuba TATARA, který prostřelil betony brankáře Benátek. Domácí ale dál benáteckou branku ostřelovali – pokus od JIrků Brázdil pouze vyrazil, Cerman ale puk nedokázal dostal do hostující svatyně. Ve 39. minutě byl vyloučen domácí Kynčl, a v oslabení ještě zahrozil Chrtek, který sám ujel po pravé straně a vyzkoušel pozornost Brázdila.

Domácí již byli v plném počtu, když byl vyloučen Kastner. Naštěstí se Benátky nedostaly k žádné střele, která by ohrozila Vackovu branku, naopak ve 45. minutě ujel Krsek, jeho pokus ale skončil na ramenou brankáře. O chvíli později se před Vacka dostal Hozák. Bláha si našel spoluhráče, který ještě poslal puk Moníkovi, ale Brázdil se rychle přemístil a branka z toho nebyla. V 52. minutě vytáhnul domácí Vacek skvělý zákrok proti Šafránkovi, před kterým zívala prázdná branka. Vrchlabskému gólmanovi pomohla špička betonu! V 55. minutě měl šanci Tatar, ale puk nedokázal zpracovat. V čase 54: 32 se prosadily Benátky – puk se dostal na hůl Viktora MARTÍNKA, který překonal Vacka a začínalo se od začátku. V 56. minutě byl vyloučen hostující Klodner, Urban mohl skórovat, ale nepovedlo se mu zakončení mezi betony. Na konci třetí třetiny ještě vrchlabští poslali několik střel, ale zápas musel do prodloužení.

Prodloužení netrvalo moc dlouho. Po buly pro HC Stadion se puku zhostili Benátky a v čase 60:51 si bod navíc připsalli hosté díky Vojtěchu HAVLASOVI, který poslal odražený puk do branky.