HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Chrudim 3:3

Beck se po zranění vrátil v dobré formě, zápas s Chrudimí skončil remízou

29.08.2008
Patrik Huber
Ve vrchlabské Elektromont Aréně se odehrálo velmi vyrovnané střetnutí. Do Krkonoš přijel soupeř z Chrudimi, se kterým se naši hokejisté utkali již v úvodu přípravy a také předminulou sezonu ve druhé lize. Vrchlabí se sice v utkání dvakrát dostalo do vedení, ale Chrudim dokázala vždy vyrovnat. Necelé čtyři minuty před koncem se zdálo, že si Vrchlabští připíší další výhru, ovšem pak přišla branka, kterou vstřelil Pospíšil. Úspěšný návrat také prožil Patrik Beck, který utrpěl lehký otřes mozku v utkání se Slávií. Proti Chrudimi se mu velmi dařilo, když si připsal dvě branky.
přát, pátek 29.8.2008, 18:00
3:3
Chrudim
Štůrala - Chatrnúch, Galvas, Chaloupka, Matějíček, Vála "C", Jaroměřský, Wagenhoffer - Gajovský, Kříž, Andreas, Kornilovs, Pajič, Beck "A", Horčíčka "A", Rod, Látal, Jindřich, Rusnák, Hruška
Šrámek - Toužimský, Kolář, Vyskočil, Šafařík, Suchý, Fejgl. Daňo - Semorád, Stavenecký, Martinec, Šeda, Valko, Král, Žák, Zadina, Beránek, Pospíšil, Bláha, Zohorna, Bělohlávek
Třetiny: 2:0, 0:2, 1:1  Branky a nahrávky: 7. Beck (Pajič), 16. Andreas (Kříž), 42. Beck (Kornilovs) - 29. Martinec, 38. Semorád (Zadina), 57. Pospíšil (Bělohlávek) . Rozhodčí: Hrubý - Svoboda, Maštalíř . Vyloučení: 7:7 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 650 . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3 .
Na vrchlabském stadionu si opět zahráli hráči, kteří dříve ve Vrchlabí působili. Valko, Vyskočil a Král byli ti, co v minulosti oblékali dres krkonošského týmu, dnes hráli v dresu soupeře.

Zápas začal mírnou převahou domácího celku, jak už bývá ve vrchlabské Elektromont Aréně zvykem. Vrchlabí se dostalo brzy do vedení, když se v čase 6:53 dostal do samostatného úniku navrátilec po zranění Patrik Beck, který střelou mezi betony otevřel skóre - 1:0. Chrudim však o necelé dvě minuty měla výbornou šanci srovnat poté, co rozhodčí nařídil trestné střílení, když jeden z vrchlabských hráčů vhodil svou hokejku do jasné brankové příležitosti. Trestného střílení se ujmul Beránek, který však blafákem do bekhendu nevyzrál na skvělého Štůralu. Další branka přišla v 16. minutě, kdy chrudimští hokejisté hráli přesilovou hru, ovšem udeřilo Vrchlabí. Kříž se dostal do dobré pozice, sice se mu ani nadvakrát nepodařilo překonat Šrámka, ale poté se u odraženého puku ocitl Andreas Bronislav, který doklepl kotouč do úplně odkryté branky - 2:0.

V úvodu druhé třetiny hostující a bývalý hráč Vrchlabí Valko unikl vrchlabské obraně a jel sám na Štůralu, který ale opět zasáhl bravurně, skóre se tak nezměnilo. Ve 29. minutě se už ale Chrudimi povedlo skórovat. Tomáš Martinec vystřelil zápěstím a jeho střela propadla domácímu brankáři až za brankovou čáru - 1:2. Vyrovnání se hosté dočkali v čase 37:01, kdy Štůrala zaváhal a chtěl vjet Janu Semorádovi pod nohy, ale ten ho objel a pohodlně zasunul do prázdné klece - 2:2.

Vrchlabí začalo poslední část skvěle. Patrik Beck se protáhl podél mantinelu, přebruslil hostující hráče a tvrdě vystřelil, Šrámek na jeho střelu nestihl zareagovat, a tak se vrchlabský útočník mohl radovat ze svojí druhé branky v dnešním utkání - 3:2. V další fázi třetí třetiny se nic nedělo, až přišla 57. minuta, která přinesla vyrovnání. Úspěšným střelcem byl David Pospíšil, jenž vyslal na domácí branku tvrdou střelu, na kterou nestihl Štůrala včas zareagovat - 3:3. Zdálo se, že oba týmy budou spokojení s remízou, ale Chrudim se z ničeho nic dostala do šance. Úplně volný Žák dostal přihrávku před branku, měl dost času na zakončení, jeho střela letěla jen pár centimetrů vedle levého růžku branky. Chrudim se tak mohl těsně před závěrečnou sirénou dostat vedení, nestalo se tak a zápas skončil remízou, která mu sluší určitě nejvíce.