HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Most - Vrchlabí 4:2

Ani z Mostu HC Stadion body neveze

03.02.2024
Další zápas nadstavby odehrál HC Stadion na ledě Mostu. Ačkoliv to vypadalo pro Vrchlabí nadějně, protože dvakrát dokázalo vyrovnat, Mostečtí Lvi ještě přidali dva góly a zaslouženě berou tři body.
6.kolo, sobota 3.2.2024, 15:00
HC Mostečtí lvi
4:2
HC Stadion Vrchlabí
Hosnedl (Kovařík) – Urbánek, Havlůj, Šoustek, Nedrda, Steinocher, T. Urban II, Hoffmann – Písařík, Šimeček, Berčík – Jindra, Kýhos, J. Procházka – Mical, Řehoř, Böhm – Buberl. Trenér: Vladimír Kýhos
Červinka (Tichý) – Abraham, Hladík, Boukal, Bendík, Kynčl, Perička, Häusler – T. Bláha, Šlaicher, Kastner – D. Chalupa, Krsek, P. Urban – Moník, Chrtek, Tatar – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 11. Řehoř (J. Procházka, Kýhos), 32. J. Procházka (Řehoř, Mical), 57. J. Procházka (Řehoř, Jindra), 59. J. Procházka (Jindra, Nedrda) – 23. Kastner (T. Bláha, Šlaicher), 47. Cerman (Kynčl, Jirků). Rozhodčí: Hlinka K. – Stacho, Hlinka E. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 243. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2.

Zápas v Mostě začal několika akcemi na obou stranách. Hosnedl puk vyrazil lapačkou, na druhé straně střílel Steinocher. Perličkův pokus Hosnedl podržel u sebe. V 7. minutě byl vyloučen domácí Procházka, ale bohužel HC Stadion tuto příležitost nevyužil, ale několik šancí z jeho strany bylo. Červinka zablokoval střelu od Urbana v 10. minutě, po chvíli přišlo vyloučení také na hostující straně. A tentokrát byla přesilová hra využila. V čase 10:24 se trefil do odkryté branky Ivan ŘEHOŘ a dostal Lvi do těsného vedení. Ve 12. minutě byl ještě vyloučen vrchlabský Abraham, ale Most výhodu nevyužil. Hosnedl zachytil střelu Kynčla v 16. minutě, na druhou stranu pak mířil Böhm, ale Červinka si s pukem poradil. Ještě před sirénou proběhla menší roztržka u Červinkovy branka, ale rozhodčí nevylučoval. Další střela přišla ze strany domácích, ale Písařík puk jen poslal na brankáře.

Ve 22. minutě střílel Procházka, ale Červinka byl dobře připravený. Bendík pak překvapil Hosnedla, ten chvíli nevěděl, kde je puk. A v čase 22:45 již bylo vyrovnáno zásluhou Lukáše KASTNERA, který využil chybné rozehrávky soupeře a rozjel se na branku. Ve 25. minutě předvedl Hosnedl skvělý zákrok, a zabránil gólu. O chvíli později byl vyloučen mostecký Urbánek, ale HC Stadion výhodu nevyužil. Ve 29. minutě Krsek ujel rovnou na Hosnedla, ten dobře zasáhl. V čase 31:24 si Most opět vzal vedení díky Jakubu PROCHÁZKOVI, který puk sice poslal na branku, ale ten se do sítě odrazil od břevna. Ve 36. minutě Červinka zasahoval proti samotnému Písaříkovi, následně přišlo vyloučení na domácí straně. Do konce druhé části ale další gól nepadl.

Třetí třetina začala lépe pro hostující celek. Ačkoliv měli domácí hráči hned několik příležitostí ke gólu, nakonec se to povedlo hostům. V čase 46:27 střílel Albert CERMAN a začínalo se znovu od začátku. Berčík se dostal do přečíslení, ale Červinka byl dobře připravený. V 51. minutě byli současně vyloučení Steinocher a Chalupa. Řehoř mířil těsně vedle, také další pokus nepadl do branky, ale pouze se odrazil od tyčky. V 56. minutě byl vyloučen vrchlabský Bláha, a přesilovou hru v čase 56:59 využil Jakub PROCHÁZKA, který byl v zápase hodně při chuti. Netrvalo dlouho a Most odskočil o dvě branky. V čase 58:24 si Jakub PROCHÁZKA zapsal hattrick a rozhodl o vítězství pro svůj celek. Hostům nepomohl ani oddechový čas, po kterém se rozhodli hrát v šesti hráčích na ledě.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
S odstupem času mohu s chladnou hlavou zhodnotit dnešní zápas. Je neuvěřitelné, že dnes nebereme žádné body a je to jen kvůli naší hlouposti, nezodpovědnosti a laxnosti, ať už se to týká chyb, vyloučení a neproměňování šancí. Je nám k ničemu, že jsme v utkání lepším týmem, když kvůli těmto věcem prohráváme. Jestli toto nezměníme a každý nedá své ego ve prospěch a úspěch týmu, tak nic nedokážeme a čas se nám krátí.