HC Stadion Vrchlabí – Zkrotí Vrchlabí Pantery?

Zkrotí Vrchlabí Pantery?

07.12.2007
Jan Hanuš

Nejvzdálenější soupeř letošní sezóny se v sobotu představí ve Vrchlabí. Více než třista kilometrů budou cestovat do Krkonoš hráči Havířova k utkání 28. kola. Poprvé se domácímu publiku představí nový útočník Patrik Beck, který přestoupil z Mladé Boleslavi a modrobílý dres oblékl už v minulém vítězném zápase v Prostějově.

Jak si vede havířovská ušlechtilá šelma?

Havířovští Panteři se drží na čtvrtém místě východní skupiny se ziskem 36 bodů, hrají přibližně stejně dobře doma i venku. Na domácím ledě šestkrát zvítězili a mají i stejný počet porážek, z venku přivezli do Havířova 17 bodů, čtyřikrát naplno na hřištích soupeřů naplno bodovali a šest zápasů bylo venku bez bodu. Největší brankový příděl nadělili Panteři Rebelům kteří si do Kotliny přivezli prohru 7:0, naopak nejvyšší prohru utrpěl Havířov také doma, když podlehli Chomutovu 4:9. Od začátku sezóny tým posílil třeba o Lukáše Bokroše a Dalibora Sochorka ze Sarezy Ostrava, z Vítkovic přišel Petr Vala, od minulého zápasu vystřídal na trenérské lavičce Aloise Chlustinu nový trenér Jiří Režnar.

HC Havířov Panthers - HC Berounští Medvědi 2:1

Staronový kouč Havířova Jiří Režnar hned v prvním zápase slavil úspěch. Panteři otevřeli skóre už ve 4. minutě gólem Michala Nováka a v úvodu druhé třetiny, konkrétně v 21. minutě přidal David Mikšan druhý gól. Berounu se povedlo za čtyři minuty v přesilovce snížit, když se za záda skvěle chytajícího Marka Novotného trefil Jiří Novotný, ale o vyrovnání se Medvědi ve zbytku zápasu snažili marně. Pět minut před koncem utkání jim nepomohla ani dlouhá dvojnásobná přesilovka. I když byl Beroun byl po většinu zápasu lepším týmem, o čemž vypovídá třeba poměr střel 20:42, tak všechny jejich šance lapil bezchybný gólman Novotný. Havířov tak přerušil sérii čtyř porážek a připsal si tři body.

Vrchlabí v Havířově

850 diváků vidělo v Havířově jeden ze smolných zápasů Vrchlabí v této sezóně. Ve 20. kole 1. hokejové ligy se Jeřábkova parta dostala do vedení na konci první třetiny zásluhou Martina Rýgla, ale na konci druhé části si týmy role vyměnili a na straně domácích srovnal stav Vladimír Škoda. Vrchlabí vedlo od 47. minuty po nevinném nahození puku Tomáše Vyskočila podruhé, ale i na tento gól našli Panteři odpověď, v 51. minutě vyrovnal Ondřej Staněk a navíc necelou minutu před koncem využil Milan Varga přesilovku a zajistil Havířovu vítězství.

D&D Elektromont Aréna
8.12. 18:00
HC Vrchlabí 28. kolo HC Havířov Panthers
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
4. 38 b. Umístění 4. 36 b.
10 – 3 – 2 – 12 Celková bilance 10 – 1 – 4 – 12
Kamil Tvrdek 14 g.+ 12 as. Nejproduktivnější hráč Pavel Zdráhal 8 g.+ 21 as.
Kamil Tvrdek 14 g. Nejlepší střelec David Mikšan 10 g.
Rok Pajič 15 as. Nejvíce asistencí Pavel Zdráhal 21 as.
Aleš Vála +11 Nejlepší hráč v +/- Jakub Hulva +4
Milan Plodek -7 Nejhorší hráč v +/- Jan Daneček
Milan Varga
oba -8
Petr Přeučil 106 min. Nejtrestanější hráč Petr Prokop 67 min.

Sestavy z posledního kola

Vrchlabí zvítězilo v Prostějově v sestavě: Ševčík - Rýgl, Nosek, Bendík, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Matějíček, Tvrdek, Pajič, Gengel, Vantuch, Hruška, Kříž, Špaček, Přeučil, Beck, Jech, Brynecký, Plodek.

HC Havířov Panthers udolal doma berounského Medvěda se sestavou: Novotný -- Staněk, Klimeš, Novák, Huhto, Varga, Lašek -- Daneček, Škoda, Zdráhal, Mikšan, Sochorek, Giesel, Velecký, Rozum, Hulva

Rozhodčí

V Krkonoších se představí jako hlavní rozhodčí Pavel Hodek a na čarách Miroslav Lhotský a Jiří Svoboda