HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabští hokejisté zajíždějí do Benátek

Vrchlabští hokejisté zajíždějí do Benátek

23.08.2009
Jan Pečeňák

Hráči Vrchlabí mají za sebou téměř měsíc tréninku na ledě a teď je čeká již osmý přátelský zápas. Vrchlabští se podruhé během letní přípravy utkají s mužstvem Benátek nad Jizerou, které bylo i prvním letošním soupeřem našich hráčů. Tentokrát se utkání odehraje v úterý 25.8. od 18:00 na ledě Benátek.

Benátky během letní přípravy

Hokejisté Benátek odehráli v rámci přípravy na novou sezónu sedm utkání a ze třech odešli z ledu poraženi. Hned v prvním zápase podlehli extraligové Mladé Boleslavi a poté si přijeli pro porážku i do Elektromont Arény. V dalším průběhu přípravného období však poznali příchuť prohry pouze na ledě Tábora a to v prodloužení. Ze dvou zápasů proti Kadani vybojovalo mužstvo ze středních Čech dvě výhry. Zápasy s Berounem a v Hradci Králové skončily remízou.

Jedinou větší změnou v kádru od vzájemného zápasu z konce července, je odchod Tomáše Kolafy do Znojma. Pětadvacetiletý obránce se však s mužstvem Benátek již nepřipravoval a nenastoupil k jedinému přípravnému utkání.

V posledním zápase uhrály Benátky remízu v Hradci

Do utkání vlétli mnohem aktivněji hráči hostí a už po 35 vteřinách se měnilo skóre. Střelou od modré se prosadil svou první brankou v dresu Benátek Marek Hataš – 0:1. Hradečtí však s odpovědí přispěchali poměrně rychle. V 5. minutě se po samostatné akci prosadil obránce Lukáš Filip - 1:1. Obrat v utkání přinesla 14. minuta a dobře sehraná přesilová hra Hradce. Na konci pohledné kombinace byl kapitán Jaroslav Roubík - 2:1. Hostům se ještě do konce třetiny podařilo vyrovnat a to, když před brankou zůstal volný Petr Weiss, který se trefil přesně – 17. minuta 2:2.

Druhá třetina již byla brankově chudší. Diváci viděli pouze jeden vstřelený gól. Stalo se tak ve 30. minutě z hole Martina Koudelky, který zužitkoval další přesilovou hru a poslal domácí do vedení.

I v poslední části hry padla jedna branka. Tentokrát ze z ní radovali hosté a také díky využité přesilovce. Ve 46. minutě Michal Nevyhoštěný tečoval puk přesně mezi betony hradeckého gólmana – 3:3. Stejným výsledkem také utkání skončilo.

První vzájemný zápas v letošní sezóně skončil výhrou Vrchlabí

Po opatrnějším začátku doprovazeného častými fauly a velmi neefektivními přesilovými hrami udeřili první hosté v minutě dvanácté. Ve velmi rychlém brejku se za obranu po přihrávce ex-vrchlabského Martinu Krupky dostal za obranu Petr Kica a dostal s přehledem hosty do vedení - 0:1. Hosté předváděli celou třetinu velmi dobrý taktický výkon, který nesl ovoce. Vrchlabí se dlouho nemohlo dostat do větší šance. To se povedlo až Koustourkovi, který však v 19. minutě na brankovišti netrefil volný puk. Do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

Ve druhé třetině tempo hry upadlo a přítomní diváci mohli sledovat pouze hromady nepřesností na obou stranách. Nezapršelo ani ze 70 vteřin dlouhé vrchlabské přesilovky v polovině zápasu. Do statistik druhé třetiny se tak zapsali pouze vyloučení hráči.

Hned po třech minutách třetího dějství se dostali hosté do dvoubrankového vedení, když se po přečíslení 2 na 1 prosadil Michal Kazatel - 0:2. Vrchlabští však nesložili zbraně a za necelou minutu bylo sníženo. Po závaru před brankou se nejlépe orientoval Bronislav Andres - 1:2. Na další branku se také dlouho nečekalo, přesně 8 vteřin, a opět padla do sítě Benátek. Vyrovnávající branku si na své konto připsal Ladislav Gengel. Dokonalý obrat v utkání si domácí přichystali na 52. minutu. V brankovišti byl nejdůraznější Ondřej Potůček a vstřelil svou první branku ve vrchlabském dresu – 3:2. Hosté se na odpověď již nezmohli a jelikož se neprosadili ani vrchlabští hráči, skončilo utkání výhrou Vrchlabí 3:2.

Zimní stadion Benátky nad Jizerou
25.8. 18:00
HC Benátky nad Jizerou 8. přátelské utkání HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu