HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabské hokejisty čeká souboj o první místo

Vrchlabské hokejisty čeká souboj o první místo

18.11.2008
Jan Pečeňák

A bude to velmi těžký zápas, ze kterého by byl každý získaný bod úspěchem. Odehraje se totiž na ledě jednoho z největších favoritů celé soutěže a to brněnské Komety. Ta se zatím nachází na prvním místě o dva body před naším celkem. V minulém kole dokázala Kometa zvítězit na ledě Chomutova 3:2 a naši hráči si smlsli na týmu z Havlíčkova Brodu, když dokázali vyhrát zcela suverénně 5:0. Šlágr kola se koná 19.11. od 18:00 a tradičně z něho bude připraven online přenos.

Brno v letošní sezóně

V dosavadním průběhu ligy hokejisté Komety okusili jen jednou, jak se odjíždí z ledu bez bodového zisku a naštěstí pro nás to bylo právě v naší Elektromont Aréně. Ovšem již pětkrát podlehli buď v prodloužení a nebo po nájezdech a proto mají na čele tabulky pouze dvoubodový náskok. Ze skalpu brněnských hokejistů se radovali ještě hokejisté Olomouce, Chrudimi, překvapivě i Kadaně a dvakrát si s Kometou poradili hokejisté z Ústí nad Labem. Jeden bod uzmul hráčům z jihu Moravy ještě Havlíčkův Brod. Zbylých 17 utkání však hokejisté Komety vyhráli a většinou o dvě a více branek.

Mezi nejlepší hráče vedoucího celku patří dvě posily – Milan Kostourek, který je zatím nejlépe bodujícím hráčem v týmu a Kamil Brabenec, který je zatím v týmové produktivitě čtvrtý. Mezi tyto dva hráče se vklínili Milan Černý a Tomáš Klimt. Všichni jmenovaní hráči patří v celé 1.lize do první třicítky v kanadském bodování. Mezi obránci se zatím nejvíce daří zkušenému Robertu Kántorovi, který zatím nasbíral 13 bodů, stejně jako Tomáš Houdek. V bráně zatím kraluje Saša Hylák, který v loňské sezóně odchytal i několik zápasů za náš celek. V této sezóně však odešel na jih Moravy a pro Brno se to ukázalo jako dobrý tah. Hylák zatím patří mezi nejvíc vytížené gólmany v 1.lize a podle statistik mu mezi brankáři náleží čtvrté místo. Na tom prvním se nachází opora našeho celku Tomáš Štůrala. Půjde tedy i o souboj velmi kvalitních gólmanů.

Po dvou zápasech se po zranění vrací do sestavy obránce Robert Kántor. Na marodce dále zůstává útočník Švagrovský a Polodna.

HC Vrchlabí – HC Kometa 2:1

Boj o první příčku v tabulce začal aktivně z obou stran, ale ani jedna střela neprošla za záda pozorných gólmanů. Mírně aktivnější bylo domácí Vrchlabí, ale pokusy Horčičky, Látala či Krupky se neujaly. Do největší šance první třetiny se dostal domácí kapitán Vála, který se hned po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, ale sám před Hylákem neuspěl.

Od druhé třetiny zvýšili hosté aktivitu, ovšem udeřili domácí hráči. Po závaru před brněnskou brankou se puk odrazil od brusle Patrika Becka do branky a Vrchlabí se dostalo do vedení 1:0. Na další branku se čekalo necelých deset minut a tentokrát se radovali hosté. Při hře 4 na 4 se hokejisté Komety dostali do protiútoku a Přemysl Sedlák zakončil přesně - 1:1. Do konce druhé části hry se už nic podstatného nestalo a tak oba celky odcházely do kabin, stejně jako po první třetině, za nerozhodnutého stavu.

Hned v úvodu posledního dějství byl ve velké šanci Horčička, ale puk se zastavil na brankové čáře. To byla na dlouhé minuty jediná větší příležitost, kterou jsme mohli na ledě spatřit. To se změnilo v 52. minutě a hned z toho byl gól. Hylák neudržel střelu od modré čáry, puk vyrazil před sebe, kde již čekal Aleš Vála , který s dorážkou neměl problém - 2:1. Brněnským hráčům nezbývalo nic jiného než vrhnout veškeré síly do útoku. Chvíli po inkasované brance se také dostali do veliké šance, když v oslabení ujeli Haluza s Mikšanem, ale první jmenovaný si vylámal zuby na skvěle chytajícím Štůralovi. Minutu a půl před koncem hosté odvolali gólmana a vytvořili si drtivý tlak, ale ten domácí hráči ustáli a mohli se radovat z velmi cenného vítězství.

KLH Chomutov – HC Kometa 2:3

Do utkání vstoupili lépe domácí a již ve třetí minutě se ujali vedení, když se po nahrávce Gombára prosadil Petr Míka - 1:0. Hosté se do první vážnější šance dostali v 5. minutě a hned z toho bylo vyrovnání. Úspěšným střelcem byl František Bakrlík - 1:1. A o sedm minut později bylo pro hráče Chomutova ještě hůř, když až moc prostoru dostal Přemysl Sedlák a přesným blafákem poslal hosty do vedení - 1:2.

V prostřední části hry byl k vidění spíše boj, než hokej plný šancí a tak druhá třetina skončila stejně jako ta první a to 2:1 pro hosty z Brna.

Do třetí třetiny šli domácí s jasným cílem a to nejméně vyrovnat, na ledě to také podle toho vypadalo. Jedna šance chomutovských střídala druhou, ale vyrovnat se domácím nepodařilo. Naopak v 52. minutě udeřili hosté. Puk se dostal k úplně volnému Ivanovi Padělkovi, který přesnou střelou do horního rohu nedal Lundellovi šanci - 1:3. Chomutovští ovšem o dvě minuty později utkání ještě zdramatizovali, když se po přihrávce Jíry trefil Zdeněk Skořepa a vykřesal tak chomutovskou naději - 2:3. Domácí měli nadále velkou převahu, kterou ještě zvýraznili odvoláním gólmana, ale ke změně stavu už nedošlo. Z tříbodového zisku se tak raduje náš středeční soupeř z Brna.

Hala Rondo Brno
19.11. 18:00
HC Kometa Brno 25. kolo HC Vrchlabí
1. 58 b. Umístění 2. 56 b.
17 – 1 – 5 - 1 Celková bilance 17 - 2 – 1 - 4
Milan Kostourek 11 g.+ 12 as. Nejproduktivnější hráč Patrik Beck 6 g.+ 12 as.
Milan Kostourek
Tomáš Klimt oba 11 g.
Nejlepší střelec Patrik Beck
Pavel Kříž
Martin Krupka všichni 6 g.
Michal Černý 14 as. Nejvíce asistencí Patrik Beck 12 as.

20. kolo HC Kometa - HC Rebel Havlíčkův Brod 6:3

HC Vrchlabí: Štůrala - Koma ,Bendík, Chaloupka, Chatrnúch, Wagenhoffer, Galvas, Vála, Jaroměřský - Nouza, Pajič, Beck - Fiedler, Krupka, Gengel - Konečný, Kříž, Látal - Gajovský, Horčička, Rusnák

HC Kometa: Hylák - Zubíček, Mikel, Houdek, Křetínský, Lhotský, Protivný, Morava, David - Klimt, Padělek, Sedlák, Brabenec, Kýhos, Černý, Mikšan, Barus, Vondráček, Bakrlík, Kostourek, Haluza

Šlágr 25. kola bude jako hlavní rozhodčí řídit pan Fraňo, kterému budou na čarách pomáhat pánové Rittich a Skopal.