HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí zajíždí ve středu do Benátek nad Jizerou

Vrchlabí zajíždí ve středu do Benátek nad Jizerou

16.11.2010
Jan Hanuš

První hokejová liga nasadila vysoké tempo svátek nesvátek. K utkání 19. kola vyráží Řeháčkova družina do nedalekých Benátek nad Jizerou, kde se ve středu 17.11. utká od 17:30 s tabulkovým sousedem, kterému poslední dva zápasy nad očekávání vyšly

Forma

Zástupci nejmenšího prvoligového města v České republice se celou sezónu zatím drží ve spodních patrech prvoligové tabulky. Ovšem extraligová reprezentační přestávka mužstvu neobyčejně pomohla. Liberec pomohl své farmě jak mohl a několik extraligových hráčů bylo na ledě v zápasech s Berounem a v Hradci Králové neobyčejně vidět a Benátky napřed doma rozcupovaly Beroun 6:1 a v sobotu si středočeši dojeli pro skalp Hradce Králové, který v letošní sezóně již podruhé dostal od Benátek „nařezáno“. Napřed ve třetím kole na domácím ledě 8:2 a sobotní zápas skončil v královéhradecké ČEZ aréně 1:7.

Vzájemné zápasy

V letošní sezóně se včetně přípravy jedná již o čtvrtý vzájemný zápas. V předchozích třech bylo dvakrát úspěšné Vrchlabí a jednou Benátky. Poprvé vyhrálo Vrchlabí na svém ledě 4:2, odvetu o devět dní později vyhráli domácí Benátky nad Jizerou.

První letošní vzájemný mistrovský zápas, sehraný v sobotu 25. září vyhrálo Vrchlabí, i když středočeši se v 16. minutě dostali brankou Ctibora Jecha do vedení, vrchlabský Kamil Tvrdek o tři minuty později srovnal a v polovině zápasu vstřelil vítěznou branku Jakub Drábek.

Autobus do Benátek nad Jizerou

Vrchlabský fan klub vypravuje na zápas autobus a ještě stále jsou volná místa. Pojeďte ve sváteční den podpořit svůj tým. Více informací najdete zde.

Zimní stadion Benátky nad Jizerou
17.11. 17:30
HC Benátky nad Jizerou 19. kolo HC Vrchlabí
14. 19 b. Umístění 13. 21 b.
5 – 2 – 0 - 11 Celková bilance 5 – 1 – 4 – 7
Tomáš Urban 11 g.+ 4 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 8 g.+ 8 as.
Tomáš Urban 11 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 8 g.
Petr Kica 7 as. Nejvíce asistencí Martin Filip 9 as.

18. kolo HC VCES Hradec Králové - HC Benátky nad Jizerou 1:7

HC Vrchlabí: Valent (Koutský) - Matějíček, Pácal, Zukal, Hanzl, Čížek, Bendík, Poživil, Chaloupka - Tvrdek, Filip, Nouza - Gajovský, Gengel, Hubáček - Beck, Kubeš, Zíma - Látal, Drábek, Rusnák

HC Benátky nad Jizerou: Vošvrda - Kajínek, Rýgl, Pavlů, Vála, Kolmann, Mrkvička, Drábek - Víšek, Plodek, Vantuch - Kica, Urban, Loskot - Jech, Skořepa, Bárta - Kopic, Pabiška, Krejčík - Weiss

Z Jablonce nad Nisou přijede do Benátek nad Jizerou řídit zápas pan Radek Wagner, na čarách bude pan Aleš Hejl z Liberce a pan Ondřej Žídek z České Lípy.