HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí se představí v Mladé Boleslavi

Vrchlabí se představí v Mladé Boleslavi

18.01.2008
Jan Hanuš

Další převelice těžké utkání čeká na Krkonošské horaly. Kvůli změně pořadatelství se utkání odehraje ve Zlatopramen Aréně v Mladé Boleslavi v naprosto netradičním čase od 16:00. Jeřábkovu družinu čeká soupeř, který letos po 60ti minutách prohrál pouze dvakrát a jednou to mají na svědomí vrchlabští hokejisté. Pro fanoušky kteří se nedostanou do města automobilů bude připraven přímý internetový televizní přenos

Neočekávaná výměna trenéra

Ani nový lídr soutěže se nevyhnul výměně trenéra. Během vánoční přestávky neodolal a podlehl vábení extraligy úspěšný trenér Mladé Boleslavi Jan Votruba. Po jeho odchodu do Ústí nad Labem na uvolněné místo nastoupil Petr Kaňkovský. Tato neočekávaná změna mužstvu nijak neublížila, ba právě naopak, v přímém souboji s Chomutovem o čelo tabulky rozstříleli boleslavští borci své soky a dostali se do čela I. ligy. Velice silný středočeský klub o vánocích ještě posílil, z hostování v jihlavské Dukle se vrátil útočník Jonáš Fiedler a ve středočeském klubu bude nově působit do konce sezony také forvard Ladislav Rytnauer. Naopak na Vysočinu zamířili Tomáš Kolafa s Milanem Kopeckým. Jinak celým letošním ročníkem prochází Bruslařský klub jak nůž máslem, jen občas nastane lehké zaváhání, které ovšem nemá sebemenší vliv na celkovou pohodu týmu.

BK Mladá Boleslav – HC Baník Most 2:0

Minulé utkání se středočechům i přes výhru moc nepovedlo a před domácím publikem podali jeden z nejhorších letošních výkonů. Svěřenci Petra Kaňkovského poprvé skórovali v sedmé minutě, kdy odražený puk přesně napálil do Volkeho svatyně Jozef Lukáč. Do první přestávky byli nadále podle předpokladů aktivnější domácí, ale žádnou z nadějně vyhlížejících akcí nedotáhli až do úspěšného konce. Se začátkem druhé třetiny se zdálo, že domácí trochu více sešlápli plyn, ale celá druhá třetina se nesla ve znamení nepřesných pokusů. Během tří minut se třikrát v nadějné pozici ocitl Šebesta, ale ani jednou do černého nezamířil, že se Boleslavi nic nedařilo to potvrdili i Gombár, Rod a Mikulík. Další dvě příležitosti nevyužil v 36. minutě Nouza a těsně před druhou pauzou Rumpelovu střelu zblokovali obránci Mostu. Šance na bodový zisk z pohledu Mostu nebyla před třetí částí hry nereálná, což došlo i samotným hráčům nováčka první ligy. Ti se ve snaze o vyrovnání zaměřili více na útočnou fázi hry a tím pádem se v jejich obraně pootevřela vrátka. Využít toho však nedokázal ve 44. minutě Eiselt, jenž se dostal do nájezdu, ale brankář Severočechů jeho záměr trefit skulinu mezi betony vystihl. Druhou a poslední branku utkání vstřelil ve dvojnásobné přesilovce v 52. minutě Ladislav Rytnauer. Ve zbývajícím čase se Mostečtí ještě pokoušeli o zázrak, ale Středočeši žádné zdramatizovaní nepřipustili.

BK Mladá Boleslav – HC Vrchlabí 1:4

Ve 14. kole se na ledě Mladé Boleslavi v benáteckém azylu představilo Vrchlabí a nutno říci, že sehrálo jeden z nejlepších zápasů letošní sezóny. Boleslavští od začátku plnili roli domácího týmu a tlačili se do útočného pásma. Postupem času měli více za hry hosté a v přesilovcev 16. minutě otevřel po sérii střel a dorážek skóre vrchlabský Pavel Kříž. Domácí pak přidali na důrazu, ale kompaktní vrchlabská obrana do žádných šancí středočechy nepustila. Boleslavští udeřili až tři vteřiny před první sirénou. Při dvojnásobné přesilovce zakončil nádhernou kombinaci na jeden dotek Jiří Gombár. Útočný hokej byl k vidění také v prostředním dějství. Obě mužstva se soustředila hlavně na ofenzivní fázi hry. Blízko vedoucí branky byl Kříž, ale Šindelář na poslední chvíli zasáhl. Co se nepovedlo Křížovi, dokázal v 29. minutě s notnou dávkou štěstí Ctibor Jech. Kotouč, jenž po mantinelu směřoval za bránu Šindeláře, se kuriózně odrazil přesně na hůl Jecha, který z mezikruží nedal gólmanovi domácích žádnou šanci. Jako vstřelili druhou branku hosté, mohli stejně vyrovnat i Boleslavští. Nečekaného odrazu puku od mantinelu ale nedokázal využít Mikulík, když zamířil těsně vedle Faltovy levé tyče. Ve 45. minutě měla Mladá Boleslav výhodu dvou můžů v poli, jenže přesilovou hru 5 na 3 domácí využít nedokázali. Vrchlabští totiž poctivě bránili a při sebemenší šanci narušovali rozehrávku Mladoboleslavských. Domácí nemysleli na nic jiného, než na vyrovnání a v 53. minutě se v závaru před domácí brankou nejlépe zorientoval Pavel Kříž a zvýšil na 3.1 Domácí se i nadále pokoušeli všemocně zdramatizovat utkání, sáhli dokonce ke hře bez gólmana, ale risk se jim nevyplatil. Do opuštěné brány dopravil puk Horčička a stanovil konečné skóre 4:1.

Zlatopramen Aréna Mladá Boleslav
19.1. 16:00
BK Mladá Boleslav 37. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
1. 92 b. Umístění 4. 56 b.
28 – 2 – 4 – 2 Celková bilance 16 – 3 – 2 – 15
Richard Král 16 g.+ 19 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 17 g.+ 16 as.
Tomáš Nouza 19 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 17 g.
Josef Jindra 20 as. Nejvíce asistencí Kamil Tvrdek
Rok Pajič
Ladislav Gengel
všichni 16 as.
Josef Jindra +30 Nejlepší hráč v +/- Martin Rýgl +15
Daniel Boháč
Pavel Šebesta
Jan Jaroměřský
všichni -1
Nejhorší hráč v +/- Michal Bárta -6
Jozef Wagenhoffer 91 min. Nejtrestanější hráč Petr Přeučil 118 min.
Filip Šindelář 1,68

35. kolo SK Kadaň - BK Mladá Boleslav 2:4
36. kolo BK Mladá Boleslav - HC Baník Most 2:0

Sestavy z posledního kola

Vrchlabí: Hylák - Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Volek, Tvrdek, Brynecký, Beck, Horčička, Kříž, Plodek, Nevyhoštěný, Kováč, Jech, Gengel, Přeučil.

Mladá Boleslav: Šindelář – Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek – Rytnauer, Král, Gombár – Rumpel, Boháč, Šebesta – Gajovský, Rod, Kuchejda – Nouza, Mikulík, Eiselt – Handlovský

Rozhodčí

V roli hlavního arbitra utkání se představí pan Petr Lacina, na čarách mu bude sekundovat duo Martin Kreuzer a David Polonyi.