HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí je pro mě krok dopředu, míní Radek Hubáček

Vrchlabí je pro mě krok dopředu, míní Radek Hubáček

18.01.2009
Michal Raim

V R C H L A B I - Před koncem základní části Vrchlabí posiluje. Jeden z nových příchozích Radek Hubáček, který působil i v extraligovém týmu Vítkovic, zavítal do Krkonoš z Poruby. Ihned po příjezdu se zapojil do tréninku a následující den okusil ostrý start proti týmu z Hradce Králové. Hned po zápase jsem ho navštívil, abych zjistil, jak se mu v novém působišti líbí a co říká na prohraný duel s již zmiňovaným Hradcem.

Jste rád, že jste zamířil právě do Vrchlabí?

Určitě je to úplně jiný klub než v Porubě. Myslím si, že je to pro mě krok dopředu, takže jsem spokojen.

Jak dlouho jste se rozmýšlel, jestli nabídku přijmete?

Dva, tři dny. Nad nabídkou nebylo moc o čem přemýšlet.

Jaké máte cíle v dresu Vrchlabí?

Jsem tady teprve dva dny. Zatím vše poznávám a seznamuji se, ale určitě se dostat co nejdále v play-off. Tam jsou týmy hodně vyrovnaný, takže se už těším na zápasy, bude to velký boj.

Šel jste do Vrchlabí i proto, že si myslíte, že je odsud blíže do extraligy než z Poruby?

Extraligu nesleduji. Soustředím se teď jen na výkony ve Vrchlabí, ale když se něco povede, tak budu jen rád.

Znáte se s někým z týmu?

Znám třeba Petra Hrušku a jiné kluky od vidění, ale seznámit se a zapadnout do kolektivu pro mě není žádný problém, je to otázka dvou, tří dnů.

Jaká bude vaše role v týmu?

Jsem bojovný hráč, dokážu jak vystřelit, tak i lehnout do rány, záleží na tom, co mi trenér udělí, vezmu jakoukoliv úlohu.

Jaké máte hokejové cíle?

Ježíš, tak to vůbec nevím. (smích)

Jaké byly pro Vás zápasy proti Vrchlabí?

Tak na to nemám dost dobré vzpomínky. Naposledy jsem tu hrál někdy v říjnu a odvezl jsem si těžký otřes mozku. Potom jsem dva měsíce nehrál, ale jinak se ve Vrchlabí hraje dobře. Je tu útulný zimáček se skvělou atmosférou.

Ve Vrchlabí budete nosit číslo 18, máte k němu nějaký zvláštní vztah?

Určitě ne, táta i brácha vždy nosili desítku, jenže tu tady má „Gengy“ (Ladislav Gengel, pozn. red.), takže ji nemám šanci získat. Osmnáctku mi prostě nabídli, tak jsem jí vzal.

Jaký je váš největší hokejový zážitek?

Tak to určitě když jsem si zahrál v loni s bráchou v jedné lajně za Vítkovice. To jsem si vždy přál.

Jste spokojen s Vaším prvním zápasem v dresu Vrchlabí?

Jak už jsem říkal, byl jsem dlouho zraněn. Letos jsem toho moc nenahrál, jsem tu teprve dva dny, včera jsem stával ráno v pět hodin a přemísťoval jsem se do Vrchlabí. Po obědě mi nebylo moc dobře, takže jsem měl problémy sám se sebou. Překvapilo mě, jak se tady hraje rychlý hokej. Fanoušci si v tom to zápase určitě přišli na své, byla škoda, že jsme si je nechali utéct na rozdíl dvou branek, to určitě rozhodlo.