HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí čeká těžký zápas na ledě Olomouce

Vrchlabí čeká těžký zápas na ledě Olomouce

27.11.2007
Jan Hanuš

V dalším utkání druhé části soutěže se hokejisté HC Vrchlabí představí na ledě druhého celku východní skupiny. Vrchlabí pojede na led Olomouce, kde se pokusí získat body na ledě soupeře. Zatím se ve druhé části podařilo přivést do Krkonoš z Moravy pouhé tři body, a tak další bodový zisk by byl více než žádoucí.

Jak si vede Mora

Na domácím ledě patří Olomouc ke špičce východní části první ligy, 27 bodů, z celkových 41 vybojovala Mora doma. Krátce po polovině základní části jsou Kohouti na druhém místě, bod před Ostravou a na suverénní Kometu ztrácí devět bodů. Vrchlabské hokejisty tudíž nečeká žádný lehký zápas, naopak, Olomouc si bude chtít spravit chuť po prohře kterou utrpěla v Krkonoších.

HC Berounští Medvědi - HC Olomouc 0:3

Po bezbrankové první třetině, ve které si ani jedno mužstvo nevytvořilo brankovou šanci, jenž by stála za zmínku, se v polovině zápasu ujali vedení hosté. Po nevyužitých dvojnásobných přesilovkách na obou stranách, se z rychlého brejku parádně trefil ve 34. minutě olomoucký Michal Nedbálek. Medvědi se marně tlačili do zakončení, které bylo z jejich strany hodně mizerné. A tak za to zákonitě pykali. Ve 45. minutě uvolnil ideálně Bouz Milana Ministra a ten klidným blafákem po ledě pohodlně zvýšil. Tečku za zaslouženým vítězstvím hostů udělal čtyři minuty před koncem Radek Meidl.

Vzájemný zápas

Velmi rychlá byla první olomoucká branka, po 41 vteřinách otevřel skóre Richard Brančík, domácí Vrchlabí dokázalo odpovědět po šesti minutách v přesilové hře, to vyrovnával Daniel Brynecký. Do první sirény ale žádný z týmů další brankovou příležitost nezakončil.

V prostředním dějství, ve vlastním oslabení všem ujel Petr Přeučil a ve 23. minutě domácí vedli 2:1. Mora stačila ve 28. minutě vyrovnat, skóroval Radek Meidl, bohužel po radosti chyběla okamžitá koncentrace na hru a Vrchlabí po 25 vteřinách strhlo vedení střelou Lukáše Krále na svou stranu.

K rozuzlení dramatu došlo až těsně před posledním zahoukáním. Vrchlabskému Pavlu Křížovi se podařilo vstřelit v 57. minutě pojistku v podobě čtvrté branky, a vzápětí přidal pátý gól z proměněného trestného střílení Lukáš Král.

Zimní stadion Olomouc
28.11. 18:00
HC Mora Olomouc 25. kolo HC Vrchlabí
2. 41 b. Umístění 4. 35 b.
11 – 3 – 2 – 8 Celková bilance 9 – 3 – 2 – 10
Milan Ministr 10 g.+ 16 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 12 g.+ 11 as.