HC Stadion Vrchlabí – Vrátí se Vrchlabí v Třebíči na vítěznou vlnu?

Vrátí se Vrchlabí v Třebíči na vítěznou vlnu?

16.10.2008
Jan Hanuš

Po dvou smolných porážkách vyráží Jeřábkova parta na Vysočinu, na led aktuálně posledního celku prvoligové tabulky, Horácké Slavie Třebíč. Z loňského prvoligového nováčka musí mít v Třebíči ještě teď těžkou hlavu, protože z obou loňských zápasů nejenže nezískali ani bod, ale jako jediní nevstřelili horalům ani branku. Jestli se Vysočinou prožene vichr z hor nebo ne, se přesvědčíme v sobotu 18.10. od 17:00 a zisk tří bodů by jistě byl krásný dárek k narozeninám vrchlabského kapitána Aleše Vály.

Něco málo o Třebíči

V loňském ročníku jsme se s Třebíčí utkali dvakrát, pokaždé vítězně a s nulou. V domácím zápase se postupně trefili Pajič, Brynecký a Tvrdek, na Vysočině byl jediným úspěšným střelcem Kamil Tvrdek. Letošní jedenáctá sezóna v první lize se hokejistům Třebíče vůbec nevede a jsou s pěti body na samém chvostu prvoligové tabulky. Tři body mají po vítězství v Porubě a dva z domácího ledu, kdy v prodloužení porazili Chrudim. Jinak sezónu začali šesti porážkami v řadě, pak následovali dva výše zmíněné úspěchy na které navazuje dalších pět porážek. I když výhry Chomutova a hlavně Ústí nad Labem nad Horáckou Slavií se rodily víc než těžce a Ústí vstřelilo vítězný gól až v poslední minutě.

HC Slovan Ústečtí Lvi - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2

V Ústí se po nevýrazné první třetině dočkali diváci prvního gólu až po polovině utkání kdy poslal hosty do vedení Tomáš Vrba. Ale to bylo taky vše co diváci mohli spatřit. Až ve třetí třetině se domácímu Ústí podařilo vyrovnat, ve 46. minutě byl úspěšný Martin Tůma, vyrovnaný stav vydržel pouhou minutu, kdy opět hosté z Vysočiny šli do vedení po brance Martina Čecha. Za domácí srovnával Jan Čaloun, který navíc půl minuty před koncem zajistil Lvům tři body a Horácká Slavia tak má na svém účtu pátou porážku v řadě.

Změny v kádru

Před sezonou opustil Třebíč brankář Filip Luňák, který obléká dres Hradce Králové, ve stejném dresu je i Bořek Sláma. Útočník David Dolníček hraje v Jihlavě, v německém klubu EC Peiting můžeme spatřit obránce Lubora Dibelku. Z hostování se pak vrátil do Havlíčkova Brodu Aleš Kreuzer. Na hostování je v našem klubu útočník Ondřej Látal. Do Horácké Slavie přišli na hostování z Komety forvardi Peter Sojčík a Aleš Staněk. Na přestup ze stejného klubu Petr Obdržálek. Z extraligy má Třebíč domluvené hostování kladenského brankáře Jakuba Lva, z Českých Budějovic budou v Třebíči hostovat obránce Martin Havran a útočníci Jiří Ferebauer a Vladimír Stejskal, střídavý start má domluvený Stanislav Polodna .

Zimní stadion města Třebíče
18.10. 17:00
SK Horácká Slavia Třebíč 14. kolo HC Vrchlabí
16. 5 b. Umístění 3. 27 b.
1 – 1 – 0 - 11 Celková bilance 8 – 1 – 1 - 3
Petr Zahradník 2 g.+ 6 as. Nejproduktivnější hráč Nikola Gajovský 5 g. + 3 as.
Ondřej Látal 3 g.+ 5 as.
Martin Čech 4 g. Nejlepší střelec Nikola Gajovský 5 g.
Petr Zahradník 6 as. Nejvíce asistencí Ondřej Látal 5 as.