HC Stadion Vrchlabí – Ve středu východočeské derby

Ve středu východočeské derby

06.01.2008
Jan Pečeňák

Naše hokejisty čeká ve středu další těžký zápas v 1. lize. Tentokrát zajíždějí na led třetího celku tabulky HC VCES Hradec Králové, který je o jednu příčku před naším týmem, ale rozdíl bodů je velký – 15. Náš tým v obou vzájemných zápasech zvítězil, takže náš soupeř bude mít rozhodně o motivaci postaráno. Na tento zápas, který začíná v 18:00 bude vypraven pro fanoušky autobus ( další informace na jiném místě stránky ), takže přijeďte v hojném počtu podpořit hokejisty HC Vrchlabí.

Hradec se po špatném startu vyšplhal až na třetí místo

První výhry v letošní sezóně se hradečtí hokejisté dočkali ve 4. kole, když zvítězili na ledě Berouna, poté si připsali na domácím ledě cenný skalp Chomutova. V první části sezóny ještě porazili Most, Havlíčkův Brod, podruhé Beroun a v prodloužení Most. Po 14ti kolech patřila Hradci 4. příčka a s tou moc lidí spokojeno nebylo, zvlášť po minulé sezóně, kdy se Hradci Králové podařilo celou základní část vyhrát. Proto všichni doufali, že se výsledky týmu změní k lepšímu a to se také stalo. Při utkání s týmy z východní skupiny byli hradečtí hokejisté druzí nejlepší, když si z 16ti zápasů připsali 13 výher, jednu výhru v prodloužení a jen ze dvou zápasů odešli z ledu poraženi a to ještě v prodloužení či samostatných nájezdech. Cenný skalp Hradce Králové si připsala Třebíč po výhře na nájezdy a Jihlava, která zvítězila brankou v prodloužení. Bod proti východočeským hokejistům získala na domácím ledě Ostrava. V posledních třech kolech při utkání s týmy z Čech, porazil Hradec na domácím ledě Mladou Boleslav po nájezdech a poté i Havlíčkův Brod. V minulém kole pak podlehl týmu Kadaně a pro hradecké hokejisty to byl od 13. kola první zápas, ve kterém nezískali ani bod.

V posledním kole Hradec prohrál v Kadani

Kouzlo nového kadaňského trenéra Pešouta zabralo. Severočeši dokázali po čtyřech zápasech naplno bodovat, když ve 33. kole porazili na své půdě Hradec Králové. Východočeši přijeli do Kadaně bez nemocného útočníka Koudelky a zraněného Petra Sakrajdy, jejich místo ve druhé formaci zaujali Voráb s Hruškou. Hradec v Kadani dlouho držel bezbrankový stav, ale v polovině utkání domácí využili Maškem přesilovou hru a šli do vedení. V závěrečné dvacetiminutovce navíc Kadaňští proměnili dvojnásobnou přesilovou hru a díky brance Budi vedli o dvě branky. Na jejich vítězství už nezměnilo nic ani snížení Jiřího Kadlece z 55. minuty, Severočeši své hubené vítězství pojistili při závěrečné power-play třetí brankou, kterou vstřelil opět Buďa.

V obou vzájemných zápasech se radovalo Vrchlabí

HC VCES Hradec Králové - HC Vrchlabí 1:3

Hradečtí měli do zápasu s Vrchlabím parádní nástup. Nejdříve přečkali úvodní útok hostů a hned záhy udeřili. Jan Starý našel přesně Jaroslava Roubíka a ten sovu střelu švihem umístil puk přesně k tyči Faltovy branky – 1:0. Hosté se postupem času otřepali a postupně zaměstnávali i Duška, ale ten byl pozorný a po dvaceti minutách držel čistý štít. Jenže v polovině zápasu byl už i Dušek krátký na střelu Petra Horčičky zpoza obránce 1:1. Hradec trápící se v koncovce nadále předváděl, co je to střelecká nemohoucnost. Nedařilo se ani v přesilových hrách a když podruhé v utkání odmítl Suchý v jasné pozici dát branku udeřilo na druhé straně. Špatného střídání Východočechů využil Kamil Tvrdek a poslal houževnatého prvoligového nováčka do vedení. Třetí třetina přinesla sice snahu domácích o vyrovnání, ale Hradečtí byli všude o krok později. Největší šanci na vyrovnání si hráči HC VCES vytvořili hned z kraje, kdy dohrávali dvojnásobnou přesilovou hru, ale Jan Starý pouze z prvé trefil Faltův beton. V 57. minutě zodpovědně hrající hosté využili svou příležitost a vrchlabský kotel mohl začít mohutně slavit. Kamil Tvrdek svým druhým gólem v utkání rozradostnil zhruba dvoustovku hostujících příznivců, kteří se tak mohli radovat z dalšího tříbodového vítězství svého celku.

HC Vrchlabí - HC VCES Hradec Králové 3:2 SN

Ihned po úvodním buly měli domácí velkou šanci, ale z nebezpečného prostoru vyhodil puk Táborský. Na začátku 7. min si Vrchlabští zahráli první přesilovou hru v utkání, ale ta se jim vůbec nepovedla. V 15. minutě ve vlastním oslabení ujel Kamil Tvrdek, ale nájezd zakončil střelou pouze do betonu hostujícího brankáře Koutského. Domácí tak nevyužili další šanci. Hosté se v 17.minutě usadili v pásmu domácích, ale žádné nebezpečné pokusy na branku Falty nepřišly. Vrchlabí se po delší době vymanilo z tlaku, ale Bryneckého střelu Koutský v pohodě pokryl. První třetina tedy skončila 0:0. Domácí se dostali opět na začátku třetiny do velké šance, ale Horčička netrefil odkrytou klec Koutského. V čase 26:21 padla první branka utkání. Vstřelil jí hostující Martin Koudelka, který dostal pěkný pas od Šedy a v samostatném nájezdu překonal Faltu - 0:1. Do konce druhé třetiny se i přes šance Plodka či Horčičky skóre nezměnilo. Začátek třetin patřil velkým šancím a ve třetí třetině tomu nebylo jinak. Tentokrát jí měli Hradečtí, ale Kadlec neproměnil. Ve 42. min padl další gól a opět do sítě domácích. Falta vyjel z brány a Jaroslav Roubík obhodil vrchlabského brankáře - 0:2. Hradec se dostal do další vyložené šance, ale Falta samostatný únik Koudelky pokryl. Domácí snížily v čase 50:35. Pavel Kříž nahrál na přední tyč Milanu Plodkovi a ten snížil - 1:2. Domácí se pokoušeli o vyrovnání a v čase 58:52 je Falta odvolán z brány a domácí posílají na led šestého hráče. A to se vyplatilo! 4 vteřiny před koncem zápasu Vrchlabí vyrovnalo. Martin Rýgl vystřelil těsně nad ledem a střela k radosti domácího publika prošla za záda Koutského. Prodloužení se hrálo opatrně a tak zápas dospěl do samostatných nájezdů. Jako první jel hostující Petr Haluza, ale Falta chytil. Za Vrchlabí jel Rok Pajič a nádhernou kličkou poslal domácí do vedení. Hosté na led vyslali kapitána Roubíka, ale Falta byl opět úspěšný. Definitivně zápas rozhodl Kamil Tvrdek a střelou k tyči potvrdil, že 2 body zůstanou doma.

Zimní Stadion v Hradci Králové
9.1. 18:00
HC VCES Hradec Králové 34. kolo HC Vrchlabí
3. 68 b. Umístění 4. 53 b.
19 – 3 – 5 - 6 Celková bilance 15 – 3 – 2 - 13
Martin Koudelka 12 g.+ 15 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 16 g.+ 15 as.
Petr Domin 14 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 16 g.
Martin Koudelka
Jiří Kadlec oba 15 as.
Nejvíce asistencí Rok Pajič 16 as.
Petr Domin +18 Nejlepší hráč v +/- Martin Rýgl +15
Tomáš Klement -3 Nejhorší hráč v +/- Michal Nevyhoštěný
Michal Bárta oba -6
Martin Koudelka 54 min. Nejtrestanější hráč Petr Přeučil 112 min.

33. kolo SK Kadaň - HC VCES Hradec Králové 3:1

HC VCES Hradec Králové: Koutský (Dušek) - Táborský, Toužimský, Pavlů, Lesák, Pazdera, Karlíček - Fořt, Roubík, Kadlec - Hruška, Volráb, Šeda - Haluza, Domin, Suchý - Šimoníček.

HC Vrchlabí: Ševčík - Matějíček, Vála, Vyskočil, Bendík, Nakládal J., Chaloupka, Hrach - Gengel, Brynecký, Jech, Horčička, Hruška, Plodek,Kříž, Přeučil, Beck, Rapač, Kováč, Nevyhoštěný.

Středeční utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit pan Skoupý a na čarách mu budou pomáhat pánové Brabec a Klein.