HC Stadion Vrchlabí – Ve středu na Vysočinu

Ve středu na Vysočinu

20.09.2010
Jan Hanuš

První liga se pomalu rozjíždí, Vrchlabí se vydává za třetím zápasem na Vysočinu do Jihlavy. Vloni se v zápasech s Duklou vrchlabským moc nedařilo a jak to bude vypadat letos se přesvědčíme ve středu od 17:30

Jihlavské změny

Jihlavu opustil po skončení loňské sezóny Ladislav Rytnauer, který bude oblékat dres regionálního rivala z Havlíčkova Brodu. David Dolníček bude hrát za dalšího regionálního rivala z Třebíče. Hráči, kteří se po letní přípravě nevešli do základního kádru Dukly se většinou objeví v kádru Spartaku Pelhřimov buď na hostování, či střídavý start, jmenovitě se jedná o obránce Adama Rašnera, Ondřeje Posmyka, Jana Zeleného a útočníky Otu Lazorišáka, Anatolije Protasenju a Mariána Havla. Forvard Dan Kotlík odešel na hostování do Žďáru nad Sázavou

Naopak duklácké řady posílí chomutovský Michal Jeslínek, jako první extraligová posila přišel do Dukly z Mladé Boleslavi Aleš Padělek, z Plzně na Vysočině hostuje Tomáš Pitule, z Vítkovic se objeví v Jihlavě Jiří Suchý. Dukla zkouší sparťana Petra Vošmika a výčet posil končí u Miroslava Škumáta který naposledy hrál ve slovenském Martině. Celý tým řídí hlavní trenér Petr Vlk, který po letech opustil Olomouc.

Loňské vzájemné zápasy

V loňské sezóně se vrchlabským v zápasech s jihlavskou Duklou vůbec, ale vůbec nedařilo a všechny čtyři mistrovské zápasy i měření sil v Tipsport Cupu skončily vítězstvím týmu z Vysočiny. Ještě v přípravě podlehlo Vrchlabí v Jihlavě 2:0.

První mistrovský zápas skončil ve Vrchlabí vítězstvím Jihlavy 1:2. Ani odveta na Horáckém zimním stadionu se nepovedla a v 21. kole vyhrála Dukla 3:2. I v nástavbě sudá – lichá, kdy se oba týmy střetly v rámci 33. kola se horalům nedařilo a Jihlava si odvezla na Vysočinu vánoční dárek v podobě tří bodů za vítězství 1:3. Taktéž i poslední loňské měření sil skončilo výhrou domácí Dukly 4:2

Jihlava v Hradci

V rámci druhého kola cestovala Dukla do Hradce Králové a vývoj utkání naznačoval, že pujde o druhou výhru jihlavských. Již ve druhé minutě poslal hosty do vedení Tomáš Čachotský. Druhý gól vstřelil ve 26. minutě Tomáš Ficenc a Dukla už vedla o dvě branky. Vedení o dvě branky ovšem vydrželo velmi krátce a ve 28. minutě snížil Vít Budínský. Srovnat se hradeckým podařilo hned zkraje třetí části, kdy střelou od modré vyrovnal Zdeněk Čáp.

Srovnaný stav vydržel do 45. minuty, kdy jihlavská ikona Oldřich Bakus poslal hosty opět do vedení. Necelé tři minuty před koncem zápasu se podařilo hradeckým vyrovnat z hole Víta Budínského. Jelikož ani prodloužení neurčilo vítěze došlo na samostatné nájezdy a v nich vstřelil vítězný gól a svůj třetí v zápase hradecký Vít Budínský a do Jihlavy tak putoval jediný bod.

Horácký zimní stadion Jihlava
22.9. 17:30
HC Dukla Jihlava 3. kolo HC Vrchlabí
4. 4 b. Umístění 16. 1 b.
1 – 0 – 1 – 0 Celková bilance 0 – 0 – 1 – 1
Oldřich Bakus 3 g.+ 1 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 1 g.+ 1 as.