HC Stadion Vrchlabí – Ve Vrchlabí se představí Chomutov

Ve Vrchlabí se představí Chomutov

28.11.2008
Jakub Gabriel

V sobotu 29.11 se ve vrchlabské Elektromont aréně utkají domácí vrchlabští hokejisté s celkem KLH Chomutov. Utkání to bude pro domácí nesmírně těžké, neboť právě Chomutovští jsou jedním ze dvou soupeřů, kteří Vrchlabí porazili na svém ledě v základní hrací době. Z deseti vzájemných duelů mezi těmito soupeři se hned osmkrát radovali hráči KLH. Podaří se vrhlabským hokejistům uhrát nějaké body? To se dozvíme již brzy, utkání začíná v 18:00.

KLH Chomutov v letošní sezoně

Chomutovští hokejisté zatím drží čtvrtou příčku v tabulce a ztrácí 4 body na Vrchlabí. V posledním utkání získali doma 2 body s Třebíčí za výhru 3:2 v prodloužení. Chomutov zatím letos v základní hrací době nestačil na Olomouc, Most, Chrudim, Ústí a dvakrát na Kometu Brno.

Nejlepším hráčem kanadského bodování tohoto týmu je Michal Jeslínek, tkerý svému týmu napomohl 8 brankami a 18 asistencemi. Devětadvacetiletý rodák z Plzně nastupuje za Chomutov od sezony 2001/2002, s vyjímkou sezony 2005/2006, kdy nastupoval střídavě za Litvínov a Mladou Boleslav. V Brance najdeme finskou oporu Jana Lundella, který přišel do Chomutova z IFK Helsinky. Hosté mají celou řadu skvělých hokejistů, není se tedy čemu divit, že chtějí postoupit do nejvyší české ligy, do O2 Extraligy.

HC VCES Hradec Králové – HC Vrchlabí 2:5

Do utkání vstoupili lépe hráči Vrchlabí, kteří měli možnost přesilové hry. Tu však nevyužili a Hradečtí je potrestali první brankou. V čase 9:28 našel Jaroslav Roubík přesnou přihrávkou nikým nehlídaného Jiřího Kadlece, který otevřel skóre utkání střelou do poloodkryté hostující klece. Podobná situace byla k vidění o několik okamžiků později. Tentokrát byl v pozici střelce Jan Hruška, kterému kotouč naservíroval Martin Koudelka - 2:0.

V polovině utkání se Vrchlabští zmohli na snížení. Chybnou hradeckou rozehrávku vystihl Tomáš Nouza a Nikola Gajovský jeho přesnou přihrávku umístil do hradecké klece. Hosté vycítili šanci a snažili se domácí celek zatlačit do obranného pásma. Po nevyužité dvojnásobné přesilovce však zůstal stav 2:1.

O druhý a zároveň vyrovnávací gól se zasloužil na začátku třetí části Ondřej Látal. Hlavní rozhodčí si ještě vyslechl protesty hradecké střídačky, ale své rozhodnutí nezměnil. Naopak. Poslal Hradec do čtyřech a několik okamžiků později měl svou pravici znovu nahoře. To už neunesli diváci a zasypali ledovou plochu plastovými lahvemi. Hra však stále nebyla přerušena, čehož dokonale využil Rok Pajič, když přesně zamířil a prostřelil Vladislava Koutského. Se třetím vrchlabským gólem ovšem přišlo další vyloučení. Milan Karlíček obdržel pětiminutový trest ve hře a Vrchlabí hrálo znovu dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. V situaci okolo brankoviště se nejlépe zorientoval znovu Rok Pajič a zvýšil vedení svého týmu. V závěru utkání si hosté ještě své vedení pojistili díky brance Nikola Gajovského a bylo rozhodnuto. Vrchlabí zvítězilo na hradeckém ledě 2:5.

KLH Chomutov - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 sn

První třetina začala pro domácí více než dobře. Prosadit se, ač s notnou dávkou štěstí domácích, či spíše velikou smůlou brankáře hostů, dokázal v čase 0:25 domácí Marko Toivonen, který ne příliš prudkou střelou překonal Fialu – 1:0.

Klíčový moment přišel na konci druhé třetiny. Ve 37. minutě se Chomutovským naskytla obrovská příležitost k navýšení vedení. Třebíč hrála necelou minutu a půl ve třech. Ač si domácí vytvořili obrovský tlak, nemohli puk za Fialu dostat. Dvě minuty na to se ale dostal další hráč hostí do úniku. Tentokrát byl již zastaven faulem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Tohoto nelehkého úkonu se ujal Petr Obdržálek, který střelou nad lapačku překonal Lundella – 1:1.

Domácím vstup do třetí třetiny vyšel. Ve čtyřicáté páté minutě se v přesilové hře prosadil Michal Jelínek, který po kombinaci útoku z první prostřelil Fialu – 2:1. Domácí tak měli opět blíže k vítězství, s čím se samozřejmě hosté nechtěli smířit. To potvrdil Martin Čech v 52. minutě. V přesilové hře vypustil jedovatou střelu, kterou zastavila až síťka v Lundellově bráně – 2:2. Rázem bylo vyrovnáno a domácí již neměli dostatek času na vstřelení vítězné branky. Na řadu tak přišlo prodloužení.

Na řadu tedy přišlo prodloužení a i když ani tehdy nebylo o vítězi rozhodnuto, došlo na loterii v podobě samostatných nájezdů, ve kterých Chomutovští dominovali. Vítěznou branku si připsal Petr Míka.

D&D Elektromont Aréna
29.11. 18:00
HC Vrchlabí 28. kolo KLH Chomutov
3. 61 b. Umístění 4. 56 b.
18 – 4 – 1 - 4 Celková bilance 16 - 3 – 2 - 6
Patrik Beck 7 g.+ 13 as. Nejproduktivnější hráč Michal Jeslínek 9 g. + 18 as.