HC Stadion Vrchlabí – Ve Vrchlabí přivítáme Jihlavu

Ve Vrchlabí přivítáme Jihlavu

22.10.2008
Jan Hanuš

První liga nabrala ďábelské tempo a přehoupla se do druhé poloviny základní části. V šestnáctém kole první ligy přivítají ve středu vrchlaští hokejisté spolu s vládcem hor Krakonošem na svém ledě jihlavskou Duklu. Ta se pohybuje v lepším středu tabulky, když nejlépe byla na čtvrtém místě v osmém a desátém kole. Jeřábkovu družinu rozhodně nečeká lehký zápas a jak vše dopadne se přesvědčíme ve středu 22. října od 18:00. Vstup na utkání je ZDARMA!

Pozor na Bakuse s Hodkem

Na čele statistik ne jen Jihlavy, ale celé první ligy není nikdo jiný, než Oldřich Bakus, jenž má 21 bod, kterého ihned následuje Daniel Hodek, který zatím nasbíral 19 bodů. S uctivým odstupem za nimi je třetí Ladislav Rytnauer s 8 body. Obrovský náskok vedoucí dvojice Bakus – Hodek jasně napovídá před kým se mít na pozoru. Brankářská jednička Dukly, Milan Řehoř, byl dokonce jednu chvíli nejlepším brankářem první ligy a momentálně je s 22 minutami nejtrestanějším mužem s maskou. V Jihlavě sází na rané mládí, v prvním kole se představil syn slavného otce a ještě slavnějšího dědečka, patnáctiletý David Musil. Ve třetí třetině utkání v Chrudimi si odbyl prvoligovou premiéru šestnáctiletý brankář Jiří Šťastný. Krásných šestnáct je i útočníkovi Adamu Zemanovi, sedmnáct oslavil před měsícem další útočník Martin Kuřítko a o dva roky starší je jeho bratr Jaroslav.

HC Dukla Jihlava – KLH Chomutov 3:4

Celou první třetinu marně dobýval Chomutov jihlavskou svatyni, ale Milan Řehoř udržel čisté konto.

Prvního gólu se dočkali diváci na Horáckém stadionu ve 23. minutě z hole chomutovského Petra Jíry. Domácí odpověď přišla o pět minut později, kdy srovnal skóre Jiří Man. Ukazatel skóre se pohnul až v závěru druhé části, nejdříve prostřelil domácího Řehoře Jakub Trefný a o necelou minutu později vyrovnal Vladimír Říha.

V poslední části se ve 43. minutě napřáhl na modré Marko Toivonen – 2:3. Jako ve druhé třetině i ve třetí se měnil stav na konci, napřed Petr Domin zakončil gólem sólo přes celé hřiště a v 59. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro domácí Rostislav Malena - 3:4, ale ani power-play nestačilo na bod.

HC Dukla Jihlava – HC Vrchlabí 3:4

První gól nové prvoligové sezóny vstřelil do vrchlabské sítě již po dvaceti sekundách hry jihlavský Daniel Hodek, kterému stačilo nahodit od modré a kotouč se od břevna odrazil za překvapeného Štůralu. Druhou branku Jihlavy zařídil v 11. minutě kapitán Dukly Oldřich Bakus - 2:0.

První vrchlabskou branku vstřelil ve 14. minutě Patrik Beck a snížil tak na 2:1. Vrchlabí dostal do vedení po dvou trefách z 27. a 36. minuty Jaroslav Koma. I když po čtyřech minutách poslední části přidal čtvrtou branku horalů Jan Bendík, jihlavská Dukla nesložila zbraně a Tomáši Hradeckému se podařilo snížit na 3:4, ovšem na víc již Jihlava neměla a pod Krkonoše putovaly první body z venku.

D&D Elektromont Aréna
22.10. 18:00
HC Vrchlabí 16. kolo HC Dukla Jihlava
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
3. 33 b. Umístění 7. 22 b.
10 – 1 – 1 – 3 Celková bilance 6 – 2 - 0 - 7
Ondřej Látal 4 g.+ 6 as. Nejproduktivnější hráč Oldřich Bakus 9 g.+ 12 as.