HC Stadion Vrchlabí – Stačí vítěznému celku opět jeden gól?

25.10.2009
Jan Hanuš

Série výher vrchlabských hokejistů na cizích stadionech utrpěla v dalekém Havířově trhlinu. Opět v ní pokračovat bude mít tým lodivoda Jeřábka možnost již toto pondělí v Ústí nad Labem. A bude to úkol více než těžký, neboť letos ještě nikdo v ústecké Zlatopramen aréně nevyhrál.

Ústí se podle předpokladů daří

Po loňské sezóně, kdy cesta ústeckých Lvů skončila až v baráži o extraligu, kde nestačili na Mladou Boleslav, došlo v týmu Ústí nad Labem k několika změnám v sestavě. Kádr Lvů opustil Rastislav Špirko který výrazně posílil Eaton Pardubice kde se v klubových statistikách probojoval na druhé místo. Do Litvínova odešel Martin Tůma, Martin Vágner zakotvil v Chrudimi. Útočník Ivo Prorok ukončil hráčskou kariéru a další velké jméno českého hokeje v ústeckém dresu, Jan Čaloun skončil v našem týmu. I realizační tým doznal změn. Asistent trenéra Jan Votruba odešel do Pardubic a ve Švédsku skončil trenér Miroslav Hořava.

Dvě posily se Lvům určitě vyplatily, Jan Alinč, který do Ústí přišel z německého Duisburgu má na kontě 12 bodů a vede klubové statistiky, na druhém místě se drží po přestupu z Vrchlabí Rok Pajič. Ze Zlína jsou v Ústí na hostování bratři Roman a Michal Pšurní. Útočné vozby posílil i exvrchlabský Pavel Kříž. V ústecké obraně se objevilo pouze jedno nové jméno, z Litvínova přišel Milan Vobořil. Litvínov byl i dodavatelem šéfa střídačky kterou po Miroslavovi Hořavovi převzal Petr Rosol.

HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:3

První dvě třetiny sobotního utkání jihlavské Dukly s ústeckými Lvy hráli prim obě obrany a tak se bezmála dvě tisícovky diváků na Horáckém zimním stadionu dočkali branky až ve 42. minutě, ke smutku většiny diváků se trefil hostující Pavel Janků. O minutu později přidal po chybě domácího Pavla Staňka druhý gól hostů František Mrázek. Dvě rychlé branky dostali domácí Duklu do útlumu a jen skvělý Řehoř v bráně držel výsledek v přijatelných mezích. Ovšem na střelu Roka Pajiče ve 49. minutě byl už krátký. Čestný úspěch domácího týmu zajistil pět minut před koncem Ladislav Rytnauer. .

Vzájemné zápasy

V loňské sezóně jsme se s ústeckými Lvy střetli celkem čtyřikrát a hned třikrát skončilo utkání 1:0. Jen první vzájemný zápas jsme na domácím ledě vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, kdy vítězný gól vstřelil Pavel Kříž.

Zlatopramen Aréna Ústí nad Labem
26.10. 18:00
HC Slovan Ústečtí Lvi 14. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
2. 34 b. Umístění 8. 19 b.
10 – 2 – 0 – 1 Celková bilance 5 – 1 – 2 – 5
Jan Alinč 5 g.+ 7 as. Nejproduktivnější hráč Martin Filip 3 g.+ 9 as.
Rok Pajič 7 g. Nejlepší střelec Jan Čaloun 6 g.
Jan Alinč 7 as. Nejvíce asistencí Martin Filip 9 as.