HC Stadion Vrchlabí – První liga začíná

První liga začíná

13.09.2010
Jan Hanuš

Je to tady! Letní dřina je minulostí, pilování taktiky a souhry na ledě taky, takže nastal čas vše ukázat na ledě v prvním mistrovském zápase a los nemohl přiřknout Řeháčkovu výběru těžšího soupeře než je loňský účastník baráže Extraligy, mužstvo Chomutova

Nejvyšší čas na změnu

Podle statistik je vítěz prvního kola předem dán. Vrchlabští hokejisté zajíždí na led favorita první ligy a jednoho z největších adeptů na postup do extraligy a zatím ve všech osmi zápasech odehraných na ledě Chomutova slavili vítězství domácí hráči při zcela jasném skóre 38:15. Získat skalp Chomutova se podařilo jen pod přímým dohledem Krakonoše v první prvoligové sezóně vrchlabského klubu. Ale je nejvyšší čas hodit statistiky za hlavu a soupeři z nejtěžších se postavit čelem.

Příprava Chomutova

V přípravě se pirátům nedařilo zcela podle jejich představ, na samém začátku utrpěl Chomutov skoro již tradiční porážku s Kadaní, potom nestačil na extraligovou Slavii a v rámci letního poháru prohrál i s plzeňskými Indiány. První výhra se pod Krušnými horami zrodila v přátelském zápase s Kladnem, druhé kolo Tipsport Cupu znamenalo výhru Chomutova v Karlových Varech. Švýcarský EHC Visp prohrál v Chomutově až na nájezdy. To pražská Slavia si z pod Krušných hor odvezla body do letního poháru za vítězství 4:5 a v posledním zápase TsC odjel poražený Litvínov. To ale ještě chomutovští netušili, že to je jejich poslední vítězství v přípravě. Nestačili jak na Nižnij Novgorod, tak na Kladno a na Chrudim, která se tak pomalu stává černou můrou Chomutova, neboť ten v loňské sezóně ze čtyřech zápasů místo dvanácti možných získal jen sedm bodů.

Ještě silnější tým

Již tak neobyčejně silný tým Chomutova byl během léta ještě posílen o několik zvučných jmen. Tým vítěze extraligy opustil David Havíř a bude nastupovat právě v podkrušnohoří. Další jména snad ani nepotřebují většího komentáře stačí je jen vyjmenovat, co jméno to pojem.. Petr Mudroch, Tomáš Horna, Alexandr Hylák nebo Pavel Selingr.

ČEZ Stadion Chomutov
15.9. 17:30
KLH Chomutov 1. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu