HC Stadion Vrchlabí – Průběh nadstavby se nehodnotí lehce, říká gólmanská jednička Jakub Červinka
Rozhovory

Průběh nadstavby se nehodnotí lehce, říká gólmanská jednička Jakub Červinka

11.02.2024
Filip Vedral

Jakub Červinka se po odchodu Denise Vacka stal novou gólmanskou jedničkou ve vrchlabském A-týmu. V posledních zápasech si vede velmi dobře a pomáhá podkrkonošskému celku v boji o přímý postup do čtvrtfinále play-off.
Kuba nám v rozhovoru zhodnotil, mimo jiné, dosavadní výsledky Stadionu v části vítězů z jeho pohledu.

Jakube, jak bys zhodnotil dosavadní část nadstavby?
Průběh nadstavby se nehodnotí lehce. Všechny zápasy byly vyrovnané, ale většinou jsme prohráli o gól nebo dva. Vždy nám chybělo trochu toho hokejového štěstíčka. Ale věřím, že se to teď přehoupne na naši stranu.

S jakým očekáváním jdete do play-off?
Play-off je úplně jiná soutěž než základní část a může se tam stát cokoliv. Budou to těžká utkání, ale budeme chtít udělat všechno proto, aby výsledky byly co nejlepší.

Jaké to pro tebe bylo, když ses dozvěděl, že odchází Denis a na tobě bude pozice jedničky?
Ze začátku to pro mě bylo překvapivé a vůbec jsem nečekal, že se něco takového může stát. Váca (Denis Vacek) je super kluk a myslím si, že za ten půl rok jsme si vybudovali docela dobrý vztah. Bylo mi líto, že mi odchází kamarád, ale věděl jsem, že to teď bude na mě a že jsem připraven podávat co nejlepší výkony.

Jaké pro tebe je mít takto velkou zodpovědnost? Je to pro tebe asi velká výzva, a zároveň hodně velký úspěch, ne? V necelých 19 letech být jedničkou druholigového týmu je opravdu pecka!
Mám rád, když musím nést velkou zodpovědnost. Výzva to určitě je, ale nějak si to nepřipouštím a snažím se dělat svoji práci co nejlépe, abych byl prospěšný týmu. Nevím, jestli bych to úplně nazval úspěch. Přišel jsem k tomu trochu jak slepý k houslím, ale moc si užívám každý zápas ve vrchlabském dresu.

Párkrát jsi letos nastoupil i za juniorku. Jaké to bylo si znovu zahrát se svými kamarády z mládí?
Bylo to fajn je znovu vidět a zahrát si s nimi.

Jak to vypadá s tvým studiem v Pardubicích? Připravuješ se na tvojí letošní maturitu?
Studium by mohlo vypadat daleko lépe, ale myslím si, že to není nejhorší. Teď dávám přednost spíše hokeji, po sezóně se budu muset hodně učit, abych maturitu zvládl. Je to pro mě velmi důležité.

Co letošní kabina? Rozumíte si s kluky? Máš tam někoho, s kým sis sedl regulérně nejvíc?
Myslím si, že v kabině máme super partu a zažíváme tam hodně legrace každý den. Asi úplně nemám někoho, s kým bych si sedl více. Myslím, že jsem si se všemi sedl dobře. Je to tu super.