HC Stadion Vrchlabí – Prodlouží Vrchlabí vítěznou sérii?

Prodlouží Vrchlabí vítěznou sérii?

30.10.2008
Jan Hanuš

Netradičně v pátek, neboť v sobotu jsou na benáteckém stadionu mezinárodní závody v in-line bruslení, pokračuje pro Vrchlabí první liga. Jeřábkova družina bude chtít pokračovat ve skvělých statistikách venkovních zápasů, kde ji patří první místo. Jestli se pod Krkonoše přiveze letošní osmá venkovní výhra se přesvědčíme v pátek v 17:30.

Benátecké trápení

Jedna výhra následovaná třemi porážkami, tak nějak takhle se daří staronovému soupeři z Benátek nad Jizerou. Spolupráce s Libercem zatím nenese takové plody jako vloni ve Vrchlabí a to již letos obléklo benátecký dres 45 hokejistů, pravda nebyli všichni z Liberce, středočeský klub využívá služeb hráčů pražské Sparty a také Mladé Boleslavi. Že benátečtí prohrají v Brně se dalo očekávat, trochu možná překvapila prohra v Chrudimi, ale náladu v Benátkách pozvedla nečekaná domácí výhra nad favorizovaným Hradcem Králové. Dobrá nálada vydržela jen do zápasu v Chomutově, porážka 6:2 sebevědomí nepozvedne. V pátečním zápase se proti sobě postaví nejhorší a nejlepší prvoligová obrana, 63 branky zatím obdrželi Benátky na Jizerou, vrchlabští brankáři lovili dosud 34 puky za svými zády.

KLH Chomutov - HC Benátky nad Jizerou 6:2

Do utkání vstoupili domácí aktivně a již od prvních minut se ve vysokém tempu proháněli před Fikrtem. Pokusy Skořepy či Jíry hostující brankář pochytal. Ve čtvrté minutě dostali chomutovští možnost přesilové hry, ale ani velký závar před hostující brankou úvodní gól nepřinesl. To však neplatilo o několik chvil později, když skvělou práci Gombára přetavil z minimální blízkosti v úvodní branku Marko Toivonen - 1:0. O minutu a půl později poslal domácí do dvoubrankového vedení Michal Jeslínek, který osamocený u levé tyče doklepl střelu Haška - 2:0. Lukáš Cikánek, jenž v brance nahradil Janeho Lundella příliš práce neměl. Drábkova střela šla vysoko nad a když ujeli hráči Benátek ve třech proti jedinému obránci, tak si špatně přihráli a z celé akce nabylo nic. Udeřit tak mohlo opět na druhé straně. Skořepa se prodral mezi beky, ale jeho pokus šel přeci jen o něco výše, než by bylo potřeba. V závěru třetiny ještě dostal dvojnásobný trest Trefný, ale hosté se v přesilové hře k ničemu nebezpečnému nedostali a naopak mohli inkasovat. Drábek namazal Fábrymu, ale jeho pokus vytěsnil Fikrt.

V úvodu prostřední části hry mohl snížit hostující Ton, ale Cikánek se ke své pravé tyči přesunul včas. Poté nevyužili domácí jednu z další přesilovek a následně dostali stejnou výhodu i hosté z Benátek a naložili s ní o poznání lépe. Střelu Stanislava Procházky Cikánek vytěsnil, ale u tyče číhající Mojmír Musil již opakovanou dorážkou kotouč za záda domácího gólmana dostal - 2:1. V čase 28:40 byli shodně vyloučeni dva hostující hráči a chomutovští tak měli možnost hrát celé dvě minuty v pěti proti třem. Již po dvaceti vteřinách hry se zavlnila síť za Fikrtem. Lukáš Pulpán jemně přiťukl kotouč na Marka Toivonena a ten bombou do levého horního rohu nedal Fikrtovi ani tu nejmenší šanci - 3:1. V pokračující výhodě se opět nedovoleně provinili benátští a domácí opět trestali. Jiří Charousek žabičkou našel u tyče osamoceného Zdeňka Skořepu a ten se nemýlil - 4:1. Hosté snížili také v přesilové hře pěti proti třem, to když střelu Hrušky Cikánek vyrazil pouze k Antonínovi Duškovi a ten snížil - 4:2. Po dvou třetinách tak svítilo na kostce nad ledovou plochou skóre 4:2.

Na úvod třetího dějství hráli chomutovští další přesilovou hru, ale využít ji nedokázali. Toto však svěřence Martina Pešouta mrzet nemuselo, jelikož o několik vteřinek později se protáhl po křídle Domin a naservíroval kotouč Petrovi Jírovi, jenž jej umístil přesouvajícímu se Fikrtovi mezi betony - 5:2. V sedmačtyřicáté minutě se diváci v ochozech ČEZ stadiónu mohli radovat znova. Toivonen poslal na modré kotouč Pulpánovi, jeho střela se od zadního mantinelu odrazila k osamocenému Zdeňkovi Skořepovi a ten se podruhé v utkání nemýlil - 6:2. Poté měl další branku na hokejce Charousek, ale po přihrávce Jeslínka, trefil pouze tyč poloprázdné branky. V poslední desetiminutovce si domácí v klidu hlídali své vedení a v několika dobrých palebných pozicích podržel hosty Fikrt. Když se v samém závěru neprosadil osamocený Jech, zvítězil Chomutov 6:2.

HC Vrchlabí – HC Benátky nad Jizerou 3:1

Hned od úvodu nastolilo domácí Vrchlabí tempo, kterému soupeř nestačil, což se potvrdilo hned ve druhé minutě. Pavel Kříž byl tím, jenž poslal horaly brzo do vedení, když z dorážky nedal Nedvídkovi šanci - 1:0. Krkonošští po vstřelené brance pokračovali v náporu a mohli jít dokonce i do dvoubrankového vedení. Chatrnúchova tvrdá střela šla k domácí smůle jen pár centimetrů vedle branky. V dalším průběhu první části se hra přeci jenom vyrovnala a v 11. minutě bylo vyrovnáno. Hrach na šel před domácí brankou úplně volného bývalého vrchlabského útočníka Antonína Duška, ten bryskně zareagoval na přihrávku a z první vystřelil, Štůrala byl bezmocný - 1:1. Z nerozhodného stavu se však Benátečtí dlouho radovat nemohli, když o necelých šest minut šli Elektromontéři znovu do vedení. Dnes dobře hrající Konečný našel přesným pasem Štefana Rusnáka, jehož střelu z první zastavila až branková síť - 2:1.

V prvních osmi minutách třetiny druhé se toho příliš nedělo. Poté, ale přišla velká šance hostů. Hrach dobrým forčekinkem obral Horčičku o puk a pádil úplně sám na Štůralu, na něhož ale blafákem nevyzrál. Dobrá šance hostů na vyrovnání tak přišla vniveč. Na rozdíl dvou branek upravil Rok Pajič, jemuž poslal Beck přesnou přihrávku a slovinský reprezentant se s ničím nerozpakoval a přesnou střelou poslal domácí v čase 36:09 již do dvoubrankového vedení - 3:1. Jedenáct vteřin po vstřelené brance mohl ještě navýšit skóre Gengel, jenž jel sám na Nedvíka, ale takzvaným "ruským blafákem", tedy golfovým úderem nepřekonal hostujícího brankáře.

Úvod poslední dvacetiminutovky mnoho vzruchu nepřinesl. Zajímavý okamžik nastal ve 47. minutě zápasu, když pěknou akci předvedl domácí forward Krupka, který nejprve dobře objel benáteckého obránce a dostal se až před Nedvídka, ale když už chtěl zakončovat, puk mu přeskočil hokejku. Do nadcházející šance se dostali benátečtí. Jmenovitě to byl Vantuch, jenž velmi tvrdě vypálil z prostoru levého kruhu, ovšem snížení nepřišlo, když se skvělým zákrokem zaskvěl Štůrala, který v poslední možném okamžiku nastavil lapačku a zneškodnil tak šanci Vantucha, jenž v minulé sezoně hájil barvy právě podkrkonošského Vrchlabí. V závěru zkoušeli ještě hosté z Benátek nad Jizerou power-play, ale nepodařilo se jim ani zkorigovat výsledek, natož vyrovnat.

Zimní stadion Benátky nad Jizerou
31.10. 17:30
HC Benátky nad Jizerou 19. kolo HC Vrchlabí
14. 17 b. Umístění 3. 42 b.
5 – 0 – 2 – 11 Celková bilance 13 – 1 – 1 – 3
Michal Havel 4 g.+ 4 as. Nejproduktivnější hráč Ondřej Látal 4 g.+ 6 as.